Veli Küçük'ın kızı babasını anlattı
27 Temmuz 2008 Pazar 10:41
Ergenekon'un bir numaralı ismi Veli Küçük cezaevinden konuştu! Mesaja aracılık eden ise avukat kızı...

Açıklanan Ergenekon İddianamesi'nin bir numaralı ismi olarak nitelendirilen Veli Küçük, Savcı Öz'ün iddianamesini değerlendirdi. Küçük'ün mesajına aracılık eden isim ise Avukat kızı Zeynep Küçük! İşte Paşa'nın iddianamede yer alan PKK-Hizbullah ilişkisine ilişkin değerlendirmesi;
Benim bu insanlarla birlikte olmam mümkün mü?: "Kızım nedir bu böyle? Bunları ne zaman, kiminle yapmışım? Duyduklarıma inanamıyorum. Tanımadığım insanlarla aynı örgütün yöneticisi olarak görünüyorum. Ben, yıllardır devletin koruması altındayım. Sürekli 2 koruma ile dolaşıyorum. Onlardan gizli-saklı ne yapabilirim? Yıllarca yasadışı terör örgütleriyle mücadele etmiş birisi olarak adımın PKK ile Hizbullah ile birlikte anılması, onlarla dostluk-ortaklık içinde gösterilmem bana çok ağır geliyor."

Kızına göre savcının işi zor: "İddianamedeki telefon konuşmalarının çözümünü okudum. Bu konuşmalardan örgütsel bir bağ kurulması mümkün değil. Bu nasıl örgüt yöneticiliği ki, örgüt içinde yer alan insanlar birbirini tanımıyor. Babam İlhan Selçuk’la hiç tanışmamış, Doğu Perinçek’i bir defa görmüş. Fikri Karadağ’la bir toplantıda ayaküstü konuşmuş. Bu mu dernek yöneticiliği? Savcının bu iddianameyle işi çok zor."

Saygı Öztürk/ Hürriyet