Terör Örgütüne Darbe Üstüne Darbe


3 terörist ölü ele geçirilirken, örgütün sözde sorumlusu yaralı.


Terörle mücadele tüm hızıyla sürüyor. Güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 3 terörist ölü ele geçirilirken, 2 terörist de sağ yakalandı.

Irak'ın kuzeyine yapılan son hava harekatında örgütün sözde silahlı kanat sorumlusunun yaralandığı bildirilirken, "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan faydalanan bir kadın terörist ise serbest bırakıldı.
Bölücü Örgüt Kan Kaybediyor
Bölücü örgüt kan kaybetmeye devam ediyor. Diyarbakır'ın Çermik ilçesi ile Van'ın Erciş ilçesi kırsalında çıkan çatışmalarda 3 terörist ölü ele geçirildi. Diyarbakır ve Bitlis'te de 2 terörist yakalandı.
Örgütün Sözde Sorumlu Yaralı
Öte yandan Irak'ın Kuzeyine yapılan son hava harekatında, terör örgütünün önemli kayıplar verdiği, örgütün sözde silahlı kanat sorumlusunun yaralandığı bildirildi.
Öğrencileri Taşıyan Araca Saldırı
Yok olma sürecindeki terör örgütü, sivillere yönelik hain tuzaklarından da vazgeçmiyor. Siirt'in Eruh ilçesinde öğrencileri taşıyan araç, yola döşenen patlayıcıya çarpıp devrildi. Olayda, şoför ile bir öğrenci yaralandı; bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Bir Kadın Terörist 'Etkin Pişmanlık'tan Faydalandı
Terör kamplarında kandırıldıklarını anlayan teröristler ise adalete teslim oluyor. Teslim olan bir kadın terörist, Diyarbakır'da hakim karşısına çıktı. "Örgütün kamplarında anlatılanlardan çok farklı şeyler yaşadığını belirten kadın terörist gördüğü eziyet yüzünden kamptan kaçtığını söyledi. Mahkeme heyeti, hiçbir suça karışmadan teslim olduğu gerekçesiyle sanığı serbest bıraktı.


TRT