+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
Like Tree1Likes
 • 1 Post By

Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı?

 Forum Hakkında Katagorisinde ve  Sorun Cevaplayalım Forumunda Bulunan  Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Kayıtsız
  Misafir

  Tanımlı Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı?

  Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı?

 2. #2
  Süper Üye Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2011
  Mesajlar
  474
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  21475081

  Tanımlı Ce: Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı?

  Show Tv'nin twitter sayfası üzerinden izleyicilerin sorularını yanıtlayan Acun Ilıcalı, yarışmaya katılacak isimle arasında Alp Kırşan ve Mustafa Topaloğlu'nun da olacağını açıklamıştı.

  Birde Sibel Tüzün Katılacak.

 3. #3
  Süper Üye Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2011
  Mesajlar
  474
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  21475081

  Tanımlı Ce: Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı?

  Survivor Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Hayatı, Mustafa Topaloğlu Biyoğrafisi Survivor Mustafa Topaloğlu Videoları, Mustafa Topaloğlu resimleri.

  Şarkıcı Mustafa Topaloğlu, nam-ı diğer uzay insanı, tam anlamıyla serbest çağrışımın babası.Kendini insanların mutluluğuna adadığını ve gerekirse maymun bile olabileceğini belirten Topaloğlu, anlattıklarının yeterince anlaşılmadığını görünce uzay konusunu dalgaya verdiğini söylüyor. Uzayın yukarıdan bakış anlamı taşıdığını kaydenen Topaloğlu, sansasyon yaratacak açıklamalar yaptı: “Büyük Ortadoğu Projesi’ni ben haber verdim. Çanakkale’den geçemediler, Ortaoğu’dan gelecekler dedim. Biz girince AB dağılacak. Ben tozu barındırmayacak kadar arınmış bir insanım. Ben toz kadar hafif, dünya kadar ağırım. Biz felsefe de, siyaset de yapamıyoruz.”


  Mustafa abi, Türkiye’deki insanların seni anlamadıklarını düşünüyor musun? Anlaşılmayan bir adam mısın, anlaşılamayan mı?

  Tam anlaşıldık mı... Değil. Az anlaşılma veya çok anlaşılma neyi getirir neyi götürür? Örneğin yaşadığımız bugünkü dünya ya da gelecekteki dünya, her dünya kendi içinde bir dünya, insan da kendi içinde bir dünya. Demek ki dünyalarımız farklı mutluluklarla çevrili. Her insan bir felsefe edinir. Şimdi yola çıkmışız. Yol gitmiş bin ışık yılı. Bir şarkım vardı: “Gittim gittim bin ışık yılı.” Durup durup da niye gittin kardeşim? O kadar güzel değerler getirmek istiyorum ki, birileri “Fazla akıl verme” diyor. Onun şarkısını da yaptım, “Felsefe yapma” diye.

  Felsefeyi bir ağacın üzerine çıkıp sen yapıyorsun...

  İnsanlar orada da yanlış anladılar, ben Avrupalılara söyledim bunu.

  Biz felsefe yapamıyor muyuz yani?

  Biz iyi felsefe yapsak, iyi siyaset yaparız zaten. İnsan iki hayal bir gerçektir. Nedir bu? Annenin babanı hayali, sonra gerçek oluyor. Sonra yine hayal olur. Demek ki göremediğimiz bir çok boyut, onu vareden de bir gerçek var. O zaman beni bilemiyorsan, sen seni bilemiyorsun demektir. Ben senim, sen de bensin.

  Mustafa abi bu felsefeyi ben de çözemedim. Avrupalılara anlatabildin mi bari?

  Gidemedim ki! Bizi seçmediler Erovizyona. Neden? Türkü söylediğim için. O zamanki karıncalı menfaatli kafalar, bulundukları yeri harcıyorlar, döküyorlar, çırpıyorlar. Beni destekleyenler hür olsun yani. Halbuki beni destek, seni destek, farkında değil öyle bir köstek oluyorlar ki. Eskiden takardık köstekli saatleri. N’oldu o köstekli saatler? Zamanı çözmeye çalışıyorlar. İlim çözememiş ki biz çözelim.

  Uzaydan bakınca geleceği de görüyor musun?

