+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Erdoğan'dan üç ile mega projeler

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Erdoğan'dan üç ile mega projeler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Erdoğan'dan üç ile mega projeler

  Erdoğan'dan üç ile mega projeler


  'Türkiye Hazır Hedef 2023' toplantısında konuşuyor.


  01.06.2011,12:04:12
  VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde ''Türkiye Hazır Hedef 2023'' adlı toplantıda, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır projelerini açıkladı.

  DİYARBAKIR PROJELERİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'a yeni havaalanı, Suriçi yenileme projesi, Dicle Vadisi projesi, Şanlıurfu otoyolu, Silvan Barajı ve yeni stad gibi bir dizi proje yapılacağını açıkladı.

  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Diyarbakır için ilk projemiz, suriçi yenileme projesi. 5 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır'ın tarihi surları iki yerden yıkılmış durumda. Bu iki yerde onarım yapacak, Suriçi'ne, o eski zamanlarda olduğu gibi bugün de yine kapılardan girilmesini sağlayacağız. Suriçi'ndeki 500 civarında sivil mimari örneği yapıyı aslına uygun şekilde yeniden inşa edeceğiz. Suriçi;ni, burada yaşayan hiç kimseyi mağdur etmeden, kimsenin hakkına halel getirmeden, çirkin yapılaşmadan ve çirkin görüntüden kurtarıyoruz'' dedi.


  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Diyarbakır için bir başka projemiz, havaalanı. Askeri ve sivil havaalanını birbirinden ayırıyoruz. Yeni ve modern bir terminal binası ile Diyarbakır;a yaraşan sivil bir havaalanını Diyarbakır'a kazandırıyoruz'' dedi.


  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Dicle Vadisi Projesi, Diyarbakır için bir başka projemiz. Dicle Nehri'ne rağmen, yeşil alan miktarının oldukça düşük olduğu Diyarbakır'a, yeşil ile mimarinin uyum içinde yükseldiği yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz'' dedi.


  * Başbakan Recep Tayyip Erodoğan, ''Diyarbakır için bir başka projemiz, Diyarbakır-Şanlıurfa otoyolu. Edirne'den başlayan, şu anda Ankara'ya kadar kesintisiz ulaşan otoyol, Ankara-Niğde ve Şanlıurfa-Habur kesimini de tamamladığımızda, Türkiye'yi boydan boya geçecek bir hat olacak'' dedi.


  * Erdoğan, ''Bir başka projemiz Silvan Barajı. Silvan Projesi ile 2 milyon 450 bin dekar tarım arazisinin sulanabilmesini sağlıyoruz. Bu projeyle hayata geçecek sulama sistemi sayesinde çiftçilerimize, yılda 735 milyon lira ilave gelir elde etme imkanı getiriyoruz'' dedi.


  İZMİR PROJELERİ

  * Başbakan veAK PartiGenel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''İzmir için ilk projemiz, Körfez Geçişi Projesi, diğer adıyla, İZKARAY. Bu projeyle, İzmir Körfezi'nin iki ucunu birbirine bağlıyoruz. Bostanlı ile İnciraltı'nı, 4,5 kilometre köprü ve 1,5 kilometre batırma tüp tünelle birbirine kavuşturuyoruz'' dedi.

  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir için ikinci projemiz Konak tüneli. İzmir'in uzun yıllardır kent içi trafiğinin can damarlarından olan, çok yoğun bir trafik taşıyan Mürselpaşa Bulvarı üstünden sahil yoluna kadar trafiği yer altına alıyoruz. Çift tüp delme tünel olarak inşa edeceğimiz bu yolun toplam uzunluğu yaklaşık 2,5 kilometre. Bu tünelle, İzmir'in kent içi trafiğini rahatlatacak, gürültü ve çevre kirliliğini azaltacak, seyahat sürelerini kısaltacağız'' dedi.

