Haberal'ın cenazesinde kahkahanın nedeni

CHP'li vekil Mehmet Haberal'ın annesinin cenazesinde gülme krizine girmesinin nedeni ortaya çıktı. Hüsemattin Özkan, cenazede kahkayı bastıran espriyi açıkladı:CHP'nin tutuklu vekili Mehmet Haberal, 93 yaşında vefat eden annesi Medine Haberal'ın cenazesi için 48 saat izin aldı. Zonguldak'taki evine giden Haberal, bir hayli üzgündü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP eski lideri Deniz Baykal, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve birçok partili Haberal'ı acı gününde yalnız bırakmamak için Zonguldak'ın yolunu tuttu.

KAHKAHANIN NEDENİNİ HÜSAMETTİN ÖZKAN AÇIKLADI


Ancak Haberal'ın evinin önündeki bir fotoğraf karesi, dikkatlerden kaçmadı.

Fotoğrafta Haberal ile CHP'lilerin kahkahalarla gülmesini Ecevit hükümetinin başbakan Yardımcısı Hüsemattin Özkan, TAKVİM'e açıkladı: Bir partili, "Bugün hava çok güzel. Bahar geldi, harika bir güneş var" dedi. "Sayın Baykal da o sırada, 'Her şey var ama Deniz yok' deyince, herkes kahkahayı bastı."

Bu fotoğraf, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde büyük yankı buldu. Twitter ve Facebook kullanıcıları, "Annesini kaybeden Haberal'ın cenaze evinin önünde kahkaha atması hiç hoş değil" yorumunu yaptı.


Kaynak