Çetin Doğan'ın oy verdiği parti!


Balyoz davasının 1 numaralı sanığı, bağımsız milletvekili adayı Çetin Doğan'ın sandığından "AK Parti" birinci parti olarak çıktı.


12.06.2011,23:05:58


Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Balyoz davasının 1 numaralı sanığı İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı Çetin Doğan'ın sandığındanAK Partibirinci parti olarak çıktı. Buna göre, AK Parti'ye 48, CHP'ye 43 MHP'ye ise 5 oy çıktı.

Milletvekilliği genel seçimlerinde Silivri Cezaevi'nde yapılan oylamada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Cumhuriyet Güçbirliği isimli oluşumdan İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı olan Çetin Doğan'ın oy kullandığı 9926 numaralı sandıktan AK Parti birinci çıktı. Sandıkta toplam 142 seçmen oy kullanırken, AK Parti'ye 48, CHP'ye 43, MHP'ye ise 5 oy çıktı. Bu arada Doğan'ın oyunu kullandıktan sonra MHP'ye oy verdiğini söylediği öğrenildi.

Ayrıca, Ergenekon kapsamında yürütülen Oda TV soruşturmasından tutuklu gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın oy kullandığı sandıktan ise CHP'ye 60, AK Parti'ye 24 , MHP'ye ise 10 oy çıktı. Ergenekon sanıklarıDoğu Perinçekve Mustafa Balbay'ın oy kullandığı sandıktan da CHP'ye 60, AK Parti'ye 24 MHP'ye 6 oy çıktı.
(CİHAN)