Coşan atı mahmuzlayan bakan
25 Temmuz 2008 Cuma 01:56
Tüzmen'in basın toplantısına bir muhabirin sorusu damgasını vurdu. Bakan gülme krizine girdi.

İlgili Haberler
Bakanı yakan Rus güzelDevlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bir Rus gazetesinin hakkındaki iddialarını yanıtladı. Gazete Rus Güzel Korikova'nın, Tüzmen'in aklını başından aldığını iddia etmişti. Tüzmen "Siz beni tanıyorsunuz, o konuda kim ne düşünürse düşünsün. Biz daha ciddi işlerle uğraşalım." dedi.
Bakan Tüzmen, Uludağ Taşıt Araçları ve Yan Sanayii İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Sünneli ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ancak gazetecilerin ilgisi başka bir konuyaydı. Tüzmen'e yöneltilen ilk soru Rus güzel Korikova ile igili iddialardı. Tüzmen bu sorulara Siz beni tanıyorsunuz, o konuda kim ne düşünürse düşünsün. Biz daha ciddi işlerle uğraşalım." diye cevap verdi.

COŞAN ATI MAHMUZLAYAN BAKAN

Bir gazetecinin, Bakan Tüzmen'in konuşmasında kullandığı "Koşan atı
mahmuzlamak lazım" cümlesini, bakana soru yöneltirken, dil sürçmesi
sonucunda "Coşan atı mahmuzlayan bakanlardan biri olarak" ifade etmesi ve bu tür haberlerin spekülasyon olduğuna inanıp inanmadığını sorması üzerine, salonda gülüşmeler olduğu gözlendi.

Bakan Tüzmen de esprili bir şekilde "O da güzel bir deyim oldu ama o tehlikeli olabilir" dedi.

NEDEN ŞİMDİ?

Tüzmen, "Değişik dönemlerde böyle şeyler çıkıyor, onun değerlendirmesini size bırakıyorum. Neden şimdi? gibi sorular sizin. Onun için ben bu tür konularda fazla konuşmam, biz işimizi yaparız" diye konuştu.

internethaber