Yeni CHP ile Türkiye'yi neler bekliyor?

26 Tem 2012 13:35 Samanyolu Haber CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Samanyolu Haber Televizyonu'na katılarak CHP Kurultayı'nı ve yeni CHP'yi değerlendirdi.


Bugüne kadar hep parti içi iktidar odaklı bir siyaset yürütüldüğünü belirten Keskin, en sade üyesinden , parti iktidarına akdar her kesime ulaşacaklarını, projelerini insanlara anlatacakalrını belirterek "Kimseyi kıyafetinden, dış görünüşünden dolayı ayırmayacak bir siyaset üslubuyla Anadolu'nun her yerine ulaşacağız" dedi.

CHP 'nin yeni siyaset üslup ve yönteminin değişeceğini ifade eden Keskin, Hükümetin Suriye politikasını da eleştirdi. "Dışişleri Bakanı'nın stratejik derinlik politikası iflas etmiştir. Aynı inancı paylaştığımız insanlarla karşı karşıya getirildik. ABD bizi kışkırtarak bizim Suriye'ye düşman olmamıza sebep olurken, kendisi seçim sürecinde olduğundan geri plana çekildi. Biz Suriye'nin içişlerine karışmamalıydık. Gerekli mercilere başvurarak, oradaki insanlarla karşı karşıya gelemden bu sorunu çözmeliydik" şeklinde konuşan Keskin, siyasi iktidari öngörüsüz olmakla suçladı.

İŞTE ADNAN KESKİN'İN O KONUŞMALARI

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

Yeni CHP'nin hedeflerine de değinen Keskin, "Temel hedefiiz iktidar. Kürt sorunu, Alevi sorunu, gelir dağılımı çarpıklığı, vergi adaletsizliği, tarım ve hayvancılıkla geçinenlerin sorunları, işsizlik sorunu devam ediyor. CHP toplumun her kesimiyle organik bağını geliştirirse iktidara gelecek ve bütün bu sorunların hak ve adalet çerçevesinde çözülmesini sağlayacak" dedi.Türkiye'yi değiştiremeyeceklerini anlayanlar, kendilerini değiştirmeye karar vermişler..