Güngören bombacısı serbest
07 Ağustos 2008 Perşembe 10:44
Güngören bombacısı elini kolunu sallaya salla geziyor! İddianın sahibi Taraf, söylenenler ise korkunç!

Güngören bombacısı olarak kamuoyuna sunulan isim gerçek bombacı değil mi? Taraf günler sonra ilginç bir iddiayla bugün kafaları iyiden iyiye karıştırdı. İddialara göre polis, Güngören'deki olaylarla ilgili sanıklara hiçbir soru sormadı; ancak eldeki bir fotoğrafla bilgi edinmeye çalıştı!
Güngören saldırısı failleri olarak gözaltına alınan 10 kişiye, yalnız mankemede değil poliste de bombalama ile ilgili soru sorulmadığı ortaya çıktı. Polisin gözaltındakilere kırsaldan İstanbul'a gelen PKK militanların fotoğraflarını göstererek, "Söz konusu şahıslara yardım ve yataklık yapıp yapmadıklarını" sorduğu öğrenildi. Bombacı olduğu iddia edilen Hüseyin Türeli'ye de bombayla ilgili sorular yerine fotoğrafları gösterilen şahıslara ilişkin sorular sorulduğu; ancak türeli'nin 30 saat süren sorgulamada ifade vermeyi redederek susma hakkını kullandığı öne sürüldü.

Gizli tanık sorgusu
Emniyetin suçlamaları gizli bir tanığa dayandırdığı, tanıdığın sanıkların PKK'ya maddi yardımda bulunduğu yolunda ifade verdiği, sanıkların ise onun verdiği bilgilere göre gözaltına alındığı da belirtildi. Bu bilgiler doğrultusunda sorulan sorular arasında ise bomba eylemiyle ilgili soru olmadığı ancak kırsaldan geldiği ve halen arandığı iddia edilen bombacı olmak üzere bazı PKK'lılara yardım ve yataklık yaptıkmlarına ilişkin sorgulandıkları idda edildi.

Taraf