  Gelecekle ilgili öyle mesajlarım var ki. Ya o kasetim benim 130 bin sattı. Hedef insanlık diye bir şarkı yazdım: “İnsanları sevmeliyiz / Gerçekleri görmeliyiz / Hep elele vermeliyiz / Hedef insanlık.” İnsanlar uzay kelimesinin anlamındaki benim yukarıdan bakışı anlayamadılar. Herkes teknik resim okumalı ki, o bakışın ne olduğunu anlasın.

  Neden hedef Akdeniz değil de insanlık?

  (Düşünüyor) Akdeniz, Karadeniz, Ege... Denizler deniz... Mustafa Topaloğlu eşittir yukarıdan bakıştır. Ben uzaylıyım dedim, bakışımı verdim. Beyin jimnastiği yaptım insanlarla, ama iyi anlamamışlar. Çoğu insan gerçekten uzaylı mı diye sordu. Baktım ki biraz anlaşılmazlık var, işi verdim dalgaya. Niye? Çünkü dalga varsa içindekini dışarı atar. Dalga düşündürmeye getirir, kafamızdaki düşünceleri biraz temizleyelim ya. Bu kadar karışık bir beyin fazla bir şey anlatamaz.

  Hah, ben de bunu merak ediyorum. O kadar karışık şeylerden bahsediyorsun ki ‘Schrödinger’in Kedisi’ gibisin. Zekilik ve dahilik sınırında dolaşıyorsun. Nesin sen Mustafa abi?

  Camide hutbe anlatan hoca gibiyim. Ben dünyayı bir ev gibi görmüş, orada hutbe anlatan bir insanım. Evrensel boyutta insanlığı düşündüğüm zaman dünyanın tâ kendisiyim. Ben vermeye çalışıyorum almakta zorlanıyorlar. Yıllarca eğitim ve öğrenim yaptım ki faydalı olayım. Ben benliğimden çıktım, bütün bedenlerde ben oldum. Onun için saf ve arınma ile bakıyorum. Sana bir bakışım var içimde, seni benden bir parça olarak görüyorum.

  Beni öyle gör görmesine de, insanlar

  seni ekran da başka türlü görüyor.

  Ekranda oynadığını düşünüyor. Öyle mi?

  Şimdi anlatırsın anlaşılmaz. Üzüntüyü neşeye vuracaksın. Niye anlaşılmıyor diye sıkıntı yaparsam ben bana zarar vermiş olacağım. İnsanları mutlu etmek için maymun bile olurum. Ben insanların mutluluk dünyasındaki bir çekirdeğim.

  Minimum zamanda Banu Alkan gibi maksimum konuşuyorsun. Her konuda söyleyeceğin bir şeyler var. İnsanların kafasını karıştırmıyor musun?

  Niye karışmasın? O kadar sade, halk diliyle anlatıyorum ki abartmıyorum. Bir çok şey, az şey, çok şey, şeyin şeyi. Asıl menşei, alım noktası. Bir karpuz alırsın çürük çıkar, bir kavun bozuk, bir yumurta alırsın cılık çıkar. Aldığın şeye bağlı. Rica ediyorum insanlardan, özü bilirsen, özüne sahipsindir. Çok şey ararsan kendini bulacaksın. Kendini bulmak için de beni bulacaksın. Ben seni bulunca beni buldum. Bu, merkezi sistem.
  Senin merkezi sistemin uzay. Ne var uzayda?

  Çok şey, 18 bin alem var. Bunun sınırı yok ki kardeşim. Maneviyattaki, kişinin özündeki sınır, eğer neyin kâr neyin zarar olduğunu biliyorsa sonsuzdur.

  Saçını niye ikide bir kazıtıyorsun,

  düşüncelerinin daha iyi görülmesi için mi?

  Doğru. İnsanların atmakta zorlandığı sıkıntılar, düzün bayırı dediğimiz kırık çizgiler olur. Bir kazıdığımda depremin öncesindeydi. Televizyonda güneş tutulmasını bir uzaylı gözüyle yorumlatmak için çağırdılar. Siz espri yapıyorsunuz, ama dikkat edelim dedim. Mesaj verdim ama alınmadı. Diğer kazıttığımda da kardeşim rahmetli olmuştu. Toz da olsa yük oluyor her şey bana.

  Bu kadar hayal gücü seni ister istemez ‘serbest çağrışımın babası’ yapıyor. Yanılıyor muyum?

