Fransız muhabir Kasımpaşa'da Erdoğan'ı sordu. Aldığı cevaplar Fransız muhabiri, Erdoğan'a hayran etti!
Başbakan Erdoğan’ın doğup büyüdüğü İstanbul Kasımpaşa Mahallesi, Fransa’nın büyük gazetelerinden Le Monde’da bir röportaja konu oldu.

Le Monde’un İstanbul muhabirini Guillaume Perrier, “Erdoğan’ın kalesi Kasımpaşa, her zamandan çok AKP’nin arkasında” başlıklı haberinde Kasımpaşa’nın AKP döneminde geçirdiği değişikliğini anlatırken semt halkının Erdoğan’a olan sevgisini de yansıttı.


Camiye yakın bir kahvede oturan sakallı yaşlı bir adamın Erdoğan için “Buranın çocuğu, bize, stada, camiye çok iyi bakıyor. Mahalle değişti ancak o değişmedi” sözlerini aktaran Le Monde, Kasımpaşa’da eleştirisel bir görüşü bulmanın çok zor olduğunu belirtti.

“Mahalle çocuğu” dediği Erdoğan’ın önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı, daha sonra da Başbakanlığı üstlenmesi ile Kasımpaşa halkının hayatını değiştirdiğini vurgulayan gazete, “Diğerlerine göre bütçeden daha çok yararlanan Kasımpaşa için hiçbir şey yeterli değil” ifadesini kullandı. Fransız gazetesi, “Kadınların büyük çoğunluğu başörtüsü kullansa da türbanın serbestleştirilmesi konusunun pek konuşulmadığı” nı belirttiği Kasımpaşa’daki stadın isminin Erdoğan olarak değiştirildiğini anlatırken “Mahalle bunu ona borçluydu” ifadesini kullandı. “Erdoğan’ın çocukluk arkadaşlarını, çocuklarına ve komşularına iş bulduğu” nu arkadaşlarının bazılarının önemli görevlere getirildiğine dikkat çeken gazete, bu çerçevede Binali Yıldırım, Kadir Toptaş ve Mehmet Ali Şahin’in isimlerini verdi.

SİYASİ DEV
Bir zamanlar “Kasımpaşa imamı” olarak da adlandırıldığını belirttiği Erdoğan’ın mahalle halkının tarzı ve ruhunu koruduğunu vurgulayan gazete, balık lokantası sahibinin “Buraya geldiğinde bir kilo hamsi yiyor” sözlerini aktardıktan sonra röportajına “Erdoğan, siyasi bir devdir” dedi.

Kaynak : İnternetHaber..