+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Facebook Sayfamı Ele Geçirdiler‏

 Forum Hakkında Katagorisinde ve  Sorun Cevaplayalım Forumunda Bulunan  Facebook Sayfamı Ele Geçirdiler‏ Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Kayıtsız
  Misafir

  Tanımlı Facebook Sayfamı Ele Geçirdiler‏

  Öncelikle iyi akşamlar facebook yönetimine sesleniyorum benim faebookta yahşi cazibe adlı sayfamı yunus erdoğan isimli bi şahıs ele geçirdi kendisi izmirli. nasıl ele geçirdi diyosanız eğer benim sayfsya yazmışki sayfa güvenliği isimli bir facebook hesabı açıp sonra inandırıcı bir paragraf yazarak benim bütün bağlantılarımın altına o yazıyı yazmış sonrada msn adresi vermiş onu yöneticilere yönet kısmına yazın sonra sayfanız güvenlik altında olsun falan filan yazmış işte bende aptal gibi bu duruma kanarak aynen bunu uyguladım sonra onun bir vatandaş olduğunu saptadım belirledim daha sonra beni sayfa yöneticilerinden çıkartmış hatta sayfa üzerindede küfür ve argo içeren diyaloglar geçti ikimiz arasında sayfanın linki :ツ Yahsi Cazibe ツ | Facebook

  lütfen bu durumun gereğinin yapılmasını arz ederim sayfamı bana tekrar geri verin şimididen sizden teşekkür ederm

 2. #2
  Aranan Üye Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera Baktabul'un Çılgını Zafera - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  1.510
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  42345006

  Tanımlı Ce: Facebook Sayfamı Ele Geçirdiler‏

  a. E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliğinin kanuna aykırı yollarla ele geçirilmesi halinde ;
  Türk ceza Kanununun;
  Bilişim Alanında Suçlar, Bilişim sistemine girme

  Madde 243- (1)
  Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
  (2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
  (3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  Madde 243/1 de belirtilen suç oluşur.
  b. E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliğinin kanuna aykırı yollarla ele geçirildikten sonra bu aboneliklerdeki bilgilerin değiştirilmesi, silinmesi hallerinde 243/3 de belirtilen suça dönüşmektedir.
  c. E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliğinin kanuna aykırı yollarla ele geçirildikten sonra elde edilen bilgilerle şantaj yapılması halinde Madde 243’e ek olarak Türk ceza Kanununun Hürriyete Karşı Suçlar Şantaj


