Bağış: 2012 yılı başarılı bir yıl olacak

Avrupa Birliği ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''2012 yılı İstanbul Avrupa Spor Başkenti olarak kutlanacak'' dedi.

15.Ağustos.2011,17:17:47Bağış, Beylerbeyi Spor Kulübü AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yazıcı ve beraberindeki heyeti, Avrupa Birliği Bakanlığı Ortaköy Ofisi'nde kabul etti.

Bağış, burada yaptığı konuşmada, Beylerbeyi Spor Kulübü yöneticilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu, Beylerbeyi'nin seçim bölgesi olduğunu kaydetti.

Beylerbeyi Spor Kulübünün, Üsküdar'ın göz bebeği olduğunu, kulübün bu sene 100. yılını kutladığını ifade eden Bağış, ''Her yıl 500 gencimizi tarayarak, Türk futboluna kazandıran gerçekten temiz futbolu, temiz sporu gençlerimize sevdiren bir kulübümüz.

2012 yılıİstanbulAvrupa Spor Başkenti olarak kutlanacak. 2012'ye yaklaşırken, Beylerbeyi gibi 100 yıldır kendi alanında örnek olan ilham kaynağı olan bir kulübün bizi ziyaret ediyor olması, Türkiye'nin AB standartlarında spora ilgi duyan, sağlıklı yaşamı önemseyen bir ülke olmasına katkı veriyor olması bizi son derece mutlu ediyor.

Belediyemizle birlikte, Spor AŞ ile birlikte 2012sporbaşkenti çalışmalarına her türlü katkıyı vereceklerine inanıyorum'' diye konuştu.

Daha sonra Yazıcı tarafından Bakan Bağış'a, isminin yazılı olduğu 34 numaraları forma hediye edildi.AA