Kılıçdaroğlu'na can alıcı soru - Video


Fatih Altaylı'nın programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, merak edilen sorulara cevap verdi... Altaylı'dan Kılıçdaroğlu'na ilginç bir soru geldi....


29.Haziran.2011,15:57:25
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

"Bu size oy veren bilmem kaç milyon insana karşı bir sorumsuzluk değil midir?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, "hayır" cevabını verdi.

Balbay ve Haberal'ın birkaç yıl daha serbest bırakılmaması halinde de yemin edip etmeyeceklerinin sorulması üzerine ''Bu seçmene, oy verene ayıp değildir. Hiçbir yurttaşımız meraklanmasın, gereğini yapacağız, bu ülkeye hukukun üstünlüğünü getireceğiz. Hiçbir yurttaşımız endişelenmesin,CHPorada var, CHP orada olacak'' dedi.

Altaylı'nın "Mahkeme tutuklu vekilleri parlemanto döneminin sonuna kadar serbest bırakmadı. Parlemanto döneminin sonuna kadar yemin etmeyip Meclis'teki çalışmalara katılmayacak mısınız?" sorusuna Kılıçdaroğlu, '"Böyle bir tablonun ortaya çıkacağını zannetmiyorum. İlla Genel Kurul'da olmak, illa orada konuşmak şart değil, Türkiye'nin her tarafında biz politika yapabiliriz" şeklinde yanıt verdi.Altaylı'nın, "Komisyonlarda olmayacaksınız, yasaların değiştirilmesinde etken olamayacaksınız. Beğenmediğiniz yasaların Anayasa Mahkemesi'ne götürülmesi konusunda adım atıp bir hamle yapamayacaksınız. Yani kolunuz bacağınız kesik vaziyette ortalıkta duracaksınız. Bu size oy veren bilmem kaç milyon insana karşı bir sorumsuzluk değil midir?'' sözlerine karşılık olarak Kılıçdaroğlu da "hayır" cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: 'Bu seçmene, oy verene ayıp değildir. Hiçbir yurttaşımız meraklanmasın, gereğini yapacağız, bu ülkeye hukukun üstünlüğünü getireceğiz. Hiçbir yurttaşımız endişelenmesin, CHP orada var, CHP orada olacak'

SAMANYOLUHABER.COM