Sinan Aygün, Ayasofya için harekete geçti!


09 May 2012 15:56

AK Parti'yle CHP arasında devam eden cami polemiğinde Başbakan Erdoğan'a Ayasofya'yı ibadete açması çağrısı yapan CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün harekete geçti.Ayasofya ile ilgili Meclis'e soru önergesi veren CHP'li Aygün; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a "481 yıl cami olarak Müslümanlığın hizmetinde bulunan Ayasofya'nın, milletimizin taleplerini de göz önüne alarak tekrar cami olarak açılması için yeni bir kararname hazırlamayı düşünüyor musunuz" diye sordu.

Aygün geçen hafta Samanyolu Haber Tv'de yayınlanan Günlük programında Samanyolu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu'nun sorularını cevaplamış ve cami tartışması konusunda Başbakan'a çağrıda bulunmuştu.

CHP milletvekili Sinan Aygün Başbakan Erdoğan'a "camiler konusunda samimiyse Ayasofya'yı ibadete açsın elini öperim, arkasında namaz kılarım" dedi.

- VİDEO -

İzleyicilerden gelen mesajlar üzerine Aygün kendisinin konuyu Meclis gündemine taşıyacağını söyledi.

Sinan Aygün programdan sonra TBMM Başkanlığına soru önergesi vererek konuyu Meclis gündemine taşıdı ve "Ayasofya'yı ibadete açmak üzere bir kararname hazırlamayı düşünüyor musunuz" diye sordu.

Aygün ayrıca "bu konuda bir karar alamayacaksanız gerekçesi nedir" diye ekledi.

CHP'li Aygün'ün önergesine Kültür ve Turizm Bakanı Günay'ın ne yönde cevap vereceği merak ediliyor.

İşte CHP Ankara milletvekili Sinan Aygün'ün Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili verdiği soru önergesi...
SAMANYOLUHABER.COM


Hey Allah'ım hey..(: