başlıkta da belirttiğim gibi 8 kere format attım hala sorun düzelmiyor. her formattan sonra düzelmiş mi diye kontrol ediyorum ve sonuç:"HAYIR". gelelim şu düzelmeyen soruna.
bilgisayarı açtığımda müdahale edebildiğim yerler:masaüstü[oda sadece dosyaları açabilme(kapatamıyorum çünkü müdahale edebildiğim bölüme girmiyor), sürükleme gibi bi lüksüm olmuyor]. gelelim müdahale edemediğim yerlere: sağ alt tarafta gelen uyarı balonlarına tıklayamıyorum ve başlata. ayrıca öne gelen programlar (air ties,biri internet programı gibi) kapatılamıyor. ve bayadır nasıl düzelticem diye uğraştım[7-8 kere format attım(tüm sürücüleri sildim{C,D} ve yeniden C kurdum{2. formatımda C ve D kurdum,sonuç:yine başarısız.}

ve şu sonuca vardım=hiç bişi bu bilgisayara düzeltmicek. ama sonradan bişi farkettim. ctrl+alt+delete yapınca(tabi yine kapanmıyor) kapatma tuşuna tıklayınca görev yöneticisi arka planda gibi silik kalıyor, 2. tıklayışım da kapatma tuşu üstüne gelince rengi gözüküyor(yani etkin oldu kapama) ve kapattım. başlata tıklayabiliyorum. baloncukları kapayabiliyorum. ama tabi bazı sorunlar devam ediyor.
1/ masaüstünde ki bi şeyi sürükleyip bırakamıyorum(başlat+özellikler+özelleştir+sürükle bırak etkinleştir falan demeyin,çünkü denedim) (sağ tık+otamatik düzenleme de demeyin).

2/firefox'u ilk açtığımda silik gözüküyor(arka planda gibi) sonra içeriğe bir yere tıklıyorum ve içerik etkin sitede doşabiliyorsun,fakat bu sefer üst :taraf sekmeler, firefox'u kapama yeri falan silik gözüküyor(yani arka planda gibi) tabi bende aşağıdan başka bi yere tıklıyorum(başlat menüsünün sağında boş bir yere) tüm firefox silik gözüküyor( ) bende yukarıdaki sekmeler, kapatma tuşu olan yere tıklıyorum, bu sefer orası etkin. tabi bu böle sürüp gidiyor.

3/firefox olmayınca CHROME deneyim dedim onda da sorun var. aynısı değil. bunda farklı. yeni sekme açıyorsun(ya da olduğun sekmede de aynı şey oluyor) sekmeyi gösteren yere(yani sekmelerin olduğu yerde her hangi bir sekmeye) tıklıyorum ve sekme kapanıyor. sadece ctrl+tab la geçebiliyorsun sekmeleri

4/ bu kadar sorunu hatırlayabildim. umarım anlatabilmişimdir.

ŞİMDİ SİZDEN TEK İSTEĞİM LÜTFEN YARDIM EDİN.
NOT:format atınca düzelmiyor. flash player yükleyince düzelmiyor. format cdlerinin hepsini yükleyince düzelmiyor. (bu arada tek format cd'si denemedim. farklı farklı format cdleri ile format attım,ama sonuç:başarısız). sorunun nerde olduğunu ilmiyorum. lütfen yardım edin,lütfen... Lütfen cevabınızı *msn adresi vermek yasaktır. / HaZzAL hotmail hesabıma gönderebilirsiniz. şimdiden teşekkürler.
eğer yanlışlıkla bir forum kuralını ihlal ettiysem affedin.