+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
Like Tree7Likes
 • 2 Post By Kubya
 • 2 Post By Kaileena
 • 2 Post By REVO
 • 1 Post By JokeDr

MHP'den acil eylem planı çağrısı

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  MHP'den acil eylem planı çağrısı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Yönetici Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  9.632
  Blog Yazıları
  73
  Tecrübe Puanı
  107375023

  hımss MHP'den acil eylem planı çağrısı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti'ye teröre karşı acil eylem planı hazırlanması çağrısında bulundu.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, hükümetin terör ve güvenlik konusunda bir acil eylem planı hazırlamasını ve muhalefeti de içine alan bir ortak çözüm için harekete geçmesini istedi:
  "Terör; siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve askerî boyutlarıyla yeniden ele alınarak, devletin varlığına halel getirmeyen bir yol bulunmalıdır. Bunun yapılması sanıldığı kadar zor değildir. Mesele bu hususta irade ve kararlılık göstermek, siyasetin bütün kesimlerini içine alan bir konsensusa varmaktır. MHP terör konusunda üzerine düşeni yapmayı sürekli vaat etmiştir, şimdi de elini taşın altına koymaya, proje sunmaya hazırdır"
  Yalçın, teröristlerin "açılım"dan cesaret aldıklarını iddia etti.
  MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın bölücü terör örgütü ve siyasi temsilcilerinin son eylemleri üzerine yazılı açıklama yaptı.
  PKK'nın Meclis'teki temsilcilerinin artık isteklerini meydanlarda daha açık dile getirmeye başladıklarını belirten Semih Yalçın, "Bölücü ihanet senaryosunun bu yerli aktörleri, adeta devleti yok saymakta ve oldukça cüretkar bir üslup kullanmaktadır. Bunlar, nihai hedeflerine doğru kademe kademe ilerleme yolunda şimdiye kadar epey mesafe kat etmişlerdir. Son iki yılda sayıp döktükleri talepleri ise bölücüler güruhunun kanun, nizam ve de hukuk tanımadığını bir kez daha ortaya koymuştur" dedi.
  DÜNYANIN HER YERİNDE SİLAHLI İSYANA YELTENENİN BAŞI EZİLİR"
  Binlerce vatandaşın kanına giren bebek katili bölücü başı için özgürlük, çok dillilik, ana dilde eğitim istendiğini, birkaç gün önce işin daha da ileri götürülüp Nevruz'u bahane ederek Diyarbakır'da düzenledikleri yasa dışı toplantıda sözde Kürdistan'a siyasi statü istendiğini belirten, Semih Yalçın, şu iddialarda bulundu:
  "Bu son çıkışları, devletin bütünlüğünü açıkça tehdit eden kanunsuz bir isyandır, başkaldırıdır. Devlete karşı örgütlü ve silahlı isyan büyük bir suçtur. Ama PKK'nın siyasi sözcüleri hakkında herhangi bir cezaî soruşturma veya kovuşturma yapılmamıştır. Oysa varlığına karşı örgütlü ve silahlı isyana yeltenenlerin başını ezmek, devletin demokratik ve meşru bir hakkıdır. Hükümranlığın gereğidir. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde böyle bir gayri meşru örgütlü isyana asla müsamaha gösterilmez."
  "BÖLÜCÜLERİN 'SELAMSIZ BANDOSU'NA AKP'NİN ANAYASA'YI DELME ÇOMAĞI YETMEYECEK"
  "Anlaşılan odur ki bölücülerin 'Selamsız Bandosu'na, AKP'nin iştiyakla yontmaya çalıştığı anayasayı delme çomağı da yetmeyecektir" diyen MHP'li Yalçın, "Bölücüler siyasi statüden sonra yarın plebisit isteyecekler, referandum talebinde bulunacaklardır. Siyasi statünün bir sonraki adımı, siyasi bağımsızlıktır. Olmayan halk desteklerini varmış gibi göstererek devlet kurma rüyası gören zavallılar, darı ambarı sandıkları meydanlarda siyasî bandoları eşliğinde aç tavuklar gibi koro halinde gıdaklamaktadır" dedi.
  Bölücülerin isteklerinin sınırı bulunmadığını, yarın kendilerini siyaset arenasına süren uluslararası matadorların talepleri doğrultusunda, bölgede bağımsız bir Türk devletinin kendileri için tehdit oluşturduğunu ileri sürerek eylem sınırlarını ve alanını genişletmeye de kalkışacaklarını ileri süren Semih Yalçın şöyle devam etti:
  "Kan kırmızıya boyamaktan çekinmeyecekleri bölgede yanlarına kolayca hempa, yardakçı ve işbirlikçi bulacaklardır. Nitekim Türkiye'nin etine aşeren İsrail, pusuda beklemektedir. Barzani ABD'nin ileri karakolu olarak bölücü örgütün ve yandaşlarının hamiliğini vekâleten üstlenme fırsatını derhal değerlendirecektir. Suriye'de olup bitenler, Akdeniz'de İsrail-Kıbrıs Rum Kesimi işbirliği, ABD-İran gerilimi ve bu yüzden Hürmüz Boğazı'nda ısınan suların bölgeyi kaosa sürüklemeye başlaması, belanın göstere göstere geldiğinin bariz iki işaretidir. Böylesi bir atmosferin, PKK ve onun siyasi uzantılarına yeni tarz bir silahlı mücadele için uygun zemini hazırlama tehlikesi mevcuttur. PKK'nın siyasi ağızları, küresel güçlerin bölgede sahneye koymaya hazırlandığı karanlık senaryonun figüranı olmakla yetinmemek için, rol çalma gayretindedir. Nevruz'u fırsat bilerek baklayı ağızlarından çıkarıp siyasi statü isteme cüretini göstermeleri bundandır."
