Çelik: Ya millet ya bu zihniyet kazanacak


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik seçim gezisinde önemli bir açıklamada bulundu


04.06.2011,19:53:57


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili adayı Hüseyin Çelik, 12 Haziran seçimlerine az bir süre kaldığını belirterek, "Bu Seçim milletin iradesiyle dayatmacı, jakoben, tek tipçi ve insanları adeta tornadan çıkan malzeme gibi gören Ergenekoncu zihniyet arasında geçen bir Seçim olacak. ya millet ya da bu zihniyet kazanacak" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, milletvekili adayı Fikret Murat Tural ile Erzurum ve Çevre İlleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfını (MAREV) ziyaret etti.

Erzurum ve Çevre İlleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyareti sırasında Çelik, Dernek Başkanı Bülent Yıldız'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hüseyin Çelik, "Erzurum kimi desteklemişse o iktidar olmuştur. ErzurumlularAK PartiGenel Başkanımız ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a büyük teveccühlerde bulunuyorlar. Sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

AK Parti'ye yönelik binbir türlü tuzak hazırlandığını savunan Çelik, şöyle konuştu:

"En son 2007 seçimlerine giderken baktılar ki AK Parti tek başına gümbür gümbür iktidara geliyor, Cumhuriyet mitingleri düzenlediler. Cumhuriyet mitingleri de devletin imkanları kullanılarak düzenledi onu da söyleyeyim. O zaman, 'Cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük elden gidiyor, şeriat gelecek' dediler. İnsanları bu şekilde korkuttular. Tıpkı 28 Şubat'ta aczmendileri piyasaya sürdükleri gibi, tıpkı Müslüm Gündüzleri, Fadime Şahinleri, Ali Kalkancıları piyasaya sürdükleri gibi. Ali Kalkancı kimdir, ortaya çıktı ki bir uyuşturucu tüccarı. Tarikat şeyhi, diye bize sattılar. Görev verdiler. Ona bir rol verdiler o da çıktı oynadı. Senaryoyu başkası yazmıştı. Fadime Şahin de telekızmış. Bunlar bu ülkenin maalesef gerçekleridir. 2007 öncesi yine, 'Türkiye Malezya'ya mı dönüyor, Türkiye İran mı oluyor. Vatandaşı bununla korkuttular. Çünkü bugüne kadar bu memleketin kaynaklarını kurutanlar, bu memleketi soyanlar, hepsi,

(Cambaza bak cambaza) demiş. Millet cambazla meşgul olurken cebinde ne varsa alıp götürmüşler. Bu soygun düzenini böyle devam ettirmişler. Olmadı, Cumhuriyet mitingleri tutmadı. Ardından Sabih Kanadoğlu bir fetva verdi, 'Mecliste 367 olmazsa Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılmaz' dedi.Anayasa Mahkemeside bunu kabul etti. Bununla bizi vurmaya çalıştılar. O da tutmadı. 27 Nisan bildirisi geldi, o da tutmadı. Bu sefer AK Parti yüzde 47 ile iktidara geldi. AK Parti'ye kapatma davası açtılar. O da olmadı. Onların hesabı var, Allah'ın da bir hesabı var. "

Çelik, "Bu Seçim milletin iradesiyle dayatmacı, jakoben, tek tipçi ve insanları adeta tornadan çıkan malzeme gibi gören Ergenekoncu zihniyet arasında geçen bir Seçim olacak. ya millet ya da bu zihniyet kazanacak" dedi

-YENİ BİR SENARYO VAR-

"Şimdi yeni bir senaryo var" diyen Hüseyin Çelik, "Bir taraftan PKK terör örgütü veErgenekonişbirliği yapıyor. Bunu yabana atmayın. Bu yazılıp çizilenler insanın midesini bulandırıyor. Bir taraftan BDP'nin eş Başkanı Elazığ'da il başkanına, 'BDP'nin Elazığ'da adayı yok MHP'ye oy verelim' diyor o da "evet iyi olur" diyor. Bir taraftanCHPGenel Başkanı Hakkari'ye gidiyor, orada BDP'liler tarafından karşılanıyor, alkışlanıyor. Herkes AK Parti'ye karşı bu bütün güçler adeta ittifak ettiler. Niye, Çünkü AK Parti olduğu zaman bütün bu çeteler, mafyalar, cuntalar havasını alır. Bütün hesap buna yöneliktir. Şimdi şiddet unsurunu devreye soktular ama ne yaparlarsa yapsınlar artık vatandaş her şeyi biliyor, bu kirli tezgahları, Oyunları biliyor" diye konuştu.

Çelik ve beraberindekiler daha sonra MAREV'i ziyaret etti. Çelik, MAREV Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demirci'den seçimlerde destek istedi.

Başkan Osman Demirci ziyaret için Hüseyin Çelik ve milletvekili adayı Fikret Murat Tural'a teşekkür ederek, başarı diledi.

AA