‘Atatürk’ü sevmiyorum’ diyen genç kıza ceza yok


'Atatürk'ü sevmiyorum'a takipsizlik

Savcı: “Onlar sevmiyor diye Atatürk değerinden hiçbir şey kaybetmez”Bir TV programında söylediği sözlerle tartışma yaratan genç kız hakkında savcı, “Atatürk’ü sevmiyorlarsa Atatürk değerinden bir şey kaybetmez” diyerek ’takipsizlik’ kararı verdi...

Bir televizyon programında söylediği, “Başıma bir iş gelmeyecekse Atatürk’ü sevmiyorum. Hümeyni’yi seviyorum” sözleriyle bir anda kamuoyunun gündemine oturan türbanlı Nuray Canan Bezirgan hakkında başlatılan soruşturma sonuçlandı. Takipsizlik kararı veren Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Yalçın, “Sevmek ve veya sevmemek bir gönül işidir, yani yürektedir” dedi. Savcı dilekçesine şöyle devam etti “Mustafa Kemal Atatürk ulusal bir kahramanandır. Türk tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ve dünya tarihinde ulusal kahraman devrimci olarak hak ettiği yeri almıştır. Atatürk birisi kötü söz söyledi diye ne küçülür ne de değerini korumuk için özel kanunlara ihtiyaç duyar. Atatürk’ün hilafetçiler, şeriatçılar, bölücüler tarafından istemnediği bir gerçektir. Halifenin verdiği idam fermanını Kurtuluş Savaşı sürerken ’din elden gidiyor’ denilerek çıkartılan isyanları unutmayın. Sevmek ya da sevmemek gönül işidir yani yürektedir. Eğer şüpheliler Atatürk’ü sevmiyorsa Atatürk değerinden bir şey kaybetmez.”

Sevmek zorunda değilim

Nuray Canan Bezirgân ise, “Olması gereken oldu, Çünkü ben hakaret etmedim. Sadece sevmediğimi söyledim. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil” dedi.


Gazetevatan.com

Gönül'ün notu: İnkarcılık en ağır insani sakatlıktır...!