+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

BND: Bomba PKK'nın İşi Değil

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  BND: Bomba PKK'nın İşi Değil Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı BND: Bomba PKK'nın İşi Değil

  BND: Bomba PKK'nın İşi Değil

  Sessiz sedasız ancak Dünya'nın en güçlü istihbarat teşkilatlarından olan BND'nin Başkanı: "Güngören bombası PKK'nın işi değil." Peki kimin?  Alman İstihbarat Teşkilatı (BND), Güngören'deki bombalı saldırıyı PKK'nın yaptığına inanmıyor. İçişleri Bakanlığı'nın faillerin yakalandığını açıklamasına rağmen, BND bu tip saldırıyı PKK terör örgütünün yapmış olmasının mümkün görülmediğini ileri sürdü.

  BND Başkanı Enrst Uhrlau, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "İşleniş itibariyle PKK tarafından yapılmışa benzemiyor. İşleniş tekniği, yer ve zaman konuları göz önüne alındığında, saldırının arkasında kökten dinci bir grubun veya Türkiye'deki derin devletin olma ihtimali daha kuvvetli" dedi.

  aktifhaber

 2. #2
  Paylaşimci Üye Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  ••••••
  Mesajlar
  1.381
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374511

  Tanımlı Ce: BND: Bomba PKK'nın İşi Değil  Güngören'deki saldırıyı PKK yapmadı iddiası

  Alman Dış İstihbarat Teşkilatı BND, 17 kişinin hayatını kaybettiği Güngören’deki saldırının arkasında PKK’nın olmadığını tahmin ediyor.
  Alman Bild gazetesine konuşan Bundesnachrichtendienst (BND) Başkanı Ernst Uhrlau, eylemin gerçekleşme biçimi ve kullanılan patlayıcının PKK’nın şimdiye kadar kullandıklarına benzemediğini söyledi.

  Uhrlau, olayın arkasında radikal dinci ya da Türkiye’deki diğer örgütlerin olabileceğini belirtti. Güngören’de geçen hafta aralıklı iki patlayıcının infilak etmesi sonucu 17 kişi yaşamını yitirmişti.

  BND Başkanı Uhrlau, saldırının arkasında El Kaide olabilir mi sorusunu ise şöyle cevapladı: "El Kaide'nin saldırının arkasında bulunduğu olasılığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Küresel cihadın bir parçası olarak radikal dinci teröristlerin Türkiye'de de aktif olduklarını biliyoruz. Bunlar Vahabi ideolojisini benimsemiş kişiler."

  BEŞİR ATALAY'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, hafta sonu yaptığı açıklamada Güngören'deki terör saldırısının bütün boyutlarıyla aydınlatıldığını, saldırıyı bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiğini söylemişti.

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Güngören'deki terörist saldırının bütün boyutlarıyla aydınlatıldığını belirterek, “Kesin tespitler ve güçlü delillerle tereddüte yer bırakılmayacak şekilde olay aydınlatılmış ve faillerin büyük bölümü yakalanmıştır” dedi.

  Atalay, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yaptığı açıklamada, basın toplantısının konusunun geçen pazar günü Güngören Menderes Caddesi'nde yaşanan acı terör olayıyla ilgili değerlendirme olduğunu söyledi.

  “Ülkemizi, milletimizi derinden etkileyen, vatandaşlarımızı gerçekten üzen acı bir olay yaşamıştık. Acımasız insanlık dışı terör olayı yaşamıştık. Can kayıpları vermiştik. 17 insanımızı kaybetmiştik” diyen Atalay, olayda 154 yaralının olduğunu ve bunların büyük bir kısmının tedavilerinin tamamlandığını da kaydetti.

  Atalay, “Şu anda 27 yaralımız halen hastanede. Hayati tehlikesi olan yok ama hepsinin durumuyla yakından ilgileniyoruz” dedi.

  O bölgedeki vatandaşların büyük acılar çektiğini de vurgulayan Atalay, olayın meydana geldiği gece olay yerine geldiklerini ve incelemelerde bulunduklarını anımsattı.

  Atalay, bütün emniyet teşkilatındaki ilgililerin de olay yerinde incelemelerini gerçekleştirdiğini ifade ederek şöyle konuştu:

  “Bir yandan yaralıların takibini yapıyorduk. Bizzat Sağlık Bakanımız konuyla ilgileniyordu. Vatandaşlarımızı teselli ederken o gece ben şöyle bir ifade kullanmıştım; 'İnşallah çok gecikmeden olayı aydınlatacağız. Tabii gidenleri geri getiremiyoruz ama faillerini yakalayacağız. Bunların cezasını vereceğiz. Hem bizim, hem şehitlerimizin ailelerinin ve milletimizin tesellisi bu olacaktır.'

