'Babamın görmesini ne çok isterdim'


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Babalar Günü dolayısıyla Twitter üzerinden yayınladığı mesajında kendi babası ile ilgili özel bir anısını paylaştı.


19.Haziran.2011,15:40:27

Şimşek, babası ile çok fazla bir arada olamamasının üzüntüsünü dile getirdiği mesajlarında şunları yazdı:

"Rahmetli babam Batman’ın Gercüş İlçesi Arıca Köyü’den (Kefre) Hacı Hasan, geçimlik tarımla uğraşan, sıradan bir insandı. Köyde okul olmadığı için okuma yazmayı dahi öğrenememişti. Çok fazla bir arada kalamadık. Okuma telaşı ve imkansızlıklar nedeniyle gurbet hayatı bizi hep ayırdı.

Kendisiyle ilgili en canlı hatıram 21 yıl öncesine dayanıyor. İngiltere’ye gitmeden önce, vedalaşmak üzere köye, babamın yanına gittim. Kendisine ilim öğrenmek için İngiltere’ye gitmek istediğimi söylediğimdeAnkaraÜ. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde araştırma görevlisiydim.

Babam “oğlum sen zaten profesör olmuşsun, gel biraz da memleketine hizmet et, çevrene faydalı ol” dedikten sonra eline bir avuç toprak alıp, “eğer para için gidiyorsan gözümüzü ancak bir avuç toprak doyurur” demişti."

BABAMIN GÖRMESİNİ ÇOK İSTERDİM

Şimşek, babasının o vasiyetini bugün yerine getirebilme fırsatını yakaladığı için mutlu ve onurlu olduğunu belirterek, "Bugün onun ocağından milletvekili seçildiğimi görmesini ne çok isterdim" dedi.

samanyoluhaber