  "ERDOĞAN VE AVENESİ OLANI GAFLET VE REHAVET, HATTA ZEVK İÇİNDE SEYREDİYOR"
  Bu yaraya daha fazla derinleşmeden neşter vurmanın zamanı geldiğini savunan MHP'li Yalçın, "Ancak Başbakan Erdoğan ve avenesi bütün olan biteni gaflet ve rehavet, hattâ bazen de zevk içinde seyretmektedir. Hükümet ve bilhassa Türk dışişleri sadece havanda su dövmektedir. Başbakan, her zamanki saldırgan üslubuyla MHP'ye saldırmak suretiyle ürkütücü gerçekleri örtbas etmekte, tehlikeli gidişi halktan gizlemektedir. Türkiye üzerine oynanan oyun, AKP tarafından sanki önemsiz bir siyasi gelişme veya sıradan bir sokak eylemiymiş gibi lanse edilmeye çalışılmaktadır" dedi.
  AKP hükümetinin devletin bütünlüğü ve milletin bekası için derhal gereken tedbirleri almasını, yasaları uygulamasını ve Yüce Meclis'i işletmesini isteyen Yalçın, "AKP'nin terör politikaları milletimize pahalıya mal olmuştur. Başbakan Erdoğan açılımdan bahsettiği günden bu yana binlerce vatandaşımız terör saldırılarında hayatını kaybetmiştir. Son olarak dün Şırnak'ta arama tarama faaliyeti yapan özel harekât timine ateş açan teröristler, 5 polisimizi şehit etmiştir. Böyle gittiği sürece kan durmayacak, şehitler kervanına yenileri eklenecektir. Açılım, teröristleri ve kanlı eylemlerini durdurmak şöyle dursun, onları daha çok bilemiş, cesaretlendirmiş, devletimizi yok sayma noktasına getirmiştir. Üstelik devlet, her zamankinden daha ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakılmıştır. Türkiye devleti geleceği açısından kritik bir eşiktedir" dedi.
  Yalçın, hükümetin terör ve güvenlik konusunda bir acil eylem planı hazırlamasını ve muhalefeti de içine alan bir ortak çözüm için harekete geçmesini isterken "Terör; siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve askerî boyutlarıyla yeniden ele alınarak, devletin varlığına halel getirmeyen bir yol bulunmalıdır. Bunun yapılması sanıldığı kadar zor değildir. Mesele bu hususta irade ve kararlılık göstermek, siyasetin bütün kesimlerini içine alan bir konsensusa varmaktır. MHP terör konusunda üzerine düşeni yapmayı sürekli vaat etmiştir, şimdi de elini taşın altına koymaya, proje sunmaya hazırdır" dedi.
  Oluşturulmaya çalışılan korku atmosferini yok etmenin, terörü ve teröristleri sindirip yok etmenin birinci şartının kararlılık ve caydırıcılık olduğunu belirten Yalçın, "İkinci şartı ise asla taviz vermemektir. Çözüm bunun ardından kendiliğinden gelecektir. Devlete silahlı isyana cesaret eden eşkıyanın sırtını sıvazlamanın, demokrasi ve insan haklarıyla ilgisi yoktur. Bunun adı korkaklık ve acizlik değilse, ihanet ve işbirlikçiliktir. Unutulmamalıdır ki insan hakları ve demokratikleşme edebiyatının varacağı son nokta, bölünme ve ayrışmadır" görüşünü savundu.
  Devlet törenlerinde her vesileyle boy gösteren AKP kurmaylarının, hamaset edebiyatını bir an evvel bırakmasını ve Türkiye'nin gerçeklerine dönmesini isteyen Yalçın, "Önemli günlerde, parti etkinliklerinde, basın toplantılarında nutuk atarak devletin bütünlüğünün korunamayacağı bilinmelidir. Milletimizi; bin bir zorlukla kurulan Cumhuriyet'i ve bağımsızlığını korumaya, bir defa daha kendi kaderini tayin hakkını kullanmaya mecbur etmek yerine, devletin gerekli mekanizmaları bir an önce harekete geçirilmelidir" diye konuştu.
  "KÖPEKSİZ KÖYÜN SAHİPLERİNİN DE SABRININ SINIRI VAR"
  Semih Yalçın açıklamasına şöyle devam etti:
  "Kanun ve nizam tanımayan eli kanlı teröristlere ve onların siyasi temsilcilerine karşı, atalarımızın kanı ve canı pahasına tesis ettiği ve bize emanet bıraktığı milli egemenliğimizi korumak üzere, savcılarımızı göreve çağırıyoruz. Siyasette dağ kanununu hakim kılmaya çalışan eşkıyanın başı, hukuk ve kanun marifetiyle ve devletin yetkili organlarınca koparılmalıdır. Türkiye, geçmişte olduğu gibi bugün de bağımsızlığını korumak, bütünlüğünü muhafaza etmek için kimseden izin ve icazet almayacaktır. Hükümet, üzerine düşeni yerine getirmediği takdirde, bütün yaşananların sorumlusu olacaktır. Köpeksiz köyde değneksiz dolaşanlar bilmelidir ki köyün sahiplerinin de sabrının bir sınırı vardır."


