Araba Saltanatını Sezer'e SorunGenelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt'ı makam aracı aldığı yerden yere vuran CHP yönetimi, A. Necdet Sezer'in yaptığı inanılmaz uygulamayı görmezden geldi.
CHP, Genelkurmay Başkanı'na emekliliğinde kullanmak üzere makam aracı alınmasına sert tepki gösterdi. Ancak bu 'hassasiyeti' eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile eski Başbakan Bülent Ecevit için göstermedi.

Merhum Ecevit'in eski otomobilinin sık sık arıza yapması üzerine Başbakan Tayyip Erdoğan devreye girdi ve son model Mercedes bir makam arabası verilmesini sağladı.

CHP bu olaya ilişkin hiçbir eleştiride bulunmadı.

Sezer de makamından ayrılırken beraberinde tam 4 araç birden götürdü. Demirel bile ayrılırken bu kadar araç götürmemiş, hatta Cumhurbaşkanı'yken kullandığı Mercedes'ten daha küçük bir Mercedes kullanmaya başlamıştı.

Emekliliğin ardından Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Hacılar köyünde bulunan villasına taşınan Sezer ise, Çankaya Köşkü'nde kullandığı makam araçlarının hiçbirini bırakmadı.

Ayrıca 30'u koruma memuru olmak üzere toplam 46 personeli beraberinde götürdü.

Makam Arabasız Cumhurbaşkanı

Gül, görevi devraldığında Köşk'teki tüm makam araçlarını Sezer'in götürmesi nedeniyle bir süre araçsız kaldı. Çözümü, Dışişleri Bakanlığı sırasında kullandığı aracı almakta buldu.

aktifhaber