Tayyar'dan şok iddia: Şehit cenazesinde...

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, bir belediye başkanının kendisine anlattığı, Nurdağı'nda merasim töreni esnasında iki subay arasında geçen konuşma üzerine çok üzüldüğünü belirtti.

26.Temmuz.2011,11:44:12
Tayyar, "Subaylar, belediye başkanının kendilerini duyduğunu fark etmeden konuşuyorlarmış ve bu konuşmaya ben çok üzüldüm. Kur'an okunurken bir subay diğerine dönüp, 'Şu hale bak Türkiye Suudi Arabistan'a döndü' diyor. Yani orada, şehit cenazesinde Kur'an okunmasından rahatsız olan bir subay zihniyeti var. İnsanlar orada canını, kanını, bedenini vermişler, şehit olmuşlar. Kur'an okumayacaksınız da ne okuyacaksınız? Bu kafayla mıterörle mücadeleedeceksiniz? " diye konuştu.

Tayyar, TV8'de katıldığı programda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bazımedyaorganlarının, gazetecilik diyeterörörgütünün propagandasını yaptığını belirten Tayyar, "Şehit annelerinin ağlayan görüntüleri ekranlarda saatlerce verilirken İmralı'da birileri göbek atıyor. 'Bizi bu halimizle çekmeyin, teröristler bizi böyle ağlarken görüp gülmesin' diye şehit ailesi düşünüyor, medya düşünemiyor." dedi.

Tayyar, PKK eylemlerinin, çılgınlık düzeyine varmasının, bu kadar yoğun bir alanda taban tutamamasından da kaynaklandığına işaret ederek, "Kan aktıkça, şiddet arttıkça tepkiler de artıyor. Bu tehlikeli gidişin durması adına da terörün sonlandırılması gerekiyor. Ben şuna eminim ki Türkiye'de, güvenliğin gerçek manada sağlandığı bir ortam olsa BDP yüzde 1'i geçmez. Hakkari'de, Şırnak'ta hangi vatandaş özgür iradesi ile oy kullanabiliyor?" diye konuştu.

Ayrıca, Tayyar, tutuklu generaller sebebiyle askerin moralinin bozuk olduğunu ve bu şekilde terörle mücadele edilemeyeceğini belirten bir izleyiciye şu açıklamalarda bulundu: "Bugün TSK'da 342 general var. Bunun 171'i Ankara'da görev yapıyor. Arzu edilirse bir gramlık bile general sorunu olmaz. Bütün generaller Silivri'de, terörle mücadele edecek general kalmadı diyorlar. Generale ihtiyacınız varsaAnkaradolu. Biz başından beri Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki çürük elmaların mutlaka ayıklanması gerekir diyoruz. Darbeci, cuntacıların temizlenmesi ve bu ülkenin değerlerine inanmayanların tasfiye edilmesi gerekiyor."


CİHAN