  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İzmir için üçüncü proje, İzmir-Ankara ve İzmir Bursa İstanbul yüksek hızlı tren projesi. Bu hattın tamamlanmasıyla, İzmirAnkaraarası seyahat süresi 3,5 saate inecek'' dedi. Türkiye'nin AK Parti döneminde başlattığı demiryolu ve yüksek hızlı tren hatları projelerinin Ege'deki kalbi İzmir olacak. Ege ve İç Anadolu Bölgesi'ni birbirine bağlayacak bu hat, Ankara'dan devam eden diğer hızlı tren hatları ile tüm Türkiye'ye açılan bir kapı olacaktır. Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa-İzmir güzergahında 583 kilometre uzunluğunda çift hatlı yüksek hızlı tren hattını iki etap halinde inşa edeceğiz. Bu hattın tamamlanmasıyla İzmir-Ankara arası seyahat süresi 3,5 saate inecek. Bu hatla, Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa ve İzmir birbirine kapı komşusu kadar yakın hale gelecek. İzmir-Bandırma hızlı tren hattını, Karacabey'de Osmaneli-Bursa hızlı tren hattına bağlıyoruz. İzmir'i böylece, Ankara-İstanbul hızlı tren hattı ile doğrudan İstanbul'a bağlamış oluyoruz. Bu hatla İzmir, Balıkesir, Bursa, İzmit ve İstanbul birbirinin adeta kapı komşusu haline gelecek.

  * Bir başka önemli projeleri olan kuzey Ege, yani Çandarlı Limanı'nın yapımına başladıklarını ifade eden Erdoğan, bu proje ile Kuzey Ege Limanı'nı, İzmir'i, Türkiye'nin en önemli lojistik üslerinden birisi haline getireceklerini kaydetti.

  İzmir'i, Ege ve Akdeniz'in ticaret üssü konumuna yükseltmekte kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''Kuzey Ege Limanı'nı, dünyanın en büyük 10 limanı arasına girecek şekilde, bölgedeki diğer limanların tümünden büyük olarak inşa ediyoruz. Bu liman, demiryolu ve otoyol bağlantıları ile Türkiye'nin dünyaya açılan önemli bir kapısı, İzmir'in markasını taşıyacak hayati bir altyapısı olacak. İzmir'e bir kruvaziyer limanı inşa edeceğiz. 3 aşamadan oluşacak bu limanın ilk aşamasını 2015 yılında tamamlıyoruz. Her aşamada kapasiteyi yıllık 1 milyon 300 bin yolcu olarak tasarladık. 2023'te 3. aşamayı da tamamladığımızda, İzmir Kruvaziyer Limanı'nın kapasitesi yılda 3 milyon 800 bin yolcuya çıkacak. Türkiye'nin en eski limanlarından olan İzmir Limanı'nı modernize ediyoruz.

  * Başbakan Erdoğan, İzmir için son projenin yat limanları olduğunu belirterek, turizmde sıçrama olacağı için bu yat limanlarına şiddetle ihtiyaç olduğunu söyledi.

  Çeşme, Urla, İnciraltı, Pasaport, Karşıyaka, Bayraklı, Aliağa, Yeni Şakran ve Dikili'de olmak üzere 9 yeni yat limanı kurmayı planladıklarını bildiren Erdoğan, yeni yat limanlarıyla İzmir'e toplam 3 bin 150 ilave yat kapasitesi kazandırmış olacaklarını, bütün bu projelerle, İzmir'i çok farklı bir kent konumuna yükselttiklerini söyledi.

  Bu projelerden bazılarına başladıklarını, diğerlerinin de 12 Haziran sonrasında başlayacağını bildiren Erdoğan, ''İzmir'i Ege ve Akdeniz'in, hatta dünyanın önemli bir ticaret, sanayi kenti, önemli bir turizm noktası haline getireceğiz'' dedi.


  İSTANBUL PROJELERİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yapılması planlanan Taksim meydanında trafiğin yerin altına alınması, iki yeni şehir hastanesi, Yassıada'nın kongre adası olması gibi birçok projenin tanıtımını yaptı.

  * Başbakan ilk olarak İkitelli ve Anadolu yakasında bir yere iki yeni büyük hastane yapılacağı müjdesini verdi.

  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İstanbul için ikinci projemiz, Taksim Meydanı projesi. Taksim'de Tarlabaşı Bulvarı-Cumhuriyet Bulvarı araç trafiğini yer altına alıyoruz. AyrıcaAtatürkKültür Merkezi önü ve Taksim Anıtı çevresinde bulunan araç yollarını da yeraltına alıyoruz. Böylece tüm Taksim Meydanı'nı yayalara tahsis etmiş oluyoruz'' dedi.

