+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
Like Tree8Likes
 • 2 Post By Kubya
 • 1 Post By
 • 3 Post By Odysseia
 • 2 Post By

Erdoğan'ı zebani fıkrasıyla vurdu

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Erdoğan'ı zebani fıkrasıyla vurdu Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Yönetici Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  9.632
  Blog Yazıları
  73
  Tecrübe Puanı
  107375024

  hımss Erdoğan'ı zebani fıkrasıyla vurdu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grubunun toplantısında gündemi değerlendirdi...  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "Süleyman Demirel'in önünde diz çöktün" sözlerine yanıtı ağır oldu.


  Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ın Hikmetyar'ın önünde diz çöktüğü fotoğrafını göstererek, "Kimin nerede diz çöktüğü belli" dedi.  Başbakan Erdoğan'a "yalancı ve iftiracı" sözleriyle seslenen Kılıçdaroğlu anlattığı fıkrayla da salondakileri gülmekten kırıp geçirdi:  "Tayyip Erdoğan'ın saati burada yok. Onu cehennemde zebaniler vantilatör olarak kullanıyor"


  İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

  "Bu hafta "Samizdat" kitabını okudum. Kitabı yazan Soner Yalçın. Tutuklandığı hafta şunu söylemişti. Soner

  Yalçın ödün vermeyen, gerçekleri araştıran, kitaplar yazan saygın bir gazeteci. Şöyle söylüyor Soner Yalçın
  "Benim ülkemde düşünce hayatın düşmanı kötlüğün simgesi olarak görünür. Düşünen insanın korunağı yoktur. Benim ülkemde bir gazeteci hapse atılarak sonsuza kadar unutuluşa mahkum edilmeye çalışılır. Ama benim ülkemde gerçeklerde mutlaka yazılır"
  diyor Soner Yalçın.


  SONER YALÇIN HİÇ ÜZÜLME  Soner Yalçın hiç üzülme, sen kaya gibi adamsın, yürekli bir adamsın. Her zaman bu toplum seni şükranla anacaktır. Bu kitabı okuduğunuz zaman Silivri toplama kampının öyküsünü görüyorsunuz. Okuyup da üzülmemek, duygulanmamak mümkün değil. Biz her yerde her zaman genel başkan olarak ben, milletvekili olarak sizler, il başkanlarımız, bütün örgütümüz, artı bu ülkeyi seven çaba harcayan aydınlara da göreve düşüyor.

  Bana bir arkadaşım bir yurttaş, bir ileti göndermiş. Diyor ki biz üç kişilik bir aileyiz. Mutfak harcamalarını veriyor, mutfak 250, ısınma 100 lira, kira 150 kira, tüp 60 lira, elektrik 65 lira, su 22 lira, iletişim 40 lira, ekmek 36 lira, çocuk bezi 120 lira, giyim 60 lira, ilaç hastane 20 lira, Pazar 120 lira. Aldığım maaş 750 lira bu maaşla geçinebildiğim için kendimi tebrik ediyorum diyor.

  O KÖŞKÜNDE VİLLASINDA OTURUYOR  O köşkünde villasında oturuyor. Herkesin geliri tamam. Dünyalıkları tamam. peki ya vatandaşın, çiftçinin esnafın durumu ne?

  Tabi sadece bunlar yok. Doktor Ersin Arslan. 30 yaşındayım. Annesi ve babası bunu doktor yapmak için yemediler yedirdiler. Üniversiteyi bitiren sadece buydu. Daha 4 aylık Gaziantep'ten cerrah olarak görev yapıyor. 17 yaşındaki bir çocuk geldi bu doktoru öldürdü. Maktüle bakıyorsunuz, 84 yaşında bir dedesi var kanserden vefat ediyor. Emekli aylığı için bankaya gidiyor, çekemiyor. Gerekçesi olarak gidiyor o doktoru öldürüyor.  KAFAYA BAKIN SİZ  Recep Tayyip Erdoğan bunu duysun. Ne oluyor bu ülkede? O 17 yaşındaki çocuk dedesinin maaşını alabilseydi bu cinayeti işlemeyecekti. Bu doktorumuz yeni evli. 3 ay sonra çocuğu olacak. Bütün bunlar oluyor, sayın başbakan Katar'da çıkıp bir konuşma yapıyr. Ama öncesi var. Doktor katlediltikten sonra inancı görüşü ne olursa olsun, tüm doktorlar, ebesi hemşiresi sokaklara çıkıyorlar. Sağlık bakanı'nı istifaya çağırıyorlar. Hak arıyorlar. Kimseyi dövmüyorlar, molotof atmıyorlar, bir camı kırmıyorlar. En demokratik şekilde, onu yapıyorlar. Yürüyüş yapıyorlar.


  ERDOĞAN'A ZEBANİ FIKRASIYLA GÖNDERME


  Geçen yıllarda anlatmıştım. Bir fıkra var.

