+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Mhp'de kaset depremİ: 6 İstİfa

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Mhp'de kaset depremİ: 6 İstİfa Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Mhp'de kaset depremİ: 6 İstİfa  MHP'DE KASET DEPREMİ: 6 İSTİFA

  MHP'de bugün 6 yönetici görevi bıraktığını açıkladı; toplam istifa sayısı 10 oldu.


  OSMAN ÇAKIR

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden veSamsunmilletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

  Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden,SamsunMilletvekili Adaylığından istifa ettim" ifadelerini kullandı.

  MEHMET EKİCİ

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

  Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Yozgat Milletvekili Adaylığından istifa ediyorum. Milletimden özür diliyorum. Savaşım şimdi başladı" dedi.

  CİHAN PAÇACI


  MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden veAnkaramilletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

  Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden,AnkaraMilletvekili adaylığından istifa ediyorum" dedi.

  ÜMİT ŞAFAK - MEHMET TAYTAK

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak partideki görevlerinden ve milletvekili adaylıklarından istifa etti.

  Alınan bilgiye göre,MHPGenel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği veİstanbulmilletvekili adaylığından, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak da genel sekreter yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

  DENİZ BÖLÜKBAŞI

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, partideki görevlerinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

  Bölükbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin siyasi varlığına kastetmeyi amaçlayan birinternetsitesinde şahsını da hedef alan iddiaların yeraldığını bildirdi.

  Deniz Bölükbaşı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

  ''Bu iftira ve tehditlerle ilgili olarak adli makamlar soruşturma başlatmıştır. 12 Haziran 2011 seçimlerine gidilen süreçte bu tezgah ve sahte suçlamalar vesilesiyle MHP'ye zarar verecek tartışmalara hiçbir şekilde yer bırakmamak düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden ve milletvekili adaylığından istifa etmiş bulunuyorum. Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındaki yurtiçi ve yurtdışı karanlık yüzler sürmekte olan adli soruşturmada ortaya çıkacaktır. Türkiye'nin millet ve devlet olarak karşı karşıya bulunduğu beka sorunlarının ve ihanet kuşatmasının giderek ağırlaştığı bugünkü nazik dönemde Türk milletinin yegane gelecek ümidi Milliyetçi Hareket Partisidir. Türk Milletinin 12 Haziran'da bu hain suikastı boşa çıkaracağına ve Türkiye'nin milli birliğinin temel harcı ve teminatı olan Milliyetçi Harekete sahip çıkacağına eminim.''

  ***

  MHP'de daha önce görüntüleri yayınlanan MHP Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu, Bülent Didinmez ile İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, uygunsuz görüntülerinin yayınlanmasının ardından Bahçeli'nin talebi doğrultusunda partiden istifa ederek milletvekili adaylıklarından çekilmişlerdi.  SamanyoluHaber

 2. #2
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Mhp'de kaset depremİ: 6 İstİfa

  İstifaların ardından Bahçeli'den ilk açıklama!
  MHP'de art arda gelen istifaların ardından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den ilk açıklama...  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Anlaşılıyor ki devlet yok iyi ki millet var ona gidiyorum. Bu insanların şahsiyetiyle uğraşmak doğru değil. Bunlar toplumda çevreleri olan insanlar. Partiyi rahatlatmak için istifa ettiler. İstifaları ben talep etmedim"
  HaberTürk

 3. #3
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Mhp'de kaset depremİ: 6 İstİfa

  Nabi'nin şiiriyle MHP'deki istifalara gönderme

  Erdoğan, Şanlıurfa'daki mitingde konuştu


  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak, ''Yahu sen ne biçim devlet adamısın be? Senin her yerin dökülüyor'' dedi.  Partisinin Topçu Meydanı'nda düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Şanlıurfa'nın yetiştirdiği çok değerli şairler bulunduğunu hatırlattı.

  Bunlardan bir tanesi olan Mehmet Akif İnan'ın 11 yıl önce Hakk'a uğurlandığını belirten Başbakan Erdoğan, İnan'ı rahmetle yad etti.

  Şanlıurfalı şairlerden birinin de Nabi olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

  ''Nabi, sadece edebiyatın değil, edebin de zirvesi bir şair... Bu çok önemli, bu günlerde bu çok geçerli. Siyasette de bugünlerde çok geçerli. İstifaları, mistifaları görüyorsunuz değil mi? Diyor ki Şanlıurfalı Nabi; 'Sakın terk-i edepten, kuy-i mahbub-u Hüdadır bu. Nazargah-ı ilahidir, makam-ı Mustafa'dır bu'. İşte Şanlıurfa, böyle bir edep timsali, böyle bir hürmet timsali şair Nabi'nin şehridir.

  Bu ülkenin, bu milletin, böyle edep ve adap timsali şairleri, şahsiyetleri varken, maalesef bunları görmeyen, bunları okumayan, bunlardan nasibini alamayan bazı siyasetçileri de var. İşte MHP liderini görüyorsunuz... Güya milliyetçi ama bu milletin dilini, üslubunu, adabını ne yazık ki öğrenmeye dahi gerek görmemiş.

  İşte BDP'yi görüyorsunuz... Onlar da kendilerine göre milliyetçi. Onlar da bir başka taraftan ırkçılık yapmaya çalışıyor. Ama onlar da bu milletin o güzel üslubunu öğrenme ihtiyacı hissetmemiş.

  Bunlar, Yunus Emre'den, Mevlana'dan, Hacı Bektaş Veli'den, Ahmade Hani'den, Mela Ceziri'den, onların o güzel dilinden maalesef nasiplenememiş.''


  ''HACI BEKTAŞI VELİ'NİN RAHLE-İ TEDRİSATINDAN GEÇMEMİŞ''
  Anamuhalefet CHP'nin durumunun daha da içler acısı olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Siirt'te yaptığı konuşmada saygısızlık yaptığını ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun, ''Statükonun Allah'ı Ankara'dadır'' dediğini hatırlatan Erdoğan, buna rağmen CHP Lideri'nin özür dileme erdemini göstermediğini dile getirdi. Başbakan Erdoğan, ''Edebini de takın. Zaten 12 Haziran'da benim milletim sana edebini takacak ve taktıracak, merak etme. Alevi kültüründe böyle bir anlayış yok. Güya oradan geliyor ama bunun bile farkında değil. Hacı Bektaşı Veli'nin rahle-i tedrisatından geçse bu ifadeyi kullanmaz. Ama maalesef geçmemiş'' diye konuştu.

  Yine, CHP milletvekili adaylarından birinin, Allah'ın ayetine ''Sinir bozucu'' dediğini belirten Başbakan Erdoğan, bu milletvekili adayının da özür dileme erdemini göstermediğini söyledi.


  Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:


  ''Siyaset, ilkeler üzerinden yapılır. Her partinin temel ilkeleri vardır, çizgisi vardır, sınırları vardır, karşı olduğu şeyler, kabul ettiği şeyler vardır. Elbette bir siyasi partinin içinde farklı renkler, farklı düşünceler, farklı değerler olabilir. Ama bunlar da en nihayetinde bir bütünlük, bir uyum, bir ahenk arz eder.

  Şimdi ben soruyorum; Allah aşkına, bu yeni CHP'nin çizgisi, ilkesi, programı, hedefi, derdi, davası nedir? Bu yeni CHP nasıl bir şeydir? 'Başörtüsüne özgürlük' diyeceksin, 'milletin değerlerine saygı' diyeceksin, ayete 'sinir bozucu' diyeceksin, başörtülü kızlarımızı rahibe gibi göstereceksin, yahu bunların hepsi nasıl bir araya gelir?

  Hadi orayı geçtik... Terör örgütünü savunacaksın, terör örgütü ile birlikte partinin kepengini indireceksin, Ergenekon'a avukatlık yapacaksın, genel af diyeceksin, çetelere kol kanat gereceksin, Dersim'de analar ağlasın deyip, anında çark edip, Tunceli'de milletin karşısına çıkacaksın... Yahu bunların hepsi bir arada nasıl olur?''


  ''YERİ GELİYOR BUNLAR MİLLİYETÇİ, YERİ GELİYOR BAKIYORSUNUZ BİR ANDA KOMÜNİST''

  CHP'li Ankara Yenimahalle Belediyesinin, İskilipli Atıf Hoca'nin idam edilmesi kararını veren hakim Ali Çetinkaya'nın ismini bir parka verdiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, diğer adıyla Kel Ali'nin güya adalet dağıttığını ifade etti.

  Ali Çetinkaya'nın, 'Sanığın id****** şahitlerin bilahare dinlenmesine' diyerek İskilipli Atıf Hoca'yı idam sehpasına gönderdiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''Sayın Kılıçdaroğlu, dün Afyon'da çıkıyor, bu şahsı, Kel Ali'yi, Ali Çetinkaya'yı büyük devlet adamı olarak ilan ediyor ve savunuyor. Yahu bu nasıl bir devlet adamlığı be? Sen mi bu ülkeye devlet adamı olacaksın, siyaset adamı olacaksın da bu ülkenin önüne geçeceksin? Şahidi dinlemeden, önce idam edip ipini çekeceksin, sonra şahitlerin dinlenmesine diyeceksin. Ondan sonra da bu kararı verene büyük devlet adamı diyeceksin. Yahu sen ne biçim devlet adamısın be? Senin her yerin dökülüyor. 12 Haziran'da bunlara gereken cevabı milletim verecek.

  İşine gelirse, eski CHP'ye dönüyor, 'Cumhuriyet kadar eskiyiz' diyor, işine gelmezse, 'Biz yeni CHP'yiz' diyor. Yeri geliyor bunlar milliyetçi, yeri geliyor bakıyorsunuz bir anda komünist, bir anda ırkçı. Ne derseniz deyin, bunların hepsi var.''


  AA

 4. #4
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Mhp'de kaset depremİ: 6 İstİfa
  Kılıçdaroğlu'dan MHP'deki istifalarla ilgili ilk yorum!

  Kaset skandallarının ardından gelen istifalar ve Bahçeli'nin değerlendirmeleri ile ilgli, Kılıçdaroğlu'dan ilk yorum...
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Bahçeli'nin tavrı doğruydu, prim vermemeleri lazımdı"  Hürriyet

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Vakit'e kaset baskını
  By "SenSiziM" in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-10-2010, 14:18
 2. Ehud Olmert İSTİFA ETTİ
  By leyla_59 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-21-2008, 14:30
 3. Özür yetmez, İSTİFA!
  By DuSe LaL in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 05-02-2008, 22:41
 4. Armağan kaset çıkartıyor
  By XxCANISIxX in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-07-2008, 19:47
 5. 1999 Depremİ Ve İlgİnÇ İddİa
  By eren_n in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09-01-2007, 00:17

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375