+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Erdoğan'dan gençlere: Başınızı eğmeyin

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Erdoğan'dan gençlere: Başınızı eğmeyin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Erdoğan'dan gençlere: Başınızı eğmeyin

  Erdoğan'dan gençlere: Başınızı eğmeyin


  Fatih Üniversitesi mezuniyet töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin birçok sorununun geride bıraktığını belirtirken gençlere çağrıda bulundu.


  29.Mayıs.2011,00:13:17


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gençlere seslenerek, ''Başınızı asla öne eğmeyin. Bu millet, binlerce yıl boyunca her sorunu aştı, geride bıraktı. Bugün var olan sorunlar, sizlerin emekleriyle inşallah yarın var olmayacak. Kendinize inanın, milletinize güvenin, kendinize yıldızları hedefleyin. İnanın ki ulaşırsınız, ulaşacaksınız. Ben sizlere inanıyorum'' dedi.

  Erdoğan, Fatih Üniversitesinin, Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, üniversiteden bu yıl mezun olanları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

  ''Yolunuz, bahtınız açık olsun, Allah yar ve yardımcınız olsun'' diyen Erdoğan, talebelerinin ve çocuklarının mezuniyet gururunu paylaşan tüm hoca, veli ve anne babaları da ayrıca tebrik ettiğini belirtti.

  Anne ve babalara seslenen Erdoğan, ''Bugün burada, ben eminim ki evlatlarınızın doğumundan, ilk sözcüklerinden, ilk yürüyüşlerinden, ilkokula gidişlerinden, liseye gidişlerinden, üniversiteye gidişlerinden hatta evlenmelerinden bile çok daha anlamlı bir heyecanı yaşıyorsunuz'' diye konuştu.

  Çocukların artık eğitim hayatının önemli bir aşamasını geride bıraktığını, bugün artık kendi ayakları üzerinde durmaya başladıklarını ve bugün gerçek hayatla tanıştıklarını kaydeden Erdoğan, ''Böyle pırıl pırıl evlatlar yetiştirdiğiniz için Allah sizlerden razı olsun diyorum'' şeklinde konuştu.

  Başbakan Erdoğan, hocalara da seslenerek, ''Sizler de bugün, bu muhteşem atmosferde, bir kez daha emeklerinizin müşahhas karşılığını görüyorsunuz. Taze birer fidan olarak sizlere teslim edilen gençlerin, bugün son derece donanımlı biçimde eğitim yuvasından uçtuklarına şahit oluyorsunuz. Eserlerinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Allah, emeklerinizi zayi etmesin, Allah sizlerden razı olsun'' dedi.

  Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Ve sevgili gençler... Sizlere en başta şunu hatırlatmayı bir vazife telakki ediyorum. Bugün yaşadığınız gurur ve heyecan, anne ve babalarınızın, hocalarınızın uzun ve sabırlı emeklerinin bir neticesidir. Anne ve babalarınız, velileriniz, hocalarınız, işte bugünü yaşamak için, işte bu atmosferi hissetmek için yıllarca sabırla, metanetle, fedakarlıkla sizlere emek verdiler. Sizlerden benim ricam şudur; anne ve babalarınızı, hocalarınızı her zaman en kutsal varlıklarınızdan biri olarak görün. Sizlerden, hayatınız boyunca, işte sadece anne babalarınızın, sadece hocalarınızın ellerini öpmenizi rica ediyorum. Beşer planında hiç kimsenin önünde eğilmeyin. Ama, anne babalarınızın ve hocalarınızın önünde, ne olur kaşınızı dahi kaldırmayın, suratınızı asmayın, onlara 'öf' bile demeyin. Bir gün, inşallah anne baba olduğunuzda, bazılarınız öğretmen olduğunuzda, akademisyen olduğunuzda ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.''

  Bir annenin, ateşi çıkan yavrusunun başında saatlerce gözünü kırpmadan beklemesinin ne olduğunu, bir babanın, ders çalışan evladının üzerine nasıl titrediğini, sabahları çocuklarına kahvaltı yaptırmak için çırpınan, akşamları, hafta sonlarında, dönem sonlarında gözünü yollara diken, aldıkları her başarılı notla dünyalar kendilerine bağışlanmış gibi sevinen anne babalığın ne olduğunu gençlerin ileride fark edeceklerini vurgulayan Erdoğan, çocuğuna harçlık göndermek, okul masraflarını karşılamak için ailelerinin nasıl ter döktüğünü, yaşadıkları sıkıntıları hissettirmediklerini görecek, bilecek ve anlayacaklarını belirtti.

  -''AZİZ MİLLETİN EMANETİNİ DE ÜZERİNİZDE TAŞIYORSUNUZ''-

  Erdoğan, şunları kaydetti:

  ''Lütfen ama lütfen onları incitmeyin. Bir de şunu bilmenizi isterim ki sizler, Yavuz Sultan Selim gibi bir cihan padişahının torunlarısınız. Sizler, hocasının atının ayağından sıçrayan çamuru mübarek bilerek, o kaftanı ömür boyu kutsal bir emanet gibi saklayan, vefatının ardından da üzerine örtülmesini vasiyet eden, üç kıtaya hükmetmiş ama hocasının dizinin dibine çökmüş kahramanların torunlarısınız. Üniversite kapısından bedeniniz çıksın ama gönlünüzü, aşkınızı, vefa borcunuzu lütfen üniversitede bırakın.''