  Madde 107- (1)
  Hakkı olan veya yükümlü olduğu bir şeyi yapacağından veya yapmayacağından bahisle, bir kimseyi kanuna aykırı veya yükümlü olmadığı bir şeyi yapmaya veya yapmamaya ya da haksız çıkar sağlamaya zorlayan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (2) (Ek: 29/6/2005 – 5377/14 md.) Kendisine veya başkasına yarar sağlamak maksadıyla bir kişinin şeref veya saygınlığına zarar verecek nitelikteki hususların açıklanacağı veya isnat edileceği tehdidinde bulunulması halinde de birinci fıkraya göre cezaya hükmolunur. Madde 107/2 de belirtilen suç oluşur.
  Kişilerin huzur ve sükununu bozma
  Madde 123- (1)
  Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
  d. E-Mail adresi ele geçirilen kişi kamu kurumu çalışanı ise, ve ele geçirilen mail adresi içerisinde Kamu Kurumu Faaliyetiyle ilgili bilgi ve elektronik belgeler bulunuyorsa, Kamu Kurumunun Faaliyeti engellendiğinden ötürü ;(sayılan diğer suçlara ek olarak)
  T.C.K. MaddeMadde 113- (1) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla, kamu kurumu faaliyetinin yürütülmesine engel olunması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  Uyarınca, E-Mail adresi ele geçirilen kişi özel sektör çalışanı ise ve mail adresinin ele geçirilmesinden ötürü işlemlerini gereği gibi yerine getiremiyorsa ; İş ve çalışma hürriyetinin ihlali
  Madde 117- (1) Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla, iş ve çalışma hürriyetini ihlal eden kişiye, mağdurun şikayeti halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
  e. E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliği ele geçirme neticesinde Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen ;Haberleşmenin engellenmesi
  Madde 124- (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin hukuka aykırı olarak engellenmesi halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.
  (2) Kamu kurumları arasındaki haberleşmeyi hukuka aykırı olarak engelleyen kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (3) Her türlü basın ve yayın organının yayınının hukuka aykırı bir şekilde engellenmesi halinde, ikinci fıkra hükmüne göre cezaya hükmolunur.
  Özel Hayata ve Hayatın Gizli Alanına Karşı SuçlarHaberleşmenin gizliliğini ihlal
  Madde 132- (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  (2) Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (3) Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın alenen ifşa eden kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (4) Kişiler arasındaki haberleşmelerin içeriğinin basın ve yayın yolu ile yayınlanması halinde, ceza yarı oranında artırılır. Suçları oluşmaktadır.
  E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliği ele geçiren kişi elde ettiği bilgileri başka bir yere kaydettiği takdirde T.C.K. 132/1
  E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliği ele geçiren kişi elde ettiği bilgileri başka kişilerle paylaştığı ve ifşa ettiği takdirde T.C.K. 132/2-3E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliği ele geçiren kişi elde ettiği bilgileri basın yayın yolu ile yayınladığı takdirde T.C.K. 132/4 maddede belirtilen suçlar oluşur.
  f. E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliği ele geçirmekle Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen Özel Hayatın Gizliliğini İhlal , Kişisel Verilerin Kaydedilmesi, Verileri Hukuka Aykırı olarak verme veya Ele Geçirme Suçları da işlenmiş olmaktadır.
  Özel hayatın gizliliğini ihlal
  Madde 134- (1)
  Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
  (2) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, ceza yarı oranında artırılır.
  Kişisel verilerin kaydedilmesi
  Madde 135- (1)
  Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
  (2) Kişilerin siyasi, felsefi veya dini görüşlerine, ırki kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimse, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.
  Verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme
  Madde 136- (1)
  Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  Nitelikli haller
  Madde 137- (1)
  Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların;
  a) Kamu görevlisi tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle,
  b) Belli bir meslek ve sanatın sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle,İşlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  Verileri yok etmeme
  Madde 138- (1)
  Kanunların belirlediği sürelerin geçmiş olmasına karşın verileri sistem içinde yok etmekle yükümlü olanlara görevlerini yerine getirmediklerinde altı aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
  137. maddede belirtilen nitelikli haller sözkonusu olduğunda verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  g. E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliği ele geçirilmekle, kişinin banka veya kredi kartı bilgilerini elde etmişse, aşağıdaki maddeye göre cezalandırılır.Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması
  Madde 245 – (Değişik: 29/6/2005 – 5377/27 md.)
  (1) Başkasına ait bir banka veya kredi kartını, her ne suretle olursa olsun ele geçiren veya elinde bulunduran kimse, kart sahibinin veya kartın kendisine verilmesi gereken kişinin rızası olmaksızın bunu kullanarak veya kullandırtarak kendisine veya başkasına yarar sağlarsa, üç yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (2) Başkalarına ait banka hesaplarıyla ilişkilendirilerek sahte banka veya kredi kartı üreten, satan, devreden, satın alan veya kabul eden kişi üç yıldan yedi yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (3) Sahte oluşturulan veya üzerinde sahtecilik yapılan bir banka veya kredi kartını kullanmak suretiyle kendisine veya başkasına yarar sağlayan kişi, fiil daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, dört yıldan sekiz yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (4) Birinci fıkrada yer alan suçun;
  a) Haklarında ayrılık kararı verilmemiş eşlerden birinin,
  b) Üstsoy veya altsoyunun veya bu derecede kayın hısımlarından birinin veya evlat edinen veya evlâtlığın,
  c) Aynı konutta beraber yaşayan kardeşlerden birinin,
  Zararına olarak işlenmesi hâlinde, ilgili akraba hakkında cezaya hükmolunmaz.
  (5) (Ek: 6/12/2006 – 5560/11 md.) Birinci fıkra kapsamına giren fiillerle ilgili olarak bu Kanunun malvarlığına karşı suçlara ilişkin etkin pişmanlık hükümleri uygulanır.
  kaynak:kemal sener

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Geceyi rayların üzerinde geçirdiler
  By кıνıяcıк in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-08-2010, 18:26
 2. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 10-21-2010, 08:36
 3. Azrail‏
  By yaz_yagmuru0 in forum Fıkralar
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 07-02-2009, 20:43
 4. Dikensiz GüL‏
  By -külkedisi- in forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-03-2008, 21:05
 5. Temel‏
  By yaz_yagmuru0 in forum Fıkralar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-08-2008, 17:48

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375