+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim

 Forum Hakkında Katagorisinde ve  Sorun Cevaplayalım Forumunda Bulunan  Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Kayıtsız
  Misafir

  Tanımlı Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim

  Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim.
  Sayın MUYAP yetkilileri eger gücünüz yetiyor ise o halde Google'ıda kapattırın çünkü ikiside aynı mantıkla çalışıyor. Fizy bir müzik arama motorudur. internette mevcut olan müzikleri bulur size dinletir, aynı şeyi Youtube ve Google'da yapmaktadır. Fizy'nin kendi serverları yoktur ve müzik barındırmaz ayrıca size download yapma sansıda tanımaz. Mashable'da oy verdiğim ve desteklediğim bir sitenin böyle aptalca bir gerekceyle kapanmasının tek adı var : REZALET

 2. #2
  Demirbaş ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS Baktabul'un Çılgını ByMAxiS - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesajlar
  810
  Tecrübe Puanı
  6348576

  Tanımlı Ce: Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim

  fizy den cevap arkdaşlar....


  selam, hoşgeldin,

  yalnızca 2 dakikanı ayırabilir misin? çünkü özet geçmeyeceğim.

  biz fizy ekibi. seni çok seviyoruz. ve sana minnettarız. sayende büyüdük, buralara kadar geldik. 700 bin günlük tekil ziyaretçimiz oldu. sen de onlardan birisisin. çok teşekkürler.

  son 6 aya oranla %400 büyüdük. senin sayende birçok ülkenin dev gazetelerinde, büyük kanallarında ülkemizden, türkiye'den övgüyle bahsettiler. harika değil mi? hepsi senin sayende.

  seni üzmemek için fizy üzerinde hep az reklam gösterdik. hep senin ihtiyaçlarına önem verdik. küçük ekibimizle, sadece 3 kişilik ekibimizle (evet 3 kişiyiz) yüksek efor sarfettik. sana hizmet ettik. ve sayende buralara geldik. gerçekten teşekkürler.

  dünya'nın en prestijli internet ödüllerinden mashable awards'da ilk 5'e kalarak finalist olduk. bize orada da destek verdin. ülkemizden, türkiye'den daha önce hiç bir sitenin finallere kalamadığı mashable ödüllerinde bugün ilk 3'e kaldığımız ve dev ödül töreninde ülkemiz adına 6 ocak'ta ödül alacağımızı öğrendik. ödül törenine apple, facebook, yahoo, google gibi dev şirketlerin yöneticileri de katılacak. orada o ödülü gururla alacağız. hepsi senin sayende. gerçekten teşekkürler.

  derecemiz ne olursa olsun, kaçıncı olursak olalım, last.fm, pandora gibi dünya devi markalarla birlikte yarıştığımız oylamada alacağımız ödülü sana armağan ediyoruz. çünkü onu "sen" hak ettin. onu türk internet kullanıcıları hak etti. türk olduğumuzu her platformda ortaya koyduk. türklerin de başarılı projeler yapabileceğini göstermek istedik. insanların gözünü sen üzerimize çektin. senin sayende sorumluluğu öğrendik.

  ardından rakiplerimiz geldiler. çoğaldılar. hepsi müzik piyasasına milyonlarca dolar ödediler. reklam harcaması yaptılar. üyelerine birşey verdiler, karşılığında para aldılar. kar ettiler.

  ama seni fizy'den alamadılar. başarılı olamadılar. milyonlarca dolar harcamaya rağmen 3 kişilik ekibe karşı başarılı olamadılar. hepsi senin sayende.

  bazı büyük gruplar fizy'nin kapanması için baskı kurdular. yabancı sitelere dokunmayan telif hakkı sahipleri, şahıslar; yurt dışında da ülkesini başarıyla temsil eden bir "türk" sitesinin yayın hayatını bitirmesini istediler. kendi ülkelerinden çıkan uluslararası başarı yakalamış bir site için "x sitesi varken ona ne gerek var" diyerek kendi başarısızlıklarını kapatmaya çalıştılar. ve şu an bunu başardılar. ya da kısa bir süre için başardıklarını sanıyorlar.

  buraya kadar normal. normal olmayan ise mü-yap başkanı bülent forta'nın açıklaması. onun açıklamasını okuyana kadar bu açıklamayı yapmayı düşünmüyordum bile.

  bülent forta'nın açıklamasından alıntı
  "fizy ile bu karardan önce 7 ay içinde 20'ye yakın toplantı yaptık. 5 ayrı iş planı sunduk. ama kendileri hiçbir plana yanaşmadılar." "fizy bize, şarkıları 100 liralık kullanırız ama 5 lira öderiz diyorlar. bunu asla kabul edemeyiz."
  bülent forta'nın açıklamasından alıntı

  bu yazıya vakit ayıran çok değerli türk internet kullanıcısı,

  biliyorsun fizy'de ziyaretçi memnuniyetini ön planda tutmaya çalıştık, çok reklam almadık. buna rağmen açıldığımız hafta itibariyle mü-yap yetkilileri ile yasallaşmak için görüşmelere başladık ve sözleşme yaptık. telif hakkımızı her ay ödedik.

  geçtiğimiz günlerde sözleşmemizin yenilenme tarihi geldiğinden bülent forta ve ekibiyle birçok kez toplantı yaptık. "ödediğiniz fiyattan artık hizmet veremeyiz, yeni fiyat bu" dediler. tamam dedik. fiyatı katlaya katlaya arttırdılar. buna rağmen tamam dedik. ardından 2 şart daha sundular. tam verdikleri 2 şartı da kabul ettiğimizi söyleyecektik... ki..

  telefonlarımıza çıkmadılar. maillerimize dönmediler. vakit geçirdiler..

  sonra bir gün çıktılar. verdikleri 2 şartı da kabul ettiğimizi söyledik. tamam biz size yönetim kuruluyla konuşup dönelim dediler.

  ve yine telefonlarımıza çıkmadılar. maillerimize dönmediler. vakit geçirdiler..

  sonra bir gün yine çıktılar. yönetim kurulu verdiğiniz teklifi kabul etmedi dediler. (tüm yazışmalarımız kanıt niteliğinde mahkemeye sunulmak üzere saklanmaktadır. bu yüzden şu an için burada paylaşamıyorum. ama mahkeme sürecinde zaten hepiniz kanıtlardan haberdar olabileceksiniz)

  burada dikkat etmenizi rica ettiğim bir husus var. "yapmış olduğunuz son öneri yk (yönetim kurulu) tarafından uygun bulunmadı" cümlesi.

  lütfen dikkat! teklifi yapan mü-yap mıydı? biz miydik? biraz kafanız karışmış olmalı değil mi?

  biz her şarta rağmen "mü-yap'ın yaptığı" teklifi kabul eden tarafız. bunun üzerine avukatlarımızı da yazışmaya dahil ederek 13 ve 14 aralık 2010 tarihli yazışmalarımızda acil anlaşmak istediğimizi, tekliflerini zaten daha önce kabul etmiş olduğumuzu anlatan mailler attık. (bunlar da duruyor)

  telefonlarımıza çıkmadılar. maillerimize dönmediler. vakit geçirdiler. ama bunu zaten yukarıda söylemiştim, biliyorsunuz.

  neden sürekli oyaladılar diyorum biliyor musunuz? çünkü ortada 3 gün içerisinde yanıt verilmesi gereken ihtar vardı. biz bu süre zarfında ihtar süresi geçmeden itiraz etmek istedik. ama kendilerine ulaşamadık.

  bunun üzerine bülent forta'nın açıklamasını neye dayanarak yaptığını, bir hukuk devleti sınırları içerisinde nasıl doğru olmayan beyanat verdiğini, bu gücü nereden (?) aldığını, ortada birşey yokken fizy gibi uluslararası bir projeyi nasıl kapattırabildiğini anlamakta güçlük çekiyorum.

  avukatlarımız sayın gökhan ahi ve sayın erdem türkekul bahsi geçen durum hakkında biraz önce itiraz dilekçemizi verdiler.

  legal olan bir siteyi kapatan, sözleşmesi bulunan ve telif ödemelerini "faturalı bir şekilde" meslek birliklerine yapan, türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde herşeyi kayıt altında olan bir "limited şirkete" ait web sitesinin bu şekilde kapatılmasına sebep olan bazı kişilerin "görevi kötüye kullanması" konusundaki yorumlarını telif ödediğimiz sanatçıların ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

  saygı ve sevgilerimle,
  ercan yaris - kurucu

 3. #3
  yabanci if3lc Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  2
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim

  Fizy ye nasıl girerim diyenler birde site açmışlar, siteyi aşağıda veriyorum.

  fizy giriş, fizy gir, fizy nasıl girerim, fizy gir, fizy gibi siteler

  Bu arada umarım kıssa zamanda fizy'ye kavuşuruz.

 4. #4
  NoBo Prensesi NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Bulunduğu Yer
  Sıfır Noktası
  Mesajlar
  13.138
  Blog Yazıları
  302
  Tecrübe Puanı
  107375279

  Tanımlı Ce: Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim

  Bu ne sitesi anlamadim ben forummu video paylasimmi ?

 5. #5
  yabanci if3lc Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  2
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Fizy.com, Fizy.com Sitesi Kapatıldı. Fizy.com Giremiyorum. Nasıl Girerim

  Fizy ye nasıl girerim diyenler birde site açmışlar, siteyi asağıda veriyorum.

  fizy giris, fizy gir, fizy nasil girerim, fizy gir, fizy gibi siteler

  Bu arada umarım kıssa zamanda fizy'ye kavuşuruz.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. İki dev internet sitesi kapatıldı
  By Kaileena in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-27-2011, 20:49
 2. Fizy.com geri dönüyor
  By KARLALESİ in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-30-2011, 16:27
 3. Fizy olayının iç yüzü Fizy'den açıklama geldi
  By KARLALESİ in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-29-2010, 17:55
 4. Siyasiler yakında fizy.com’dan şarkı da paylaşır
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-17-2010, 10:53
 5. 4 bin İnternet sitesi kapatıldı
  By "SenSiziM" in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-30-2009, 18:42

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375