Yazıp tüymemiş izin yapmış!
24 Temmuz 2008 Perşembe 10:35
Radikal'in ezan karşıtı yazarı, milliyetçilerin hedefi haline gelmiş! Mağden hakkındaki söylentilerin nedeni de Radikal çıktı!

Radikal gazetesi yazarı Perihan Mağden, tartışmalı "Sabah Ezan"ı yazısı sonrası, "apar topar tüydü" dedikodularına bugün köşesinden cevap verdi.

Bu yanlış anlaşılmanın sorumlusu ise Mağden'e göre okuyucularına tatile ayrıldığını duyurmayan gazetesi. "Bu işte bir iş var" dedirten açıklamada boş kalan bölüm ise Mağden'in gelenek unutkanlığı! Zira Türk Basın Tarihi'ni bilenler iyi bilir ki, yazarlar izinlerini olağanüstü haller dışında okuyucularına köşelerinden genelde kendileri duyurur!

İşte Mağden'in, şeytanın gör dediği köye yazısından satır başları;
Senin davan balondu söndü
(...) Bilmem Gastemiz Radikal yıllık iznimin bir kısmını kullandığımı ilan etti mi? 97’den beri yazıyorum 1 kere yazmadılar “Yazarımız yıllık izninin Şişhane kısmını kullanıyo” diye.

(...) Tatile tam çıkmadan evin ortasına atılmış ses bombası kıvamında bi ezan’la uyandığımdan çıkıp dinsizlik haklarımız’a uzandım diye ufak bi kıyamet de kopartmaya çalışmış sağolsun milliyetçi mukadderatçı unsurlar.
Yeni Şafağın Paparazzisi hemen duhul garsoniye “Amannn şurda bi yangın varsa ufak körüğümle gideyim; arada Başbakanımız Ağbimiz’in ellerini de yalarım,” vaziyetleri.

Yasin Hayal’in Hayallerinin BB Partisi de İzmir dolaylarından feci kınamış. Beni. Mehmet Akif’den dizelerle filan.

(...) Hem harbiden o kadar saldırganlaştı ki köşeciler, öylesine Kırkpınar Yağlı havasındalar ki (hani eli deri donun içine daldırmalar filan) haz’a hanfendi olmaya karar verdim. ( Halk arasında “detached”. )“Sataşacaksan Büyük Köpekbalığı Ağbiler’e sataş arrrkadaş”, deyip anti-militarist çizgime çekiliyorum.

internethaber