Türkiye Gazeteciler Sendikası ile toplu görüşmelerini sürdüren atv ve Sabah yönetimi, çalışanlarına baskı yapıyor
GAZETECİLER.COM-(ÖZEL)-atv'de Sendika Temsilcisi Adnan Yaşar Orun'u makamına çağıran Çalık yetkilileri, "Herkesin sendikadan istifasını istiyoruz" dedi. Sendika temsilcisi Orun, sert geçen tartıma yüzünden tansiyonu 20'ye fırladı. Orun, hastanede tedavi alındı.

Kurumun İnsan Kaynakları Müdürlüğü sorumlusu Şefik Çalık, Hakan Karadere ve Osman Bayraktar'ın yönettiği "istifa operasyonu" hiçbir şey olmamış gibi, "baskılara" devam etti.

SENDİKA TEPKİLİ

Türkiye Gazeteciler Sendikası
, işveren temsilcileri ile görüşerek, baskılara son verilmesini istedi.. gazeteciler.com

Gazeteciler.com'a konuşan TGS Genel Sekreteri Sergül Keskin, baskıları üzüntüyle izlediklerini belirterek, "Biz çalışanların da, kurumların da zarar görmesini istemiyoruz" dedi.

Keskin şöyle devam etti:

"Bu işin peşini bırakmayacağız, sonuna kadar üyelerimizin arkasındayız. