+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Ali Taran Kimdir, Ali Taran Hayatı, Ali Taran Biyoğrafisi, Ali Taran hakkında

 Forum Hakkında Katagorisinde ve  Sorun Cevaplayalım Forumunda Bulunan  Ali Taran Kimdir, Ali Taran Hayatı, Ali Taran Biyoğrafisi, Ali Taran hakkında Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Kayıtsız
  Misafir

  Tanımlı Ali Taran Kimdir, Ali Taran Hayatı, Ali Taran Biyoğrafisi, Ali Taran hakkında

  Ali Taran Kimdir, Ali Taran Hayatı, Ali Taran Biyoğrafisi, Ali Taran hakkında. Ondan nefret ettiğimide söyleyeyim.

 2. #2
  Onursal Üye cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2010
  Bulunduğu Yer
  Bilinmeyen yerden
  Mesajlar
  4.438
  Blog Yazıları
  740
  Tecrübe Puanı
  107374623

  Tanımlı Ce: Ali Taran Kimdir, Ali Taran Hayatı, Ali Taran Biyoğrafisi, Ali Taran hakkında

  Ali Taran Kimdir, Ali Taran Biyografisi ,yetenek Sizsiniz Jürisi ali taran kim,Ali Taran ne iş yapar,reklamcı ali taran,ali taran reklamları


  Büyük Türk Reklamcısı Ali Taran

  Her biri yayınlandığı dönemde etki yapan, hafızalara adeta kazınan ve üzerinde olumlu olumsuz, çokça konuşulan: çakar çakmaz çakan çakmak Tokai, Önce hüplet, sonra gümlet-Caprisun, Ali Desiderolu Derby, Fatih Terimli Tadelle, Dıh dıh dıh, eyi günler-Yapı Kredi, En güzel boya, en güzel kırmızı-Filli Boya, Cem Yılmaz'la birlikte imza attığı Turk Telekom reklamları, Tamamen duygusal-Telsim, Banu Alkanlı İxir, Aganigi Naganigili Fındık, Artık çok oluyoruz-Mavi Jeans ve Cem Uzan ve Genç Partiyi bir ürün gibi pazarlayarak %7,25 oy almasını sağlayan büyük Türk reklamcısı Ali Taran.
  İşleri ile gündemde olan başarılı bir reklamcı

  Kendisi perde önüne çıkmasa da yaptığı işlerle her zaman gündemde kalmayı başaran bir reklamcı oldu Ali Taran. Ama adı ne kadar çok konuşulduysa, o da tam aksine hep sustu. Öyle ki, olumlular bir yana, hakkındaki en olumsuz eleştiriler karşısında bile yokmuş gibi davrandı. Kendisi için sektörde, "dahi, paragöz, geçimsiz, yaratıcı" gibi tanımlamalar yapıldığını belirten reklamcı Ali Taran'ın çok renkli hayatını sizlere sunmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

  Niyetim futbolcu olmaktı, babam istemedi reklamcı oldum

  Ayşe Arman kendisi için' Şeytan tüyü var onda. Etkilenmemek, sevmemek zor. Karizmatik derler ya, ondan. Ve zeki. Ve çok eğlenceli. Ama en önemlisi iyi kalpli. Saf, el değmemiş bir tarafı var. Ve çocuksu bir coşkusu. İşine aşık. Kabul etmiyor ama kendine aşık. İşini çok ciddiye alıyor, dolayısıyla kendisini de.

  "Efsane" bir reklamcı olarak, maceranız nasıl başladı?
  - Anne de baba da öğretmen, resim öğretmeni. Babam Köy Enstitülü. Babam, sanat tarihi ve el işi öğretmeni. Onu tarif edersem, sanat tutkusu, kültür tutkusu ve dürüstlük gibi kavramlardan söz etmem gerekiyor. Orta halli bir memur ailesiydik, ama babam bizi İtalyan Kültür'e, Fransız Kültür'e, sinemalara ve tiyatrolara götürürdü. Akşamları bizi uyutmak için İnce Memed'i okurdu.
  Küçüklüğünde iyi futbol oynayan Tahran'ın hayalinde futbolcu olmak varmış, fakat babası izni vermemiş, evlendikten sonra oğlu Kuzey'in futbolcu olmasını istemiş hatta İngiltere'de bir futbol okuluna göndermeyi niyetlenmiş ancak bu defa da eşi karşı çıkmış.

  Ali Taran`ın ailesi `Özbekler Tekkesi` çevresinden geliyor

  Özbekler Tekkesini anlatmadan hemen şunu belirtelim ki Ali Taran bu tekkenin son şeyhlerinden Ata Efendi'nin torunudur.

  Özbekler Tekkesi


  1752'de Buharalı Nakşibendi dervişler tarafından Ahmet Yesevi geleneğinde Üsküdar, Sultantepe'de kurulan tekke. Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu'ya asker ve cephane göndermede gizli bir üs olarak hizmet verdi. Halen Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olup müze olarak kullanılması gündemdedir.


  Osmanlı Dönemi

  Osmanlı döneminde, Orta Asya'dan Hac yolculuğuna çıkan Müslüman - Türkler'de adet üzere, Mekke'den önce İstanbul'a uğradıklarında kaldıkları 3 tekkeden biridir. İlk postnişin Nakşibendi şeyhlerinden Buharalı Seyid Hacı Abdullah Efendi, son şeyhi ise Necmettin Efendi'dir. Tekke, kendine özgü sözü, sohbeti ve meclisleriyle şehrin her sınıfı insanını dergaha çeker ve devletin himayesini de görürdü. Tekke son halini ise 1844'de Sultan Abdülmecid devrindeki tamirat ile almıştır.
  1878 Türk-Rus savaşından sonra Rumeli'den kopup gelen muhacirlerin bir kısmı bu tekkenin etrafındaki odalarda hayatlarını sürdürebildiler. Tekke Mevlevi Dergahları gibi herkese açıktı, kandillerde ve Muharremde okunan mevlit, zikir ve dağıtılan Özbek pilavı, aşuresi ve Uygur ve Çağatay Türkçesiyle söylenen ilahileri ve ebru sanatçılarıyla meşhurdu.

  Kurtuluş Savaşı Dönemi

  Kurtuluş Savaşı yıllarında ise Özbekler Tekkesi, Anadolu'ya asker ve cephane göndermede gizli bir üs ve hastane olarak hizmet verdi. Miili Mücadele yanlısı aydınlarının, askerlerin buluşma yeriydi. Bu gibi merkezlerin her biri eninde sonunda İngiliz işgal karargahı tarafından basılıp dağıtıldığı halde Özbekler Tekkesi'nin bu önemli görevi Kurtuluş Savaşı'nın sonuna kadar gizlilikle sürdürdü. Aralarında İsmet İnönü, Halide Edip Adıvar, Adnan Adıvar, Yunus Nadi, Mehmet Akif Ersoy gibi isimlerin de bulunduğu kişiler, Karakol Cemiyeti üyesi de olan Şeyh Ata Efendi (ki daha sonra Mustafa Kemal'i temsilen Türkistan'a Enver Paşa ile görüşmeye gönderilmişti) döneminde yine burada saklanmış ve Anadolu'ya geçmişti.

  Cumhuriyet Dönemi

  Cumhuriyet döneminde Özebekler Tekkesi, Kurtuluş Savaşı'ndaki önemli hizmetleri nedeniyle, 1925'te çıkarılan Tekke ve zaviyelerin kapatılması hakkındaki kanun yürürlüğe girdikten sonra da kapatılmadı, bir edebiyat ve söz meclisi olarak hizmet verdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlanan tekke, bir kültür merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

  'Üniversite bitirmedim Kitap okumam Film izlemem'

  Bu sözlerle kamuoyunu şoke eden Ali Taran sebebini soran Ayşe Arman'a okuduğum şeyler beni çok etkiliyor, konsantremi bozuyor. Bu sebeple tek yaratıcılığıma odaklanırım. Başka bir şeyle ilgilenmem diyor.

  Cem Yılmaz Ve Ben

  Denk düşerse, beraber iş yaparız dedik. Denk düşmezse yapmayız... Cem, çalışırken inanılmaz profesyoneldir. Herkes zannediyor ki, "Bunlar gırgırdan çalışamıyordur. Öyle değil. Cem, kanalize olduğu ya da kanalize edildiği yönde çok iyi düşünüyor. Disiplinsiz bir düşünce değil onunki. Ders çalışarak öğrenilen dediğim bu: Disiplinli düşünmek. Bende de var o. Yoksa şahane fikirlerin var ama havada uçuşup duruyorlar, kimseye faydası yok o tip bir zekanın...

  Reklam işine girişi

  - Akademide bir arkadaşım vardı, "Sen çok gırgır şeyler yapıyorsun. Ben bir reklam bürosunda çalışıyorum, sen de denemek ister misin?" dedi. Kamuran'ın abisi Kenan, Kenan Çizer. Yüksel Ünsal'a götürdü beni. Tivi Reklam, sektörün gelmiş geçmiş en iyilerinden. 4000 lira maaşla işe başladım. Babam çok kızdı, çünkü 1. dereceden devlet memuruydu ve 2700 lira alıyordu. "Bu ülkenin dengesizliği işte buradan geliyor!" gibi şeyler söylemeye başladı, annem susturdu onu: "Bırak, oğlana vermişler işte. Sana ne oluyor.

  Rahmetli Kemal Sunal bile telefon edip geldiydi... ona senaryo yazmamı istedi. Dedik ya çok sıra dışı birisi?çalışanlarına araba alan bir patron, nedeni ise işe rahat gidip gelsinler? Benim her şeyim herkese tuhaf geldiği için, ne yapsam fayda etmiyor. "Reklamcısınız, neden içki içmiyorsunuz? Neden sizi barlarda görmüyoruz?" diyorlar. Reklamcının prototipi yok bunu kimseye anlatamıyorum. "Pembe peruk takıp, Taksim'de dolaşıyormuşsunuz, halkın nabzını tutmak için..." Valla, Taksim'de pembe perukla dolaşırsanız, halkın nabzını değil başka şeyini tutarsınız. Sinirlendiriyorlar bazen beni...

  Ak Parti ile de seçim çalışmlara için görüşen Ali Taran , Genç parti projesinin başarısız olduğunu partinin oy oranı %20'den %7'ye düştü diyerek itiraf etmektedir. Taran, Cem Uzan'ı kastederek, ''gömlek seçimi, konuşma metinleri, sloganlar hep benim eserimd'' diyor.


  Bizde 6'dan Sonra Çalışılmaz  Nasıl bir patronsunuz?


  - Hakiki ve iyi bir patronum. Bizde çalışanlar iyi kazanır. Ama çok büyük bir disiplin vardır bizim ajansta. Herkes güzel giyinmek ve bakımlı olmak zorundadır. Kadınlar, kışın ojelerine kadar. Salaş görüntü bile bir şıklığın içinde olmalıdır. Ve 6'da herkes işi bırakmak zorundadır. Kuraldır. Ajansta kalmak yok, gideceksin...

  Ali Taran'a bir gün bir işadamı gelir; Sera isminde bir zeytinyağı markası için birlikte çalışmayı talep eder; Ali Bey kabul etmez sebebini soran iş adamına' eskiden domates sebze hep doğaldı şimdi seracılık geldi doğallık bozuldu' halk sana bunu söyler bu marka tutmaz der ve Lio isminde bir başka marka zeytinyağı teklifinde bulunur ve marka tutar.

  tut elimi net

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Ali Taran'ın eski eşi ilk kez konuştu
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-26-2011, 21:32
 2. Ali Taran'ın oğlu ilk kez konuştu
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-02-2011, 12:21
 3. Selma Taran sessizliğini bozdu!
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-14-2011, 11:34
 4. Ali Taran mı yok öyle şey
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-23-2011, 08:07
 5. Taran'giller
  By MeLeK GiZeM in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-13-2010, 22:23

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375