+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu
Like Tree5Likes
 • 3 Post By Kubya
 • 2 Post By

Bahçeli, Erdoğan'ı çok komik buldu!

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Bahçeli, Erdoğan'ı çok komik buldu! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Yönetici Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  9.632
  Blog Yazıları
  73
  Tecrübe Puanı
  107375024

  Exclamation Bahçeli, Erdoğan'ı çok komik buldu!

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin Maraş İl Kongresi'nde tiyatrocular için kullandığı "despot, seçkinciler, tepeden bakanlar, elitistler, yarım porsiyon aydınlar, kast sisteminin temsilcileri, ellerinde viski olanlar" sözlerine kendine has üsulubyla yanıt verdi:
  "Başbakan Erdoğan özellikle son zamanlarda tiyatroculardan rol çalan, tek kişilik performansı ile komedi dükkanı açan bir temponun içindedir. Kendisini kenar, köşe başı ve sokak tiyatroları sahnelerinde komedyen olarak parlak bir gelecek beklemektedir"

  Bahçeli, ayrıca yeni Anayasa'ya ilişkin MHP'ye yöneltilen "bölücü anayasa'ya MHP destek veriyor" suçlamasını ise bu benzetmeyle karşılık verdi:


  "MHP ile bölücü nitelikli anayasayı yan yana getirmek, buna çanak tuttuğumuzu ima etmek, helal aşa haram lokma doğrama şuursuzluğudur"
  MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşlarını sizler için özetledik...

  YENİ ANAYASA  Takdir edeceğiniz üzere parti olarak ülkemizdeki gelişmeleri titiz bakışla yakında takip ediyorum. Biz yeni bir
  Anayasa yapılmasından yanayız. Seçimlerde sürekli buna vurgu yaptık ve seçim beyannamemizde de yer verdik. Partimizin yeni anayasa sürecinde nerede durduğu, görüşlerinin neler olduğu bazı mahfillerce karartılmaktadır.

  Sanırsın ki bölücü nitelikte bir anayasa yazılmış, MHP'de buna ortak olmuştur. Henüz ortada fol yok yumurta yokken, partimizi suçlayan, Anayasa masasından kalkmaya yönelik ifadelere her gün yenisi eklenmiştir. Vicdanları körleşmiş, kalemleri de tıpkı zihinleri de tutukluk yapanlar, bizi yağmacılığın bir kolu olarak göstermeye çabalamışlardır. Bunlar öyle mahirdirlerki, tek bilen onlardır, tek vatan ve millet sevdalısı kendileridir.

  MHP BU PROJELERE ORTAK OLMAZ  Yalanları, dile getirdikleri düşünceleri, bize başka bir şey düşünme şansı ne yazık ki bırakmamışlardır. Bizim Anayasa konusundaki görüşlerimiz nettir. 4 Ekim 2011ve 25 Ekim 2011 tarihli meclis grup toplantısındaki konuşmalarımız herkesin ulaşabileceği şekilde durmaktadır. Hiçkimse projelerine MHP'yi ortak edemeyecektir.

  Şunu ifade etmeliyim ki, MHP ile bölücü nitelikli anayasayı yan yana getirmek, buna çanak tuttuğumuzu ima etmek, helal aşa haram lokma doğrama şuursuzluğudur. Anayasa platformunca, Ankara Konya, Diyarbakır, Erzurum ve İstanbul'da Türkiye konuşuyor toplantıları düzenlenmiştir. Biz bu çabaları takdirler karşılıyor, sonuca ermesini istiyoruz.

  MASADAN KALKMAYIZ  Biz elimizi taşın altına koymaya varız. MHP sonuna kadar masada oturacak ve tekliflerinde ısrarlı olacak. Anayasa hazırlık süreci yarından itibaren ikinci safhasına girecek.Bundan sonra da daha çetrefilli, hararet düzeyi yüksek günler bizi beklemektedir.

  Toplumsal talepleri merkezine almış, Türk milleti gerçeğinden ödün vermeden yapılacak yeni Anayasa'nın tamamlanması bizim en samimi dileğimizdir. Üniter yapmızı hırpalayacak konulara müsaade etmeden pozisyonumuzu bozmayacağız. Şüphesiz fikriyatımızın gereği neyse onu gönül rahatlığı ile yerine getireceğiz.

  TİYATROCULARA DESTEK


  Huzur başbakanın düşmanıdır. Toplumun her kesimi ile itişen, iktidar gücünü insafsızca düzeysizliklerine alet eden bu anlayışın hedefinde şimdi de tiyatrocular vardır.

  Maraş İl Kongresi'nde tiyatroculara saldırmış ve kabaran öfkesini göstermiştir. İBB'ye bağlı şehir tiyatrolarının yönetmelik değişikliği ile siyasi müdahalelere açık hale getirlimesi sorunları ortaya çıkarmıştı. Buna tepki gösteren sanaçtçılar başbakanın hışmına uğramıştır.

  BU SÖZLERİ HAKETMEDİLER  Tiyatroculara yönelik olarak despot, seçkinciler, tepeden bakanlar, elitistler, yarım porsiyon aydınlar, kast sisteminin temsilcileri ellerinde viski olanlar ifadeleri başbakanın ağzından kurşun gibi çıkmıştır.

  Sormak lazımdır ki, sanatçılarımıza dönük olarak sanatı sanat için yapıyorlar diyen bu mantık garabesi, siyaseti hangi mihraklar için icra etmektedir. Başbakan burada da çelişkiler batağına saplanmıştır.
  İşine gelince sanatçılara sahip çıkan, işine gelince saldırmıştır. 2010'da Dolmabahçe'de sanatçılar el üstünde tutulmuştur, tiyatro konusunda hükümet ve yerel yönetimler olarak önemli çalışmalar yaptıklarını söylemiş, Muhsin Ertuğrul sahnesini modern bir yapıya kazandırdıklarını bugünlerle ters düşen şekilde ortaya koymuştur.

  ERDOĞAN'IN TEK KİŞİLİK TİYATROSU  Başbakan Erdoğan özellikle son zamanlarda tiyatroculardan rol çalan, tek kişilik performansı ile komedi dükkanı açan bir temponun içindedir. CHP başkanıyla hacıvat ve karagöz gibi itişen bir siyaset meddahıdır. Kendisini kenar, köşe başı ve sokak tiyatroları sahnelerinde komedyen olarak parlak bir gelecek beklemektedir.


  ERDOĞAN'IN OKYANUS ÖTESİ REPLİĞİ  Milletimizi tiyatro ile meşgul etmiş, bölücülürei adapte etmeye çalışmış, haçlı diksiyonunu okyanus ötesinin repliğiylle bu coğrafyaya taşımıştır. Devleti yönetenler arasında gemici, mısırcı, faizci, tefeci çıkmasına önayak olan başbakanın, tiyatro ile devletin yolunu ayırmaya çalışması bize göre ucube ötesi bir hezeyandır. Sanatçının korumasız ve himayesiz bırakılması, anayasının 64. maddesindeki devlet sanat faaliyetlerini ve sanatçıyı korur hükmüne aykırılık oluşturmaktadır.


  YÜKSEK SANAT KURULU ÖNERİSİ  Gerekirse özerk bütçeli bir Sanat Yüksek Kurulu oluşturmalı ve faaliyete geçirilmelidir. Erdoğan'ın tiyatroculara yönelik kaba ve ölçüsüz davranışları artık sona erdirilmelidir. AKP hükümeti tiyatroyu saray dalkavukluğuna çevirmektedir. Milli günler bayramlar, kutlama haftaları, başbakan talimatlarıyla AKP tahribatına ve yarma harekatına uğramıştır. Ulusal ve Resmi bayramlar ile, Atatürk günlerinde yapılacak tören ve kutlamalar yönetmeliği yürürlüğe girmiştir.


  CUMHURİYETİ ÇÖKERTME PLANI  Hükümet işi gücü bırakmış, milli kimliğimizin bileşenlerine kirli ellerini uzatmıştır. AKP sinsice cumhuriyetin başına çöreklenmiştir. Hükümetin herşeyi allak bullak etme konusunda sanki birilerine verilmiş sözü ve senedi vardır.

  23 Nisan'ın çocuklarımızla özdeşleşmesi, 19 Mayıs'ın gençlerle, 30 Ağustos'un türk askerleriyle birleşmesi, AKP hükümetinin kimyasını bozmuştur.
  Milli bayramların alanını daraltan değişiklikler, hıyanet hamlesinden başka bir anlama gelmemektedir. Bugüne kadar milli gün ve bayramları kutlayan, her yeri şenlik yerine çeviren kimlerdir. Türk askerinin bayram kutlama hakkı yok mudur?
  Önümüzdeki hafta kutlanacak 19 Mayıs'ı sıkıcı bulan başbakanı gerçekte rahatsız eden nedir? 29 Ekim bu zavallılar için neyi ifade etmektedir
  Amacın rejim ve sistem değişikliğini yavaş yavaş hayata geçirmektemidir.
  AKP yeni Türkiye derken, cumhuriyete çıkaracağı kırmızı kartı vurgulamaktadır.
  Biz gömlek değiştirenlerden hamdolsun ki hiç olmadık
  Bizde eskiye hayranlık, geleceğe, gerçek yeniliğe umut ve çağrı vardır
  Varsın bopçulukta sınır tanımasın, varsın dün söylediklerini bugün çiğneyen siyasi bezirgan olsun

  OKUL SÜTÜ KAMPANYASI  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğtimi ve Sağlık Bakanlığı işbirilğiyle gerçekleştirilen projede bazı sorunlar yaşanmış, yurdun 4 bir yanında sütten kaynaklı rahatsızlıklar yaşanmıştır.