  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul için üçüncü projenin Adalar Projesi olduğunu belirterek, ''Yassıada ve Sivriada'yı yeniden ele alıyor, farklı bir çehreye kavuşturuyoruz. Bu iki adayı, İstanbul'un, Türkiye'nin, dünyanın önemli iki sembol adası haline getirmeyi planlıyoruz. Bu projeyle, Yassıada'yı 'yaslı ada'' olmaktan çıkarıyor, bir demokrasi adası haline getiriyoruz. Her iki adayı da uluslararası birer kongre merkezine dönüştüreceğiz'' dedi. Genelkurmay Başkanı'na teşekkür ediyoruz. TSK'ya tahsis edilmişti, kendilerinden devraldık. Yassıada'yı yaslı ada olmaktan çıkarıyoruz.

  * Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul için bir diğer projenin de ''Taksim Topçu Kışlası'' olduğunu belirterek, halen Gezi Parkı olarak kullanılan alanda, aslına uygun olarak, Taksim Topçu Kışlası'nı yeniden inşa edeceklerini bildirdi.

  KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ GÖSTERDİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hopa'daki olaylar için 'rüzgar eken fırtına biçer' değerlendirmesini yapanCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert yanıt verdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu için, "Ya, böyle bir siyasetçi, böyle bir genel başkan olur mu? Sen bir yerde mitinge giderken saldırıya uğrasan ben sana böyle mi söyleyeceğim. Ama ben bu kadar ahlaksız edepsiz ve alçak olamam." dedi.

  Haliç Kongre Merkezi'ndeki 'Türkiye Hazır Hedef 2023' proje tanıtım toplantısına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının girişinde Hopa'da yaşanan olaylara değindi.

  CHP yanlıları ille illegal bazı örgütlerin bir gün önceden AK Parti'ye pres yapıp, Hopa'ya girişlerini engelleme, Hopa'ya sokmama cüreti içine girdiklerini vurgulayan Erdoğan; yaşananları şu sözlerle aktardı:

  "10 bini aşkın vatandaşımız oradaydı. Sabahtan itibaren polisimizle vatandaşımızla taşlarla mücadele içindeler. Biz dönüş esnasında sokaklardan taşlar atıyorlar bu arada bir bölümde 100-150 kişilik grup bizim araçlarımza taşlarını atmaya başladılar. Önümüzdeki araçlar olsun otobüs ciddi isabet aldı. Koruma polisi otobüsten düşerek ağır şekilde yaralandı. Bu esnada 1 kişinin kalp krizi neticesinde öldüğü söyleniyor.

  Buradan CHP'ye gönül verenlere sesleniyorum lütfen iyi muhasebe yapın. Pankart CHP'nin pankartıydı. Devamlı illegal yapı içinde olan pankart şu: 'tek yol sokak tek yol devrim' altında halk evleri yazıyor. Bununla ne demek istendiği ortada. Terör örgütü yandaşları tarafından İstanbulumuzda sadece ne kadar seçim büromuza seçim araçlarına saldırılar olduğu ortada. Taşlı molotoflu saldınılar. Biz bunlara karşı bu zamana kadar ne yaptık. Biz sadece sandıkta gereken cevabı vereceğimizi söyledik.

  Enterasan olan şu; CHP Genel Başkanı, ölen kişiyi zeyaret edeceğini söylüyor. Şahsımla alakalı şunu söylüyor, 'Rüzgar eken fırtına biçer' diyor. Ya böyle bir siyasetçi olur mu böyle bir genel başkan olur mu neyin rüzgarını ektik ki fırtına biçeceğiz. Sen mitinge giderken sana böyle mi söyleyeceğim? Ben bu kadar edepsiz, bu kadar ahlaksız, alçak olamam."

  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun siyasette çırak bile olamadığını, insanlıktan nasibini almadığını belirterek, medyanın utanmadan sıkılmadan gerilimin faturasını AK Parti'ye kesmeye çalıştığını söyledi.


  CANLI İZLEDİNİZ

  ERDOĞAN PROJELERİNİ AÇIKLADI

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerek dün Hopa'da meydana gelen olayların, gerek BDP ve terör örgütü tarafından ortaya konan eylemlerin AK Parti'yi şiddet tuzağına çekmek için yapılan açık tahrikler olduğunu belirterek, ''MHP Genel Başkanı'nın, CHP Genel Başkanı'nın, BDP'lilerin, öfke ve nefret dili, kışkırtıcı üslupları, hakaret ve tahrikleri, maalesef bu tür olaylara zemin hazırlamıştır. Biz bu şiddet tuzağına asla düşmeyiz ve düşmeyeceğiz'' dedi.

  Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde ''Türkiye Hazır Hedef 2023'' adlı toplantıda, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır projelerini açıkladı.
  Toplantıda dün Hopa'da yaşananlara da değinen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Gerek dün Hopa'da meydana gelen olaylar, gerek BDP ve terör örgütü tarafından ortaya konan eylemler, açık söylüyorum, AK Parti'yi şiddet tuzağına çekmek için yapılan açık tahriklerdir. MHP Genel Başkanı'nın, CHP Genel Başkanı'nın, BDP'lilerin, öfke ve nefret dili, kışkırtıcı üslupları, hakaret ve tahrikleri, maalesef bu tür olaylara zemin hazırlamıştır. Bunu son 10 gün içinde de devam ettireceklerdir. Biz bu şiddet tuzağına asla düşmeyiz ve düşmeyeceğiz.

  Bugüne kadar sabırla, metanetle, sağduyuyla hareket ettik, aynı şekilde hareket etmeye devam edeceğiz. Biz, ülkeyi kaosa sürüklemek için elinden geleni yapan, CHP-MHP-BDP ittifakına karşı, millet iradesini var gücümüzle savunmaya devam edeceğiz. Söz, karar, yetki milletindir. Son sözü millet sandıkta söyleyecektir. Sandığa giden yolu biz, şiddet, öfke ve nefret taşlarıyla kirletmeyecek, sabır, sağduyu, hoşgörü ilmikleriyle örmeye devam edeceğiz.''

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, ''Diyarbakır için ilk projemiz, Suriçi yenileme projesi. 5 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır'ın tarihi surları iki yerden yıkılmış durumda. Bu iki yerde onarım yapacak, Suriçi'ne, o eski zamanlarda olduğu gibi bugün de yine kapılardan girilmesini sağlayacağız. Suriçi'ndeki 500 civarında sivil mimari örneği yapıyı aslına uygun şekilde yeniden inşa edeceğiz. Suriçi'ni, burada yaşayan hiç kimseyi mağdur etmeden, kimsenin hakkına halel getirmeden, çirkin yapılaşmadan ve çirkin görüntüden kurtarıyoruz'' dedi.

  Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Türkiye Hazır Hedef 2023'' proje tanıtım toplantısında, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır projelerini açıkladı.

  Türkiye için hizmet, eser ürettiklerini ve aynı şekilde yollarına devam ettiklerini ifade eden Erdoğan, bugüne kadar açıkladıkları ve bugün açıklayacakları projelerin yerel projeler olmadığını, başta ''Kanal İstanbul'' olmak üzere, belirledikleri her projenin, öncelikle bulundukları şehre katkı sağlayacak, ama genel anlamda tüm Türkiye'ye fayda sağlayan projeler olacağını kaydetti.

  Recep Tayyip Erdoğan, ''Kazanan, sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır değil, bölgedeki tüm iller olacak, tüm Türkiye olacaktır. İstihdam, bütün projelerimizin odak noktasını oluşturuyor. 12 Haziran seçimleri sonrasında başlatacağımız tüm bu projelerle, yüz binlerce kişiye iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Projelerin inşası sırasında çalışanlara ek olarak, projeler tamamlandığında da on binlerce, yüz binlerce kişi iş ve ekmek imkanına kavuşmuş olacak. GAP, DAP, KOP gibi projeleri de eklediğimizde, önümüzdeki dönemde Türkiye'de işsizliğin çok büyük oranda düşeceğine biz artık kesin gözüyle bakıyoruz. İstihdamla birlikte, yüzlerce sektör bu projelerden istifade edecek, ticarette, sanayide, ihracatta, turizmde kayda değer bir canlanma yaşanacak'' dedi.

  Diyarbakır'ın çehresini değiştireceğini ifade ettiği projeleri açıklayan Erdoğan, bu toplantının hemen ardından Diyarbakır'a gidecek ve orada partisince düzenlenen mitingi gerçekleştireceklerini söyledi.

