Tevhit Karakaya, Tevhit Karakaya Kimdir, Tevhit Karakaya’nın Hayatı, Tevhit Karakaya BiyoğrafisiTevhit Karakaya Kimdir ,Tevhit Karakaya’nın Hayatı ,Tevhit Karakaya Biyoğrafisi hakkında analiz sitemizde yerini alıyor. ”1955 Yılında Erzincan’da doğan Karakaya, İlahiyat Fakültesini bitirdi.. Daha sonra iş hayatına atılan Karakaya serbest ticaret yaptı.”
”1995 Yılında kapatılan Refah Partisi’nden milletvekili ”seçilerek meclise giren Karakaya, ”1999 yılında Fazilet Partisi’nden bir kez daha parlamentoya girdi.”

”AK Parti’nin kuruluş aşamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve şimdiki Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte aktif rol aldı.”

*2002′de bu partiden üçüncü kez Erzincan milletvekili olan Karakaya *2007 Genel seçimlerinde aday gösterilmedi.. Karakaya daha sonra AK Parti MYK üyeliğine seçildi…

Tevhit Karakaya, yaklaşık bir hafta önce kızı Hatice Karakaya’yı evlendirmiş, nikaha devletin zirvesi katılırken şahitlikleri Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan yapmıştı..

Son olarak ise 14 Ekim 2010 tarihinde kanal24 ile star gazetesini satın aldı.
Tevhit Karakaya, Tevhit Karakaya Kimdir, Tevhit Karakaya’nın Hayatı, Tevhit Karakaya Biyoğrafisi, Karakaya, Tevhit, Tevhit Karakaya, Tevhit Karakaya Biyoğrafisi