  Adamın birisi ölüyor, öbür dünyaya gidiyor. Karşısına bir melek çıkıyor. Duvarda milyonlarca saat var. Ne bunlar diyor. Yalan söylediği zaman akreple yelkovan oynar diyor. Akreple yelkovanın 12'de olduğu bir saat var. Bu kimin saati diyor. O Atatürk'ün saati deniyor. Onu o nedenle en başa koyduk diyor. Vatandaş soruyor, bana Lenin'in saatini gösterir misin diyor. Bildiklerinin saatini soruyor. Sonra peki diyor bizim bir başbakan var onun saati nerede?
  Onun saati burada yok diyorlar. Onu cehennemde zebaniler vantilatör olarak kullanıyor diyorlar.


  ONLAR HAK ARIYOR  Sayın Başbakan çıkıyor, utanç verici bir dönemin gerçeği sizin önünüze koymak için söylüyorum. "Doktor Ersin Arslan'ın ölümünün ardından yapılan yürüyüşü kınıyorum."

  Cinayete kurban giden arkadaşlarının haklarını arıyorlar. Sen o acıyı paylaşan sağlık çalışanının tamamını kınıyorsun. Kafaya bakın siz. Demokrasi kültürünü bırakın, vicdan yok. Bakan istifa demişler, başbakan kızmış.  SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SORALIM BAKALIM!

  Efendim diyor, bizim sağlık hizmetlerimiz yüzde 76 oranında kabul gördü. Başladın, güzel başladın, yanlış yere gidiyorsun. Sor bakalım sağlık çalışanlarına, hastaya git sor bakalım. Eczaecı keser, hastane keser, banka keser, yahu bu emeklilerden ne istiyorsun? Nereye başvursa cebinden para kesiliyor.

  Sağlıkla ilgili özel gündem belirleyeceğiz. Sağlıkta bunların geldiği nokta açısından. Eğer bir demokraside, sağlıklı bir demokraside yürüyüş yapan doktorları, siz eğer kınıyorsanız orada ilkel bir kafa vardır.
  Biz eleştiriyi, demokrasiyi içimize sindirmişiz. Gelir bizi eleştirir. Biz demokrasiden ders çıkarmayı öğrettiler. Kin yoktur bizim yüreğimizde. Uzlaşma bir kültürdür. Beraber çalışmak bir kültürdür. Geldiğimiz nokta budur.
  Dayakla kötekle insan öldürmekle bir yere varılmaz. Diyordu ya Başbakan "Hangi dilden anlıyorlarsa o dilden konuşacağız" Sayın başbakan doktorlar senin dilinden anlamıyorlar.


  SİZE ALTIN DEĞERİNDE BİLGİ VERECEĞİM  Size altın değerinde bir bilgi vereceğim. Eğer Başbakan herhangi bir konu hakkında bağırarak konuşuyorsa bilin ki orada bir şey var. Ya bir yolsuzluğu ya bir kanunsuzluğu var. Hem çalacaksın hem bağıracaksın. Bağırıyor, çağırıyor. Yahu niye bağırıp çağırıyorsun arkadaş.

  Burada bu kürsüde kaç haftadır söylüyorum. Eğitim yasasının içine 20 milyar dolarlık bir yolsuzluk koydunuz dedim. Dünyanın en basit sorusunu sordum. Senden bir cevap istiyorum dedim. 24 ve 25. maddeler. Sen 20 milyar dolarlık ihalaleleri kamu ihalelerinin dışına niye çıkardın? Kaç haftadır soruyorum cevap var mı, tık yok. Bağırıp çağırıyor. Vay efendim siz kuran'a karşısınız. Yahu 20 milyar dolarlık hırsızlıkla kuran'ın ne ilgisi var? Siz camilere karşısınız. Yahu 20 milyar dolarlık hırsızlıkla camilerin ne ilgisi var?
  Ama biz hırsızlıkla yolsuzlukla, Kuran'i Kerim'i ve Hz. Muhammed'i bir araya getirmeyiz. Yolsuzluk yapacaksın, kanun maddesi düzenleyeceğiz. İtiraz edeceğiz, dine sarılacaksın.
  Senin kirli çamaşırlarını hepsini dökerim ortaya ben. İstanbul Belediye başkanlığı yaptığın dönemde, bütün belgeleriye ortaya koyarım ben. Ha şunu söyleyeyim. Ben SSK Genel Müdürlüğü yaptığım dönem, onun belediye başkanı ve başbakan olduğu dönem, karşıma çıkabilir mi? Çıkamaz. Önce temiz olması lazım. Kalkmış ahkam kesiyor.


  BAŞBAKAN ERDOĞAN'A ONURLU DEMEM!  Ben Diyanet İşleri Başkanı için "Onurlu bir Diyanet İşleri Başkanı" dedim. Başbakan sözlerimi çarpıtıyor.

