+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Bayrak siyaseti yapıyorum

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Bayrak siyaseti yapıyorum Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Bayrak siyaseti yapıyorum

  Bayrak siyaseti yapıyorum

  Utanmadan oy istiyor

  Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Bayrak siyaseti yapıyor” sözlerine Erzurum’dan yanıt verdi, “Eğer tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet demekse bayrak siyaseti yapıyorum” dedi. Konuşmasına, “Hele Dadaş, eyi misen, hoş musan” sözleriyle başlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

  BDP’yle ittifak çıktı


  Elazığ’da BDP’nin il başkanı, BDP eşbaşkanına ‘CHP’ye kazanma şansı yoksa MHP’ye oy verelim’ diyor. Bunu kim diyor BDP diyor. Görüyor musun ittifak çıktı mı ortaya. Unutmayın bu ittifakı bunlar burada da Güneydoğu’da Orta Anadolu’da Batı’da yapıyorlar. Çünkü sıkıntıları var.

  Yol karın doyuruyor

  Hakkâri’de Kılıçdaroğlu BDP’lilerin eline CHP bayrağı veriyor ama Türk bayrağı veremiyor. Sonra da utanmadan ‘Erdoğan, bayrak siyaseti yapıyor’ diyor. Eğer bu siyasetse yapıyorum. Eğer tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet demekse yapıyorum. Her an farklı bir yalanla milletin karşısına çıkma, dürüst ol. Kılıçdaroğlu, ‘Yol karın doyurmuyor’ diyor. Yol karın doyuruyor da sen farkında değilsin. Yol medeniyettir. Bu CHP benim dedelerimi çarığa mahkûm etti.

  İstikrarı destekleyin


  Allah aşkına, futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz. Kirli ittifaklara, kirli senaryolara Türkiye’nin geleceğiyle ilgili senaryolara değil istikrara destek verelim. Birbirinin yedeği, vagonu olan statüko partilerine değil, kendimize oy verelim. Sizi temsil edemeyecek, size hizmet getiremeyecek olan partilerde oyumuzu heba etmeyelim.

  Bahçeli, geriysek çekiliyorum

  Ey Bahçeli niye konuşmuyorsun bunları. Tayyip Erdoğan’a gelince kağıttan kaplan kesiliyorsun. Hadi konuş. Sayın Bahçeli sonunda Diyarbakır’a gitti. Ama Diyarbakır’da BDP ile ilgili terör örgütüyle ilgili bir kelam edemedi. Konuş orda konuş. Bahçeli, bizden önce Sağlık Bakanlığı da sendeydi. Ölülerimizi bile rehin aldınız be. Hangi yüzle bu milletten oy istiyorsunuz. Öyleyse bu pazar günü bunun hesabını sormayacak mıyız? Eğer biz daha geriysek pazardan önce adaylıktan çekiliyorum; sen çekiliyor musun? Utanmadan oy istiyor.

  Yönetim kim, sen kim?

  Koskoca Türkiye Cumhuriyet’in Başbakan Yardımcısı dünyayı gezmez mi? Gittiği ülke sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bunlar devlet adamı olacak. Ondan sonra yönetimden bahsediyor. Yönetim kim sen kim?

  Güç zehirlenmesi yaşamadık


  Biz bu yola milletle çıktık. Bu ülkenin yoksul çocuklarını bir an olsun aklımızdan çıkarmadık. On yıllar boyunca oluşmuş yoksulluğu, sefaleti, terk edilmişliği, ihmali bir an olsun aklımızdan çıkarmadık. Asla şımarmadık, kibire, gurura, büyüklenmeye, böbürlenmeye asla prim vermedik. Hiç kimseye tepeden bakmadık. Güç zehirlenmesi yaşamadık, bize yapılanları biz hiç kimseye yapmadık.

  Propangantistleri var

  (Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı kastederek) Şu anda tutuklu CHP adayı. Zonguldak’ta maşallah evlere bol bol koliler dağıtılıyor. Kolilerin içerinde de kendi reklam afişleri, işi ilerletmiş, para bol, imkan bol. Kendisi içerde ama dışarıda ücretli propangantistleri var. Ey CHP, sen busun bu. Gerçek burada. Arşivlerin dili olsa da söylese.

  Teröristbaşı kurtuldu millet kurtulamadı

  Başbakan Erdoğan, PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın idam edilmesiyle ilgili tartışmayı, “İdamla ilgili af yetkisi öldürülenin ailesine aittir. Kalkıp devlet böyle bir affı getiremez, getirmemeli” sözleriyle sürdürdü. Erdoğan, daha önce de af tartışmaları sırasında, “Katili affetme yetkisi maktulün varislerine aittir” demiş ve “Kısasa kısas şeriatta olur” tepkisiyle karşılaşmıştı. Erdoğan, önceki gece ATV’de katıldığı ‘Gündem Özel’ programında özetle şunları söyledi:

  Karar verilmiştir

  O zaman idam yürürlükteydi. Kesinlikle, madem bu idam yürürlüktedir ve karar verilmiştir, bunun uygulanması lazım. Çünkü bütün o şehitlerin hepsinin beklentisi bunun uygulamasıydı. Bunun ertelenmesi neticesinde Teröristbaşı bundan kurtuldu ve şu anda millet ondan hâlâ kurtulamadı.