  AKP süt dağıtımını sadece kendi döneminde yapılan bir uygulama olduğunu düşünmüş ve yine yanılgıya düşmüştür.
  Değişik dönemlerde okul çağındaki çocuklarımıza süt dağıtılmış, ve dengeli beslenmelerine yardımcı olunmuştur.
  AKP 2003 yılında bu bizim süt dağıtım projemizi yürürlükten kaldırmıştır
  Sütlere bakteri karışıp karışmadığı, bozuk sütün verilip verilmediği, numune ürünlerin tam olarak incelenip incelenmediği araştırılıp, evlatlarımıza temiz, hijyenik taze sütlerin sunulması mutlak anlamda temin edilmelidir.
  AKP'li bakanların yaptıkları açıklamalar bir kenara bırakılarak süt dağıtımındaki belirsizlikler ve riskler giderilmelidir. Süte su katmaya çalışan, ve tarihi geçmiş sütleri hükümet yönlendirmeli elinden çıkarmaya çalışan sütübozuklar varsa bunlar bir an önce yargı önüne çıkarılmalı

  FRANSA SEÇİMLERİ  Şimdi muhasebe yapma sırası, patavatsızlıklarıyla ünlü Sarkozy'dedir. Seçim propoganda döneminde Ermeni lobilerine verilen sözlerin hala tazeliğini korumasıdır.

  Paris'te 1915 olaylarıyla ilgili bir müze kuracağını ifad eeden başbakanın bugün bir müze kuracağını söylemiştirr. Bölücü militanlar bul ülkede artık daha kolay hareket edecektir.

  YUNANİSTAN SEÇİMİ  Siyasetteki iki büyük partinin eridiği ve kemer sıkma politiklaları komşu ülkede ters tepmiş ve Yunan hallkı faturayı iki partiye kesmiştir.

  Doğabilecek yeni sorunlar türkiye ile ilişkileri de etkileyecektir. Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de petrol arama süreci, ilişkileri daha da pamuk ipliğine bağlayacaktır.

  SURİYE'YE MÜDAHALE İSTEĞİ  Başbakan Erdoğan'ın da Suriye konusundaki ısrarı sürekli ivme kazanmaktadır. Öncepınar Konteynır kentini ziyaret eden Erdoğan'ın ne olduğu belli olamyan bir zafer vaadinde bulunmuştur.

  Bize göre Başbakan Erdoğan, geri dönülmez bir yola girmiştir. Muhalif grupların görevli sözcülüğüne dönmüştür. Bir başka ülkenin en uzun sınır komşumuz olan bir ülkenin içişlerine bu kadtar müdahil olmak doğru değildir. Erdoğan'ın savaşı göze aldığı anlaşılmaktadır. Başbakan Erdoğan, eski dostu ve yakın arkadaşı ile düşman hale gelmiş ve milletimizi çok tehliklei bir mecraya getirmiştir.

  Kaynak : internet haber


  KARLALESİ, LoNELy.RoaD and REVO like this.

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: Bahçeli, Erdoğan'ı çok komik buldu!


  ERDOĞAN'IN TEK KİŞİLİK TİYATROSU  Başbakan Erdoğan özellikle son zamanlarda tiyatroculardan rol çalan, tek kişilik performansı ile komedi dükkanı açan bir temponun içindedir. CHP başkanıyla hacıvat ve karagöz gibi itişen bir siyaset meddahıdır. Kendisini kenar, köşe başı ve sokak tiyatroları sahnelerinde komedyen olarak parlak bir gelecek beklemektedir.
  Maşallah, sayın Bahçeli den süper bir kişilik analizcisi olurmuş..(:
  Kubya and REVO like this.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Erdoğan'ın bu tavrı Bahçeli'yi çıldırttı!
  By Kubya in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-25-2011, 17:29
 2. Erdoğan'nın, Bahçeli'ye TOKİ cevabı
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-15-2011, 20:03
 3. Bahçeli Erdoğan'a 10 bin TL ödeyecek
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-10-2010, 19:38
 4. Erdoğan Bahçeli'ye Dava Açıyor
  By şeker_sarı in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-28-2009, 13:36
 5. Erdoğan ve Bahçeli kol kola
  By alperen1907 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-06-2007, 03:34

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375