Şener'in partisi YOH değil!
23 Temmuz 2008 Çarşamba 15:14
Şener, neden yeni bir oluşum hareketi içerisine girdiğinin gerekçelerini açıkladı. Bu arada Şener'in partisinin ismi de...

Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türkiye'de siyasette boşluk bulunduğunu belirterek, geniş vatandaş kitlesinin aramakta olduğu siyasi yapıyı oluşturma kararı verdiğini söyledi. Şener yeni partisinin isminin de YOH olmadığını kaydetti.

Ankara'dan THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'a gelen Şener, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şener, siyasette yeni oluşum çalışmalarının ne durumda olduğu sorusunu şöyle yanıtladı:

''Sitenin isminin Yeni Oluşum olması nedeniyle partinin ismini Yeni Oluşum olarak algılayanlar var. Bir siyasi hareket ortaya çıkmaya çalıştığı zaman ve çalışmalar başladığı zaman yeni oluşum olarak nitelendirildiğini biliyoruz. Ben daha önce bir irade beyanında bulundum. Türkiye'de siyasette boşluk vardır. Geniş bir seçmen kitlesi mevcut siyasi yapıların dışında güveneceği, sahip çıkacağı yeni bir siyasi hareket aramaktadır. Geniş vatandaş kitlesinin aramakta olduğu bu siyasi yapıyı oluşturma kararı verdim.''

Şu anda ön çalışmaları sürdürdüğünü ve önümüzdeki günlerde gerekli açıklamaları yapacağını anlatan Şener, bir gazetecinin, ''Sizin bu kararınızı açıklamanızın ardından memleketiniz Sivas'ta halkın sizden desteğini çektiği yönünde söylemler var'' şeklindeki sözleri üzerine, şöyle konuştu:

''Bu söyledikleriniz doğru şeyler değil. Taraflı birtakım yaklaşım içinde bulunanlar olabilir. Sivas, Tokat, Ağrı, Eskişehir, Konya, Denizli gibi illere gittim. Tek başıma gittim. Görüyorsunuz buraya da tek başıma geldim. Buna rağmen bir siyasi partinin genel başkanından büyük coşkularla karşılandım. Bunun bir değeri vardır. Bu yorumlardan öte Anadolu'yu görmek lazım. Bunu gördüğünüz zaman güçlü bir sesin olduğunu hissedeceksiniz. Ben de bu güçlü sese cevap vereceğim.''Haber Kaynağı: