CHP'de bir seçim itirafı daha!


Kendini "seçimin galibi" ilan eden Kılıçdaroğlu bu yoruma çok kızacak!


18.Haziran.2011,13:08:56


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun son seçimdeİzmirolarak başarısız olduklarını itiraf ettiği iddia edildi. Egedesonsoz.com isimli birinternetsitesinde yer alan habere göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, meclis toplantısı öncesi basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda seçim değerlendirmesi yaptı.

Kocaoğlu'nun, "Bir seçim yaşadık. Kimileri 2007 seçimlerini örnek gösterirken kimileri de 2009 seçimlerini örnek göstererek karşılaştırma yapıyor. Bizim 2009'da aldığımız il genel meclisi oylarımız ortadadır. Bununla karşılaştırma yapıldığında seçimin başarısız olduğu ortaya çıkacaktır. Çünkü o zamandan bu seçime kadar gelen süreçte oylarımızda düşüş var" dediği belirtildi.

CHP'nin yerel seçimlerde il genel meclisinin aldığı oylar yüzde 48,2 iken şimdi yüzde 43 olmuş dolayısıyla oylar düşmüştü.

Öte yandan seçime iki gün kala İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ileCHPMilletvekili Mehmet Ali Susam arasında yaşanan ve mahkemeye taşınan kavganın etkisi halen devam ederken Başkan Kocaoğlu bu konuda da meclis üyelerine içini döktü. Kocaoğlu'nun "Bu hatayı nasıl yaptım ben de anlamadım. Böyle bir şeyi asla yapmamam gerekirdi. Ne diyeceğimi bilemiyorum" ifadelerini kullandığı öğrenildi. O gün yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu belirten Kocaoğlu meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, "Biz de insanız. Zaman zaman istemediğimiz olaylar oluyor. Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonun ardından zor günler geçirdik. Ruh halim sıkıntılıydı. Onun getirdiği bir süreçten kaynaklanan davranış oldu. Kendi kendime sürekli bunu nasıl yaptığımı soruyorum" dedi.

Hatırlanacağı gibi Başkan Kocaoğlu ile Milletvekili Susam'ı karşı karşıya getiren olayın başlangıcının, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, 8 Haziran'da İzmir'de düzenlediği toplantıda bir gazetecinin sorduğu soru olduğu ortaya çıkmıştı. Yerel bir televizyonunun haber müdürü, İzmir'in pis koktuğu hakkında bir soru yöneltmiş, Kocaoğlu da sinirli cevap vermişti. Toplantı çıkışında Kocaoğlu'na yakın çevresi, soruyu Mehmet Ali Susam'ın sordurduğunu söylemiş ve ikilinin araları açılmıştı. O toplantıdan 2 gün sonra Susam'la yan yana gelen Başkan Kocaoğlu, sinirlerine hakim olamayarak, "Utanmıyor musun? Sen bana hesap soracak adam mısın be? Manyak. Delirtinceye kadar uğraşıyorsunuz. Sen bana hesap soracak adam mısın lan? Terbiyesize bak ya. Benim adım Kocaoğlu, sen benden hesap soramazsın. Senin ne mal olduğunu hepimiz biliyoruz. Sen kimsin ki benden hesap sormaya kalkıyorsun? Partiyi ve İzmir'i ne hale getirdiğiniz ortada. Seni listeye yazanın... Hakkındaki dosyaları biliyoruz. İkimizin hakkında da dosyalar var, bunların ne olduğunu ortaya koyalım" şeklinde ağır sözler sarf etmişti.

CİHAN