  Sayın Başbakan'a bir çağrım var. Sen onu bırak bana söyle diyor. Bana söyle ki "onurlu bir başbakan" sana söylemem kusura bakma.
  Ama ne zaman söylerim.
  1- Eğer sen Deniz Feneri hamileri için, fitre, kurban, zekat hırsızların kankası olmaktan vazgeçersen,
  2- Yalan ve iftira atmaktan artık vazgeçersen,
  3- Cami soyguncularından hesap sorarsan, ihale soyguncularından hesap sorarsan,
  4- 20 milyar dolarlık hırsızlık
  Söz veriyorum "onurlu bir başkan" ifadesini senin için kullanacağım ve "onurlu bir başbakan" diyeceğim.

  KİMİN NEREDE DİZ ÇÖKTÜĞÜ BELLİ!  Bana diyor ki bilmem kimin önünde diz çökmüş. Süleyman Demirel'in önünde diz çökmüşüm. Yaşamım boyunca hiç kimsenin hiçbir makamın önünde diz çökmedim. Recep Tayyip Erdoğan'a bir tavsiyem var. Benim genel müdür yaptığım dönemde, iki bakan hariç diğerleriyle kavga ettim ben diz çökmedim. Ama ben senin kimin önünde diz çöktüğünü çok iyi biliyorum.

  Ne diyordun ben? Tayyip Erdoğan bir yalan makinesi diyordum. Biz kimsenin önünde diz çökmeyiz diyordu. Biz bunu unuttuk mu sanıyorsun.
  Recep Tayyip Erdoğan, ölülerle savaşmayı bilen birisidir. Bizim inancımızda ölenleri hayırla yadediniz yazar. Bunu böyle bildiğimiz içindir ki geçmişte CHP'ye karşı olan, eleştirenler vefat edip gittilerse onları her zaman hayırla yadedmişizdir.

  BUNLARDA VEFA YOK  Sadece "Sen kalktın senin ustan olan Necmettin Erbakan'ı hançerledin" dedik. Bunlarda vefa yok.

  Kalkıyorsun İsmet İnönü'den Atatürk'ten söz ediyorsun. Onların dönemini eleştiriyorsun. Yahu o insanlar bu ülke için savaştılar. Gece demediler, gündüz demediler. Sen doğ diye, baban gidip ölmesin diye uğraştılar. Savaşa sokmadılar ülkeyi. Onların içinde bulunduğu durumu sen bilmiyor musun? O dönemin Recep Tayyip Erdoğan'ı karşı, medya karşı. Ama bunların yüreğinde iman var. Kuva-i milliye ruhu var. Mücadele ettiler. Ülkemizin bağımsızlığını kazandırdılar. Savaş onların kitabında yazılı olan bir şey değil.
  Ne diyor Mustafa Kemal "Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir" şimdi sen ne yapıyorsun? Şimdi sen parmakla çağırılan adam oldun, diz çökmenin ötesine geçtin.  Kaynak : internet haber

  KARLALESİ and LoNELy.RoaD like this.

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: Erdoğan'ı zebani fıkrasıyla vurdu

  Aynı espri senden önceki genel başkan ve senin için kullanılıyordu sayın Kılıçdaroğlu.. Hatta sms olarak geziniyordu herkeste.. Sana da gelmiş sanırım o mesaj.. Yoksa bu kadarda tesadüf.. Yok canım..
  Kubya likes this.

 3. #3
  VIP Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2012
  Mesajlar
  4.030
  Blog Yazıları
  82
  Tecrübe Puanı
  107374563

  Tanımlı Ce: Erdoğan'ı zebani fıkrasıyla vurdu

  Bir fıkra da ben anlatayım:

  Bir otobüs dolusu politikacı seçim kampanyası için Teksas'ta dolaşıyorlarmış. Otobüs büyük bir çiftliğin yanından geçerken, otobüs şoförün dalgınlığı yüzünden derin bir şarampole uçmuş. Çiftçi koşarak gelmiş, gece kurda kusa yem olmasınlar diye cesetleri gömmeye başlamış. Ertesi sabah,Şerif soruşturma için çiftliğe gelmiş.Çiftçiye sormuş:
  -"Otobüsteki bütün politikacıları gömdün demek...Hepsi de ölüydü, eminsin değil mi?"
  - Çiftçi cevap vermiş: "Bazıları yaşadıklarını iddia ettiler ama politikacıları bilirsiniz....Nasıl yalan söylerler

  Yani ne bir politakacının ipiyle kuyuya inilir ne de birisinin sözüne inanılır.
  KARLALESİ, LoNELy.RoaD and Kubya like this.

 4. #4
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: Erdoğan'ı zebani fıkrasıyla vurdu

  Güzel fıkraydı.. Doğru..
  Kubya and Odysseia like this.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Gözlerin Vurdu -Uğur Işılak (Gözlerin Vurdu şarkı sözü)
  By XxCANISIxX in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-15-2011, 21:31
 2. 5 kişiyi vurdu ceza almadı, 1 kişiyi vurdu 15 yıl yedi
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-27-2010, 20:37
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-29-2009, 18:45
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 22:33
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-05-2008, 15:42

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375