  Ben... Yaratanla yaratılan arasındaki dağlarda görev alanı içindeki kişiyim. Yani haber veren, alıp getiren, almak için de bir kırk yılını “nasıl haber getirebilirim” diye harcamış, yoğunlaşan biriyim. Ne derler buna, elçiye zeval olmaz. Bu elçilik benim içinse görevimi kabul etmesin insanlar, onlar içinse kabullensinler.

  Bir elçi olarak başka neyi haber verdin?

  Çanakkale’den geçemediler, Ortaoğu’dan gelecekler dedim, 13 yıl önce. Şimdi Büyük Ortadoğu Projesi karşımızda. Bu yansımaları yöneticiler niye alamadı.

  Tek elçi sen misin?

  Olur mu? İyilerin yüzü suyu hürmetine gidiyor bu dünya. Bir boşlukta dönüyor. Benim gibi... Benim dediğim an ego gelir, olmaz. Hepimiz o bütünlük içinde bireyseliz. Cenab-ı Hak bana bu görevi, ruhuma beyan etmiş. Şarkılarım, sözlerim, anlatımlarım, fıkralarım.. Hepsi insanı mutlu etme görevi.

  Her şeye ve herkese faydalı olma işini biraz abartmıyor musun Mustafa abi? Vestel’in kullanma kılavuzuna bile faydalı bir eser diyorsun.

  (Uzun süre susuyor) Noldu Vestel? Bugün dünya pazarına girdi adamlar, orada çalışanlar... Sahibi ne yiyor ya; akşam peynirdir, salatadır yiyor.

  Toprağın dibine gitmekle, uzaya çıkmak aynı mı?

  Toprak da yukarıdan geldi. Hepimiz aynı yerden geliyoruz. Senin için istediğim doğru mu? Yanlışın doğrusu, doğrunun yanlışı gene yanlıştır. Tozu barındırmayacak kadar arınmış bir insanım. Net görüyorum.

  Gözlük kullanıyor musun?

  (Gülüyor) Hayır. Öyle bir gözle bakıyorum ki, insanları bulundukları yerlerde aynı anda görüyorum. Ben burdayım, ama her yerdeyim.

  Sibernetik organizma gibisin yani...

  Yabancı terim, ama doğru. I can see well. Yani iyi görüyorum.

  Kendi kendine söylediğin şeylere

  herkesten önce sen gülüyorsun?

  (Uzun süre gülüyor) Avunmak lazım. Sıkıntı verecekse gül yani. Deşarj... Hayat ciddi ve komik...

  Çok fazla teferruat düşünüyorsun gibi?

  (Otuz saniye sessizlik) Tamlama ve tamamlama! Aruzlarda dikkat edeceğimiz şeyler bunlar. Kafiyeli konuşma, düzgün konuşmayı getirir. Gidiyorum ormana.

  Ormanda ne yapacaksın?

  Sorarlar yani insana. (Gülüyor) Niye ormana gidiyorsun diye. Tamlamalara dikkat ediyorum ki arkasını daha fazla sormasınlar. Çünkü çok işimiz var.

  Dikkat ettim de, 12 tane sigarayı yarım yarım içtin...

  Ne bileyim gökyüzünün dumanı var. Bir iki duman alıp atıyorum. Sigaraya ben zarar veriyorum.

  Armalı, yeşil montunuz kuru temizlemecide mi?

  Bedenimize öyle şeyler giydiriyoruz yani, renkli olsun diye. (Kahkahalarla gülüyor) O da bir renklilik yani.

  En sevdiğin renk?

  Seni mutlu etmek.

  ‘İyi görmek istediğim

  için uzaydayım’

  Mars’ta hayat yok diye mi dünyadasın?

  Hayat ben varsam, ben iyiysem var. Gün gelecek Mars’ta yakın olacak bize, Kars’ta, Sivas’ta. İnsan insana, insan kendisine, nereye yakın olduğunun hesabını yaparsa onun denklemini de çözebilir.

  Dokuz yaşında mı merak sardın uzaya?

  Uzay bir bakış, bir yükselme. Yukarı çıkınca bir yerlere bakacaksın di mi? Allah iki göz vermiş. Ben de üç göz var. Bir de ruhumdaki kalp gözü. O gözle görebilmek için maneviyatın derinliğine doğru yükselmen lazım. İyi görmek istediğim için uzaydayım.

