Mahkemeden AK Parti'ye ret!


Bekir Bozdağ, "Hayati Yazıcı" ile Suat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 15 AK Partiliye ret kararı...


12.Temmuz.2011,18:24:45


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret BakanıHayati Yazıcıile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 15 AK Partilinin, bir panel ile bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel BaşkanıTansel Çölaşanhakkında açtığı 150 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara6. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına AK Partililerin avukatı Muammer Cemaloğlu ile Tansel Çölaşan'ın avukatı Şükrü Evrim İnal katıldı.

Avukat Cemaloğlu, daha önceki beyanlarını tekrarlayarak davanın kabul edilmesini talep ederken avukat İnal ise davanın reddine karar verilmesini istedi.

Hakim Hasan Gül, davanın reddine karar verildiğini açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 15 AK Partili adına açılan davanın dilekçesinde, Tansel Çölaşan'ın 18 Eylül 2010'da ADD Hatay Şubesince düzenlenen ''Türkiye Nereye Gidiyor'' konulu panelde yaptığı konuşma ile 20 Eylül 2010'da katıldığı bir televizyon programındaki konuşmasında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. Dilekçede, Çölaşan'dan her bir kişi için 10 bin lira olmak üzere yasal faiziyle birlikte toplam 150 bin lira manevi tazminat istenmişti.


AA