'Ben tertemiz alnımı senin lekeli dudaklarına sürdürmem'


Başbakan Erdoğan, Kayseri'den muhalefet partilerine yüklendi


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Anamuhalefet partisinin Genel Başkanı çıkıyor, İsrail'in avukatlığını yapıyor. Sana mı kaldı bu iş? Bırak orada zaten Türkiye'ye vurmak isteyen var. Sen de mi aynı şeyi yapıyorsun'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kayseri'de sivil toplum kuruluşu ve iş dünyası yetkililerine hitap etti.


Başbakan Erdoğan Kayseri'de galerisi için TIKLAYINIZ

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İsrail'in avukatlığını yaptığını belirterek, ''Sana mı kaldı bu iş? Bırak orada zaten Türkiye'ye vurmak isteyen var. Sen de mi aynı şeyi yapıyorsun? Onun avukatlığını yaptığın zaman oylarını artacağını mı zannediyorsun veya sana onun bir güç katacağını mı zannediyorsun'' diye sordu.

Kılıçdaroğlu'nun ''Gemiyi, hücum botlarımızı vesairemizi Gazze'ye götürürse alnından öperim'' sözlerini hatırlatan Başbakan Erdoğan, ''Kusura bakma ben bu tertemiz alnımı, senin o lekeli dudaklarına sürdürmem. Buna ihtiyacımız yok, biz yaptığımız işi niçin yaptığımızı biliriz'' dedi

"BİZİ KISIR ZİHNİYETLE TANIMLAMAYA BAHÇELİ'NİN GÜCÜ YETMEZ"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Somali yardımları konusundaki yaklaşımını da eleştiren Erdoğan, ''MHP'nin Genel Başkanı çıkıyor, 'Somali ile, şurayla burayla uğraşacağına PKK ile uğraş' diyor. Bunların ne kadar küçük düşündüğünü görebiliyor musunuz? Biz büyük bir devletiz, Selçuklu'nun Osmanlı'nın bakiyesi üzerine kurulmuş bir devletiz. Bizi öyle küçük, kısır bir zihniyetle tanımlamaya Sayın Bahçeli senin gücün yetmez, buna müsaade etmeyiz. Biz PKK ile de mücadelemizi sürdürürüz, ama dışarıda da yardım elimizi, yardım eli uzanmayan kardeşlerimize de uzatırız. Aldığımız terbiye budur, mirasın gereği budur'' diye konuştu.

habertürk