CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 13 Mayıs'ta gerçekleştirilecek il kongresinde aday olacağını açıkladı.


Salıcı, CHP İstanbul İl Merkezi'nde kendisine destek veren ilçe başkanları ve CHP örgütü ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, bunun bir koltuk mücadelesi değil, yapacakları işlerin doğru bir şekilde ortaya konulabilmesiyle ilgili bir süreç olduğunu söyledi.

Dünyanın değiştiğini, ancak Türkiye'de siyasetin değişmediğini ifade eden Salıcı, Türkiye'de siyasetin sorun çözmediğini, sorunları halının altına süpürdüğünü belirtti.

Salıcı, "Bu sağ iktidarlar devam ettiği sürece Türkiye'nin bu sorunlarını benim çocuklarım da görürler" dedi.

CHP'nin bir değişim süreci içinde olduğuna işaret eden Salıcı, "CHP sokakta yok derlerdi, 1 Mayıs günü CHP'nin sokakta nasıl olduğunu görecekler. Bizim yapmak istediğimiz şey; CHP'deki bu değişim sürecini devam ettirmek, bunu nihayetlendirmek ve bunu iktidarla birlikte taçlandırmak" diye konuştu.

İktidarın geçtiği yerin İstanbul'dan başladığına dikkati çeken Salıcı, şunları kaydetti: "Türkiye'de iktidar olmanın yolu İstanbul'da iktidar olmaktan geçiyor. Eğer biz 2014 yılında İstanbul'u alırsak AK Parti'yi doğduğu yerde, İstanbul'da bitirmiş oluruz. Ben bunun için adayım. Ben bir CHP'linin başka bir CHP'linin koltuğuna aday olduğu dönemin kapanmasını istiyorum. Biz artık AK Partililerin koltuğuna talip olacağız. CHP'lilerin birbirlerine CHP'yi anlattığı dönemin de kapanmasını istiyorum. Bizim artık dönüp bu salonun dışındakilere CHP'nin değişen yüzünü, yeni kadrolarını ve CHP'nin Türkiye'yi iktidara götürecek yaklaşımını anlatmamız lazım."


33 İLÇE BAŞKANI DESTEK VERDİİstanbul İl Başkanlığı'na örgütün öneri ve desteğiyle aday olacağını belirten Salıcı, 33 ilçe başkanının imzasıyla adaylığını ilan ettiğini kaydetti.

13 Mayıs'ta şenlikli bir kongre yapacaklarını dile getiren Salıcı, "Partiyi bütünleştiren bir iş yapmak zorundayız. Bütün CHP'lilere, aday olacak başka arkadaşlarımız varsa, onlar da dahil olmak üzere herkese kucak açan, kimseyi ötekileştirmeyen, kimseyi dışarıda bırakmayan bir yapıyı el birliği ile İstanbul'da kurarsak, işte o zaman AK Parti'yi yıkarız" dedi.

Kaynak :internet haber