  Bahçeli açıklayamıyor


  Sayın Bahçeli böyle bir baskı altındaysa (Türkiye’ye teslim edilen Abdullah Öcalan’ın öldürülmemesi şartıyla ABD’nin verdiği söylentileri) veya böyle bir söz verdiyseler, çıksın bunu açıklasın. Onu da açıklayamıyor. Ama Tayyip Erdoğan böyle bir söz verir miydi, vermez miydi, onu da bizim şu ana kadar Amerika ile olan bütün görüşmelerimizde ne varsa, ben bütün görüşmeleri aynen halkıma hep yansıtmışımdır.

  İdam cezası sumenaltı

  İdam, AB’yle müzakere süreci içerisinde 2003’te kaldırıldı. İdam cezası onunla alakalı bir olay değil. Onun idam cezası 2000’de kesinleşmişti. Kesinleştiği halde o sumenaltı edildi. Böyle bir süreci yaşattılar. Halbuki o zaman infaz edilmiş olsaydı biz bugünlere gelmeyecektik.

  Devlet böyle affedemez

  Dünyada idam cezasını hâlâ uygulayan ülkeler var. Avrupa Birliği neden bunu kaldırma yoluna gitti? Burada bunun haklı olan yönleri var, haksız olan yönleri var. Türkiye, bir Avrupa Birliği sürecine girdiği için böyle bir adım atmak zorunda kaldı. Geçmişe baktığınız zaman, mesela ben olayı şöyle değerlendiririm, idamla ilgili bir konuda bu konunun affı yetkisi öldürülenin ailesine aittir diye düşünürüm. Kalkıp devlet böyle bir affı getiremez, getirmemeli.

  Amed olsa ne yazar

  (Asimilasyonun son izlerini silmek üzere olduğunuzu söylediniz. Bu acaba coğrafi isimlerin de iadesi anlamına mı geliyor? sorusu üzerine) Coğrafi isimler noktasında oturulur, konuşulur. Bunda da halkın ciddi talebi yok. Talep bunlardan kaynaklanıyor. Bunlar işi kilitleyen hususlar değil. Bunlar sadece kimlik siyasetini işlemek suretiyle buradan da oraya sıçrıyor, ‘Sokağın adı öyle değildi de böyleydi’ Bu neyi değiştirecek? Bu ne getirecek? Amed olsa ne yazar, Diyarbakır olsa ne yazar. Bu isimler İçişleri Bakanlığı tarafından değerlendirilmesi halinde böyle bir sorun zaten ortaya gelmez.

  Sandıkta cep yasak

  Seçimle ilgili yasal düzenleme yaptık. Eskiden güvenlik 100 metre mesafede duruyordu sandığa, şimdi bu 15 metreye gelecek. Bizim aldığımız haberler bunlar, bütün tehditlerde şu var. Diyorlar ki ‘Cep telefonu ile kullandığın oyu çekeceksin, bize göstereceksin.’ Buna yönelik olarak da cep telefonuyla sandık başına gidilemeyecek.

  Yargı görevini yapıyor

  Merdivenleri teker teker çıkmak gerekiyor. Biz 26 maddelik paketi milletin önüne nasıl bir sıkıntıyla, ne tür bir mücadeleyle getirdik. Meydanlarda bu işin mücadelesini verdik, 30’a yakın köşe yazarı bize saldırdı. Yargı üzerine düşen görevi kibar bir şekilde yapıyor, ifadelerini alıyor. Bundan sonraki sürecin kararını o verecek ama bir şey ortaya çıkıyor. Kim ne yaparsa yapsın yanına kâr kalmıyormuş. 26 maddelik anayasayla bir ülkede değişim, dönüşüm oldu.

  TSK ile görüşeceğiz

  TSK İç Hizmet Kanunu noktasında yeni bir düzenleme muhakkak olacaktır ama bu şimdi mi olacak, nasıl olacak derseniz seçimden sonra bunu tekrar oturacağız, TSK ile Genelkurmayımızla görüşeceğiz. Bu maddede darbe yetkisi tanımlanmamış. Sivil iradeyi yok farz ediyorsunuz. Bırakın bu işin mücadelesini sivil irade versin. Silahlı Kuvvetlerimiz kendini şuna modlamalı, ‘Biz dış saldırılara karşı, bu ülkenin dış güvenliğini korumakla görevliyiz.’ Buna modlamalı kendini. İçeride de polisin bu işi sivil iradeyle beraber yürütmesi lazım.

  Velev ki muhtıra olsun

  Hiçbir zaman mağdurları oynamadık. Tam aksine, ben onu (TSK’nın 27 Nisan açıklamasını) muhtıra olarak da kabul etmiyorum. Muhtıra denilen, o farklı bir şey. Velev ki muhtıra olsun, ertesi gün biz sivil irade olarak gerekli cevabı verdik mi, verdik.


  Ümit ÇETİN
  Hürriyet

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: Bayrak siyaseti yapıyorum

  İnşaallah hileye frsat verilmeden hayırlısıyla atlatırız seçimleri..

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Gecekondu siyaseti sürüyor!
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-12-2010, 19:08
 2. yurdum siyaseti
  By HaYaLGöZlÜm in forum Komik Karikatürler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-09-2009, 15:04
 3. Fatih'in Fetih Siyaseti , Fatih'in Fetih Siyaseti Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-28-2008, 23:22
 4. Fatih'in Fetih Siyaseti , Fatih'in Fetih Siyaseti Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2008, 23:20
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2008, 00:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375