  Şimdi size memnuniyetle ifade etmek isterim ki; olay bütün boyutlarıyla aydınlatılmıştır. Kesin tespitler ve güçlü delillerle tereddüte yer bırakılmayacak şekilde olay aydınlatılmış ve faillerin büyük bölümü yakalanmıştır. Yardım eden, yataklık yapan, fiilen eyleme katılanlar yakalanmıştır. Biz gerçekten bunu polisimizin de emniyet teşkilatımızın da ilgili bütün arkadaşlarımızın da önemli bir başarısı olarak görüyoruz. Burada gerçekten büyük bir başarı gösterilmiştir.”

  8 KİŞİ TUTUKLANDI

  Olayla ilgili adliyeye sevk edilen 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden gönderildikleri Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 8 kişi, nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesinde tekrar sorgulandı.

  Mahkeme, görgü tanıklarının beyanına göre, Güngören'deki patlamalar öncesi olay yerinde olduğu öne sürülen Hüseyin Türeli ile Ziya Kıraç, Abdurrahman Oral, Şerafettin Kara, Cevat Aydın, Aydın Ağlar, Mehmet Salih Yanak ve Nusret Tebiş'in “terör örgütü PKK üyesi olmak” suçundan tutuklanmasını kararlaştırdı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, adliyeye sevk edilenler arasında bombayı bizzat kullananların da olduğunu belirtmiş ancak 8 kişinin sadece "terör örgütüne üye olmak"tan tutuklanması, kendilerine başka suçlamada bulunulmaması dikkat çekti.

  SORULAR

  Atalay, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Saldırıyı gerçekleştiren örgütün isminin sorulması üzerine Atalay, “Bu masada bazı belgeleri zaten göreceksiniz. Bu, kanlı, bölücü terör örgütünün acımasız, insanlık dışı bir eylemidir. Bizim tespitlerimiz bu yöndedir, ama tabii yargı süreci devam ediyor” yanıtını verdi.

  Atalay, olayla ilgili detayların sorulması üzerine de “Çok detay var, olayda çok pay sahibi vardır. Gözetleyen, yataklık eden, fiilen yardım eden, bomba düzeneğini hazırlayan çok sayıda kişi var. Bütün bunlar çok ince analizlerle tespit ediliyor” diye konuştu.

  Bir gazetecinin, “Asıl bombacı yakalandı mı?” sorusu üzerine de Atalay, olaya karışan çok sayıda kişi bulunduğunu, büyük kısmının yakalandığını ve bu kişilerin hepsinin İstanbul'da yakalandığını belirtti.

  Atalay, “Faillerin yakalanmasında kameralar etkili oldu mu?” sorusunu da “Bütün belgeler, bütün deliller burada. Özel kameradan diğer bütün verilere kadar, emniyet teşkilatımızın elinde önce de bulunan veriler, araştırmalar, değerlendirmeler... Bunların hepsi kullanıldı” diye yanıtladı.

  “PATLAYICININ TÜRÜ TNT”

  İçişleri Bakanı Atalay, patlayıcının türünün ne olduğu şeklindeki soruya da “TNT türü. Miktarı da çok yüksek olmayan patlama... Tabii, beton çöp bidonları ve bombanın metallerle desteklenmiş olması bombayı daha etkili hale getirmiştir. Can kaybı ve yaralanmalarda o parçalar çok etkili olmuştur” diye karşılık verdi.

  Beşir Atalay, kaç kişinin yakalandığının sorulması üzerine 13 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 10'unun adliyeye sevk edildiğini söyledi. Şüphelilerden 2'sinin emniyet sorgularının ardından serbest bırakıldığını belirten Atalay, bir kişinin de ruhsatsız silah bulundurmaktan hakkında işlem yapılmak üzere ilgili polis merkezine teslim edildiğini kaydetti.

  . . . . . . . . . .

  Kaynak: hurriyet.com.tr

 3. #3
  Isınan Üye Jnxd Buraların yabancısı Jnxd - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Bulunduğu Yer
  pc başı
  Mesajlar
  18
  Tecrübe Puanı
  202

  Tanımlı Ce: BND: Bomba PKK'nın İşi Değil

  bilmediğimiz o kadar dolap dönüor ki...yalnız su dururmda neye inanacağını şaşırıyor insan...alman istihbaratı PKK değil dio diğeri bnm içişleri bakanım!!! PKK'dır dio...hadi buyrunnn ...paylaşım için saol...

Benzer Konular

 1. Bomba-Faruk K(Bomba Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-18-2008, 16:44
 2. Bomba-Ömer Seyfettin, Bomba Kitap Özeti
  By küppra in forum Kitap Özetleri ve dergi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-17-2008, 14:10
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-18-2008, 16:39
 4. Bomba'nın Tarihi - Bomba'nın İcat Ve Keşifleri
  By CaNDy'S in forum Keşifler Ve İcatlar Tarihi
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 09-30-2007, 11:34
 5. Bomba değil hamur çıktı
  By prenses in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-21-2007, 01:29

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0