  Kaynak : internet haber
  LoNELy.RoaD and REVO like this.

 2. #2
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: MHP'den acil eylem planı çağrısı

  Senelerdir amaç bu hesapta. Teröre son vermek. Şimdiye kadar izlenilen hiç bir yol sonuca götüremedi. Bu kararlılıkla, yılanın başını ezmekle olacak şey değil, olacak olsaydı çoktan olurdu. Yapılacak herşey yapıldı, şimdi ise onlara söz hakkı verildi. Aklı başında insanlar, onların ne kadar eşkiya ruhlu olduğunu biliyor. En azından bir kesim bunun farkındalığına ulaştı. Dağlara gidip kobra helikopterlerle ateş etmek dışında yapılacak birşeyler olmalı,çünkü onların girdiği o delikler, yaşadıkları o çöplükler okadar derin ki sonuç elde edilememekte. Yerinde karar, onlara söz hakkı vermek olduğunu düşünüyorum. Biz onları kazanmak için birşeyler yaptık. Sonuç o ki bir kısmı kazandık. Sonu hayır olsun
  Kubya and REVO like this.

 3. #3
  Süper Üye REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO Baktabul'un Çılgını REVO - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  210
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  32212559

  Tanımlı Ce: MHP'den acil eylem planı çağrısı

  bu kadar basit olmamalı bence milletvekillerine terörist demek bence çok saçma çünkü halkın seçdigi insanlar tbmmye giriyor.nasıl ki akpli ve chpli vekiller var onların seçtikleride bu insanlar,eger gercekten demokrat bir ülkeysek bunlar olmalı ve insanların ifade özgürlügü olmalı.kimleri temsil etttikleri beni ilgilendirmiyor sadece kimlerin seçtikleri ilgilendiriyor.nasıl ki akpye oy veriyorlar ve seçiliyor milletvekili ,adı üstünde vekildir.milletin vekilidir.söz sahibi vardır.ha söyledikleri iyi olur kötü olur bu şekilde demokrasi olur.fikilere ve düşüncelere tahaamul etmeli bu ülke vatandaşıda,partileride.
  savaşı bitirecek insanlarda o vekillerdir.halk orduyu yönetmiyor.
  Kubya and Kaileena like this.

 4. #4
  Üye JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını JokeDr Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  100
  Tecrübe Puanı
  5368862

  Tanımlı Ce: MHP'den acil eylem planı çağrısı

  Apo zamanında sizin elinizdeydi naptınız?
  Kubya likes this.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Sevgi Eylem Gerektirir - 5 Gün, 5 Eylem
  By VamoS in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 07-16-2011, 15:34
 2. Şekerle mücadele için eylem planı!
  By Kahramankentli in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-01-2010, 15:03
 3. Otomotivde eylem planı hazır
  By şeker_sarı in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-16-2009, 14:14
 4. “Türkiye Obeziteyle Mücadele Programı ve Ulusal Eylem Planı Taslağı”
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-10-2008, 23:00
 5. Eylem Kimdir-Eylem Hayatı-Eylem Biyografi-Eylem
  By DarkNess in forum Sanatçılarımız
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-02-2008, 02:13

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375