Sony Ericsson yeni modeli T707 cep telefonunun tanıtımını dünyaca ünlü tenis yıldızı Maria Sharapova ile yaptı. Sony Ericsson T707 cep telefonu 3.2 megapiksel çözünürlüklü dijital kamerası ile fotoğraf çekme olanağı sunuyor. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları HTML tarayıcı ile sosyal iletişim ağlarına kolaylıkla yükleyebiliyor ve böylece her nerede olursanız olun sevdiklerinizle sürekli kontak halinde kalabiliyorsunuz. Sony Ericsson T707 cep telefonu 2.2 inç büyüklüğündeki ekranının tamamen kişisel tercihlere göre değiştirilebilen özellikleriyle stil konusunda da geri kalmıyor. Telefonun değiştirilebilen duvar kağıdı temaları sayesinde bayan kullanıcılar giysilerine uygun bir ekran görüntüsünü garantilemiş oluyorlar.
Cihazın tanıtımını yapan dünyaca ünlü tenis yıldızı Maria Sharapova Sony Ericsson T707 cep telefonu en favori aksesuarı haline geldiğini belirterek şunları söyledi: "Sürekli hareket halinde olduğumdan kullanımı kolay ve aynı zamanda da şık bri cep telefonuna ihtiyaç duyuyorum! Telefonun ışık efektleri sayesinde hiçbir çağrıyı kaçırmadan cevaplayabiliyorum ve Gesture Control dokunmadan kontrol özelliğini kullanarak sadece elimi üzerinde gezdirmek aracılığıyla bir çağrıyı sonlandırabilme imkanını da seviyorum."

Sony Ericsson T707'de ayrıca çağrı geldiğinde aydınlanma ve her arayana göre ışıklandırmanın kişiselleştirilebilmesi gibi özelliklerin yanı sıra eğer aramalara cevap veremeyecek kadar meşgulseniz ya da alarmı susturmak istiyorsanız telefonun üzerinde elinizi hafifçe hareket ettirerek çağrıyı sonlandırabilmeniz mümkün. FM radyo ve Bluetooth ses yayını özellikleri de bulunan T707'de ayrıca sadece PlayNow tuşuna basarak şarkı, oyun ve melodi de indirerek can sıkıntısına veda edebiliyorsunuz. Sony-Ericsson T707 cep telefonu yılın ikinci çeyreğinden itibaren seçkin piyasalarda siyah, Gül ve Mavi renk seçenekleriyle satışa sunulacak.alıntı..