  Anne babaları, hocaları kadar gençlerin üzerinde emaneti olan bir kesimin daha bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, ''Sizler, bu milletin, 74 milyonun dişinden, tırnağından artırarak kurduğu, içini donattığı, en modern imkanları temin ettiği bu aziz milletin emanetini de üzerinizde taşıyorsunuz. Sizler, bu milletin emanet ettiği vergilerle, hayırseverlerin gönüllerinden kopan yardımlarla, bu aziz milletin cömertliği ve fedakarlığıyla bu mutluluğu yaşıyorsunuz. Millete asla ve asla sırtınızı dönmeyin. Millete, millet iradesine, milletin değerlerine sırtını dönenlere asla prim vermeyin'' şeklinde konuştu.

  Bu ülkenin, bu milletin istiklali, istikbali, namusu ve şerefinin gençlerin omuzlarında artık dokunulmaz bir emanet olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''Şu aşamadan sonra bu ülkeye istikamet çizecek, bu ülkeye, bu millete rehberlik edecek olan sizlersiniz. Bu ülkeyi büyütecek, daha ileri standartlara ulaştıracak, huzuru, istikrarı, kardeşliği daha da yüceltecek olan sizlersiniz. Sizler, artık bu ülkenin bilim adamları, sanatçıları, aydınlarısınız. Sizler, geleceğin başbakanlarısınız, bakanlarısınız, idarecilerisiniz. Asla ve asla umutsuz olmayın. Öz güveninizi asla kaybetmeyin. Sevgili gençler, başınızı asla öne eğmeyin. Bu millet, binlerce yıl boyunca her sorunu aştı, geride bıraktı. Bugün var olan sorunlar, sizlerin emekleriyle inşallah yarın var olmayacak. Kendinize inanın, milletinize güvenin, kendinize yıldızları hedefleyin. İnanın ki ulaşırsınız, ulaşacaksınız. Ben sizlere inanıyorum. Zira sizler, çok büyük bir milletin, köklü bir milletin, köklü bir tarihin, kadim bir medeniyetin mensuplarısınız. Sizler, kökü mazide olan atisiniz. Sizler, dünya bilimine, siyasetine, tarih ve coğrafyasına yön vermiş bir neslin evlatlarısınız. Bugün de sizler, dünyanın en büyük ülkelerinden, en güçlü ülkelerinden birinin, bölgesinde istikrar unsuru olan Türkiye'nin gençlerisiniz. Hayat sizi ürkütmesin, işsizlik, açlık, yoksulluk gibi korkular üzerinize sinmesin. Bunları aştık, aşıyoruz, daha da aşacağız. Sizler sayesinde bunların tamamını geride bırakacağız.''

  -ERDOĞAN, BİRİNCİLERE DİPLOMALARINI VERDİ-

  Erdoğan, konuşmasının ardından, Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü birincisi Roman Nikolaev, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü birincisi Zeynep Karayel, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü birincisi Öznur Dişçi ve Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği birincisi Muhammed Ahmet Nassor'a diplomalarını verdi.

  Daha sonra Erdoğan'a, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan tarafından hatıra plaketi sunuldu.

  Fatih Üniversitesinden bu yıl mezun olan 1800 öğrenciye diplomalarının verildiği törene, Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer,AK PartiGenel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu,İstanbulValisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye BaşkanıKadir Topbaşve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da katıldı.

  AA

 2. #2
  Üye semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek Baktabul'un Çılgını semih tek - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2011
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  179
  Blog Yazıları
  23
  Tecrübe Puanı
  21475022

  Tanımlı Ce: Erdoğan'dan gençlere: Başınızı eğmeyin

  Sizler, bu milletin, 74 milyonun dişinden, tırnağından artırarak kurduğu, içini donattığı, en modern imkanları temin ettiği bu aziz milletin emanetini de üzerinizde taşıyorsunuz. Sizler, bu milletin emanet ettiği vergilerle, hayırseverlerin gönüllerinden kopan yardımlarla, bu aziz milletin cömertliği ve fedakarlığıyla bu mutluluğu yaşıyorsunuz. Millete asla ve asla sırtınızı dönmeyin. Millete, millet iradesine, milletin değerlerine sırtını dönenlere asla prim vermeyin'' şeklinde konuştu.
  harıkaydı ellerınıze sağlık

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Gençlere uyarı!
  By eJhem in forum Besiktas
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-17-2009, 17:36
 2. resime başınızı sola cevirip bakın!!!
  By DarkNess in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 07-05-2008, 13:22
 3. Gençlere Convers
  By denizZ_gozlumM in forum Moda
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 04-27-2008, 20:20
 4. Gençlere avatarlar
  By zeynep in forum MSN Avatarları
  Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 10-11-2007, 14:13
 5. Banyo yapmayın, başınızı yıkayın
  By hayalet_0312 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-10-2007, 10:46

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375