  Bir uzaylı olarak, topluma iyi örnek

  olduğunu düşünüyor musun?

  Herkes ailece bireysel olarak kendi aralarında bibirlerine iyi örnek olabiliyorlar mı diye düşündüğümde, o da yoğunlaşır yoğunlaşır insanın bütünlüğüne gider. Demek ki f eşittir dx...

  Nedir bu çarpanlar, bölmeler, denklemler... Bu matematik bizi sıkar be hocam?

  Denklemin sonucu eşittir karşılığı. Denklemini sağlarsan doğruluğun anlarsın. Bugün varız yarın yokuz. Neden böyleyim? Ben böyleyim.

  Niye şarkı söylüyorsun o zaman,

  gidip matematikle uğraşabilirdin?

  Karşı tarafa toz kadar yük olmamak anlayışı, birçok şeyi söylemekte işte. Onu şiirsel ve şarkılarla, daha melodik yapılarla söylemek onu üzmez sıkmaz diye. Öyle de anlatımlarım var.
  Müziğinin kakafonik yapısını çözmek zor. “Canım canım canım canım” diye bir şarkı yapmışsın, söyleyene kadar insanın canı çıkıyor.

  Demek ki o çok canımda fazla canlara olan düşkünlük var. Söyleyemeyen de beş tanesini söyle ya. Ben saymıyorum kaç tane. Çok anlayan olduğu zaman bu on bir de olur yani.

  “TOPARLANALIM,

  DAĞINIK YUVARLANMAYALIM!”

  Soyadın neden Uzayoğlu

  değil de Topaloğlu?

  Atalarımıza çığ düşmüş, çığdan

  kaçarken ayağı sakat kalmış.

  Onlar da Topal’ın oğlu demişler.

  Fikirleri topal olanlar da var.

  Toparlasınlar. Herkesin iyi toparlaması lazım. Yuvarlanınca toplu yuvarlanacağız. İşte dağınık yuvarlanma var. Top yuvarlaktır diye topa vuruyoruz, gidip gol oluyor. Kalecide gol olunca ne yapacak yani, ağlara bakar.

  Hiç çaresizce ağlara baktın mı?

  Ben çok dağlarda dolaştım, ağlara da baktım yani. Balık ağına baktım, fazla balık tutanlara kızdım.

  Ağır konuştun Mustafa abi.

  Hep ağır mı konuşursun?

  Ben toz kadar hafif, dünya kadar

  ağırım. Tabii tabii...

  Bilgisayar Programlarının Hukuki

  Korunması diye bir kitap var,

  yazarı da Mustafa Topaloğlu.

  Senin mi bu kitap?

  Ne güzel. İşte aynı şey. İnsanların

  iyi korunmaları, barınmaları içimizde

  saklı. Rahatsız olmayalım. Açık kafa

  yani. Öğreneceğiz öğreneceğiz. Gidin sohbetlere katılın, kitap okuyun.

  Kitap okur musun?

  Çok okudum, artık okumuyorum. Yazma zamanı geldi. Kitabım çıkacak.


  Mustafa Topaloğlu kimdir hakkinda aciklamalar Mustafa Topaloğlu kimdir konusunda bilgiler.
  LoNELy.RoaD likes this.

 4. #4
  Süper Üye Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 Baktabul'un Çılgını Gülşah89 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2011
  Mesajlar
  474
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  21475081

  Tanımlı Ce: Mustafa Topaloğlu Kimdir, Mustafa Topaloğlu Survivor Yarışmacısı Mı?

  kendi soyledigi alakasiz sacma sapan sozlere kendisi de gulen insan evladi

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Annen Evde Mi? - Mustafa Topaloğlu (Hayrettin)
  By Odysseia in forum Komik Videolar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-10-2012, 20:39
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-22-2011, 15:48
 3. Mustafa Topaloğlu'nun acı günü
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-27-2010, 17:29
 4. Mustafa Topaloğlu'na 3 ay hapis cezası!
  By ZzeyneP in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-24-2009, 15:52
 5. Mustafa Topaloğlu fena sıkıştı
  By hayalet_0312 in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-26-2008, 13:28

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375