'Başarılı dış politika bu mu?'


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın dış politikasını eleştirmeye devam ediyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''İran ve Suriye İsrail'e düşmandı. Şimdi İran, Suriye ve İsrail, Türkiye'ye düşman. Başarılı dış politika bu mu'' ifadelerini kullandı.

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Twitter'deki hesabından hükemetin dış politikasını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: ''İran ve
Suriyeİsrail'e düşmandı. Şimdi İran, Suriye ve İsrail, Türkiye'ye düşman. Başarılı dış politika bu mu? Dost değil, daha fazla düşman kazanmak mı?''

"İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANI BOYUNU VE HADDİNİ AŞTI"
Kılıçdaroğlu ayrıca Türkiye'nin tehdit edilecek ve tehditlere boyun eğecek bir ülke olmadığını belirtti ve İsrail Dışişleri Bakanı Liberman'ı eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: ''İsrail Dışişleri Bakanı son demeciyle boyunu ve haddini aşmıştır. Bu tavır İsrail'i terörist devlet yapar. Türkiye tehdit edilecek ve tehditlere boyun eğecek bir devlet değildir. İsrail, AKP hükümetinin acizliğini fırsat bilerek, Türkiye'nin hassasiyetlerini kaşımaktan kaçınmalıdır. Çünkü İsrail bunun altında kalır.''

habertürk