Erdoğan: 12-0 ile devam edelim


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitinglerine devam ediyor...


09.06.2011,22:13:37


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Oy namustur, oy bir değerdir. Ekonomide bir kaide var; yatırım fizibil olan araziye yapılır. Böyle bu ülkede hiç bir iddiası olmayan, dün ne yaptı ki bugün ne yapacak diye ortada olan kişilere, partilere oylarımızı vererek zayi etmeyelim. Gücümüze güç katalım, 12-0 ile yolumuza devam edelim'' dedi.

Erdoğan, partisince Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada,AK Partihükümeti olarak, göreve geldikleri 8,5 yıl boyunca eğitim, sağlık ve adalet, sosyal hizmetler alanında çok önemli hizmetler yaptıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

''MHP döneminde üniversite öğrencilerine 45 TL burs veriliyordu, şimdi biz 240 TL veriyoruz. Ayrıca, kredi yurtları kurumlarında kalanlara 150 TL beslenme yardımı yapıyoruz. Master öğrencisine 480 TL veriyoruz. Ayrıca, doktora öğrencilerine 720 TL veriyoruz. Gaziantep Üniversitesi'nde (GAZÜ) 6 fakülte var, 3 meslek yüksek okulu, 2 yüksek okul hizmete girdi. Ayrıca,Bakanlar Kurulu olarak GAZÜ'de Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi kurulması kararını aldık, çalışmalar başladı. Şu anda yüksek öğretimde yapımına devam ettiğimiz Nizip İlçesinde 500 yatak kapasiteli yurt projemiz var, inşallah bu yurdumuzu önümüzdeki Aralık ayında tamamlayacağız.

Bu sene yatırım programımızda yapımına devam ettiğimiz, Gaziantep merkezde bin 550 yatak kapasiteli iki yurt projemiz var, bu yurtları Mart 2012 de hizmete yetiştireceğiz. Şimdi size bir müjdem var, artık okullardan kara tahtayı kaldırıyoruz. Bilgisayar donamlı akıllı tahtaya geçiyoruz. Her öğrencimize birer tane elektronik kitap veriyoruz. Bunu ücretsiz olarak veriyoruz. 4 yıl içinde bu projemizi peyder pey bütün okullarda gerçekleştireceğiz. Ah ah dertliyiz be... Amerika'da George, Edward, Mery'nin oluyor da benim Gaziantep'imde Ahmet'in, Mehmet'in, Ömer'in, Aysel'in, Fatma'nın niye olmasın.''

Sağlıkta Gaziantep'e şu ana kadar 254 trilyonluk yatırım yaptıklarını belirten Başbakan Erdoğan, yapılan sağlık yatırımlarını anlattı.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''İktidarımızdan önce Gaziantep'te 1 tomografi cihazı vardı, şimdi 5 oldu. Daha önce MR hizmeti verilmiyordu, şimdi 3 modern cihaz var. Daha önce 76 diyaliz cihazı vardı şimdi 247 oldu. 112 acil 7 idi şimdi 34 oldu. Nereden nereye... Koskoca Gaziantep'te 7 tane ambulans vardı, şimdi 41 tane ambulans var. Uzman hekim 301 idi, şimdi 541 tane. Ebe hemşire 979 idi şimdi 2 bin 216 oldu. İşte biz buyuz. Aile hekiminiz var mı, istediğiniz hastaneye gidiyor musunuz, ilacınızı alıyor musunuz? Şimdi biraz şöyle geriye gidiyoruz; 2002'de hastalar hastanede rehin kalıyor muydu? Ölüler rehin kalıyor muydu? Geç CHP'nin dönemine; aynı şekilde rehin kalıyor muydu? Siz bilir misiniz bu Kılıçdaroğlu 1990'lı yıllarda 8 yıl SSK Genel Müdürlüğü yaptı, o dönemdeki sigorta hastanelerinin hali perişanını bilir misiniz? Doktorun yanına gidersin, doktor efendi sizi nereye çağırır, muayenesine çağırır. Parayı ver, muayene ol. Reçeteyi yazar, ilacın yarısı var yarısı yok. Şimdi, benim vatandaşım fakiri zengini, çiftsizi, işçisi, memuru herkes istediği hastaneyi gidiyor mu? İstediği eczaneden de ilacını alıyor mu? Mesele bu.''

-''OY NAMUSTUR''-

Gaziantep Adalet Sarayı'nı tamamladıklarını, İslahiye ve Nizip adalet saraylarının yapımının devam ettiğini, şu ana kadar toplu konut olarak 9 bin 322 konut uygulaması başlattıklarını ve 8 bin 70 tanesini sahiplerine teslim ettiklerini dile getiren Erdoğan, Gaziantep'e kendileri gelene kadar 116 kilometre bölünmüş yol yapıldığını ama kendilerinin 207 kilometre bölünmüş yolu 8 yılda yaptıklarını, doğal gaz getirdiklerini vurguladı.