  Erdoğan, tüm Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde olduğu gibi, Diyarbakır'da da terör örgütü ve onun uzantıları başta olmak üzere çeşitli kesimler tarafından, yatırımlarının engellenmek istendiğini ifade eden Erdoğan, ''Terör örgütü ve ona sırtını dayayan BDP, adeta bölgeye yatırım gelmemesi, okul, hastane gelmemesi, yol yapılmaması için yoğun bir gayret içindeler. Biz bu engellemelere rağmen, demokrasi-güvenlik dengesini sarsmadan, sabırla, kararlılıkla, bölgeye yatırım yapmaya, bölgenin sorunlarını çözmek için samimiyetle çaba harcamaya devam ediyoruz. Çünkü biz tüm insanımızı seviyoruz. Ayırt etmeksizin seviyoruz. 780 bin metrekarelik vatan toprağı hepimizin ayrım olmayacak'' dedi.

  Başbakan Erdoğan, Diyarbakır için hazırladıkları projelerin esasında Diyarbakır'ı, tarihteki o önemli konumuna yeniden yükseltecek projeler olduğunu, tarihiyle, kültürüyle, eşsiz medeniyet birikimiyle sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır'ın, bu projelerle farklı bir çehreye kavuşacağını ve farklı bir sürece gireceğini kaydetti.

  Diyarbakır'a önemli ölçüde istihdam sağlayacak bu projeleri tamamladıklarında Diyarbakır'ı uluslararası bir turizm destinasyonu haline getirmiş olacaklarını ifade eden Erdoğan, projelere ilişkin şu bilgileri verdi.

  ''Diyarbakır için ilk projemiz, Suriçi yenileme projesi. 5 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır'ın tarihi surları iki yerden yıkılmış durumda. Bu iki yerde onarım yapacak, Suriçi'ne, o eski zamanlarda olduğu gibi bugün de yine kapılardan girilmesini sağlayacağız. Suriçi'ndeki 500 civarında sivil mimari örneği yapıyı aslına uygun şekilde yeniden inşa edeceğiz.

  Suriçi'ni, burada yaşayan hiç kimseyi mağdur etmeden, kimsenin hakkına halel getirmeden, çirkin yapılaşmadan ve çirkin görüntüden kurtarıyoruz. Yeni çehresiyle Suriçi, tarihi eserlerin görünür hale geldiği, tarihin gelecekle kucaklaştığı, dünyadan birçok insanın görmek için can atacağı bir manzaraya kavuşacak. Bu projeyle, Diyarbakır'da çok büyük bir kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz. TOKİ, bu kentsel dönüşüm için kolları sıvadı ve ilk planda, sur içinde, Hazreti Süleyman Camii ve çevresini de kapsayan, yoğun gecekondulaşmanın olduğu bölgede, hak sahipleriyle görüşmeleri başlattı.

  1272 yeni konut yapılarak, hiç kimsenin hakkı gaspedilmeden, bu sürecin tamamlanması için çalışmalarımız devam ediyor.''

  -HAVAALANI PROJESİ-

  Başbakan Erdoğan, Diyarbakır için ikinci projelerinin de Diyarbakır Havaalanı Projesi olduğunu belirterek, ''Askeri ve Sivil havaalanını birbirinden ayırıyoruz. Yeni ve modern bir terminal binası ile Diyarbakır'a yaraşan sivil bir havaalanını Diyarbakır'a kazandırıyoruz'' dedi.


  AA

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: Erdoğan'dan üç ile mega projeler

  Yapacağız, edeceğiz.. Yakında şu olacak, şunu getireceğiz.. Bize oy verin vallaha da rahat edeceksiniz.. Desem, sen de yesen.. Ne olur bu Millet'in hali..(:

  Yememek lazım öyle her vaadi.. Duyduğuna değil, gördüğüne inanan bir Millet, tek bilek, hatta yumruk olmak lazım düşmana karşı... Ülke sevdalısıyım demekle, sevdalı olunmaz.. 40 kere doydum dese de bir aç, doymak laf ile olmaz..

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Mega değişim
  By Kubya in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-08-2012, 12:58
 2. Bitmeyen Projeler ve Bilinçaltı
  By NoBoDyS in forum Psikoloji
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-13-2010, 15:14
 3. Aç Mimarların Yaptığı Projeler-Aç Mimarlar-Projeler
  By ebrulim88 in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 09-17-2009, 10:49
 4. k-lite mega codec pack
  By slayerteen in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-10-2009, 20:15
 5. iLginç projeLer
  By ZümRüT in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 12-19-2007, 12:41

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375