KÖYDES ile yolu olmayan köy kalmayacağını, ulaşımda da Gaziray Projeleri bulunduğunu belirten Erdoğan, Gaziantep'in daha modern bir konuma geleceğini söyledi.

Erdoğan, ''Demiryolu hattı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Gaziray hayata geçiriliyor. OSB'den başlayıp, Küçük Sanayi Bölgesi'ne kadar uzanan 22 kilometrelik bir banliyö hattı yapacağız. Gaziantep-Nurdağı yüksek standartlı yeni demir yolu projesi Bahçe-Nurdağ projesi ve Osmaniye-Adana ikinci demir yolu hattı yapım projelerini başlattık. Gaziantep-Çobanbey-Halep Sınır Ticareti Hattı ve hızlı tren projesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. İlk geldiğimizde havaalanı trafiği 272 bindi, 2010'da 1 milyon 42 bin. Tarımda, 2002 yılında MHP 29 trilyon vermişti. Biz, 2010 yılında ise 66 trilyon verdik. İktidarımız döneminde toplam 541 trilyon tarımsal destek verdik. 34 trilyon hayvancılık desteği verdik'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Gaziantep'e 30 bin kişilik stat inşa ettiklerini ifade ederek, hem Gaziantepspor'un hem de Bank Asya'daki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Türk futboluna ciddi katkıları olduğunu vurguladı.

Erdoğan sözlerine şöyle tamamladı:

''Şarkımıza hazır mıyız? Elleri göreyim. Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda, bize her şey sizi hatırlatıyor. Bize her şey sizi hatırlatıyor. Bize her şey sizi hatırlatıyor. Gününüz kutlu olsun. 12 Haziran Türkiyemiz için Gaziantep'imiz için milletimiz için Gaziantepliler için yeni anayasamız için ileri demokrasi için temel hak ve özgürlükler için inşallah aydınlık yarınlara vesile olsun. Sizleri bu duygularla kutluyorum. Fakat 48 saat var, durmadan, usanmadan çalışmaya devam mı? Evet mi? Oy pusulasının başında AK Parti var. Kardeşler, oy namustur, oy bir değerdir. Ekonomide bir kaide var; yatırım fizibil olan araziye yapılır. Böyle bu ülkede hiç bir iddiası olmayan, dün ne yaptı ki bugün ne yapacak diye ortada olan kişilere, partilere oylarımızı vererek zayi etmeyelim. Gücümüze güç katalım, 12-0 ile yolumuza devam edelim.''

-HÜSEYİN ÇELİK-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep milletvekili adayı Hüseyin Çelik de bir konuşma yaptı.

AK Parti kurulduğundan beri yapılan dört seçim ve iki referandumda Gazianteplilerin yanlarında durduğunu belirten Çelik, bundan dolayı Gazianteplilere teşekkür etti.

Gaziantep'in bir sanayi kenti ve Mayıs 2011'de ihracat şampiyonu olduğunu anlatan Çelik, şunları söyledi:

''Biliyorsunuz çıraklık ve kalfalık döneminde Gaziantep'te çok güzel hizmetler yapıldı. Ustalık döneminde Gaziantep hem bir sanayi kenti hem bir tarım kenti hem bir turizm kenti hem de çok önemi bir ticaret merkezi olarak yürümeye, yükselmeye, yoluna devam edecek. Sevgili hemşehrilerim şunu unutmayalım; bugüne kadar Türkiye'nin kaynaklarını heba edenler halkın kaynaklarını çarçur edenler hep mazeret ürettiler ama AK Parti hükümeti mazeret üretmedi, biz hizmet ürettik. Bundan sonra da sizin hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz. Milli birlik ve kardeşlik projemizin en güzel sergilendiği yer olan, Türkiye'nin 80 vilayetinden insanı bünyesinde barındıran, farklılıklara rağmen huzur ve barış içinde yaşayan Gaziantep her şeye layıktır. Ustalık döneminde inşallah bu hizmetler Gaziantep'e adeta sel gibi akacaktır.''

Çelik, daha sonra ''siyasetin ustası'' olarak belirttiği Başbakana sözü bıraktı.

-MİTİNGDEN NOTLAR-

Başbakan Erdoğan'ın konuşması sık sık, ''Türkiye Seninle Gurur Duyuyor'' sloganları ile kesildi. Mitin alanında bulunan ve üzerinde, ''Gaziantep Zanaatkar, Sen Usta'' pankartı dikkat çekti.

Aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlara gül suyu serpildi. Başbakana Gaziantepspor'un kaşkolu takıldı. Bu arada Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte seçim şarkısı söyledi. Miting alanında kaybolan çocuklar için kadınlara bir yer ayrıldı. Alilere buraya geldi.
''Sevdamız Millet Dedik, 2023'e Söz Verdik'', ''Gaziantepli San
a Hasta, Hoş Geldiniz Büyük Usta'' pankartları ve miting alanında özellikle kadınların çok olması dikkat çekti.

AA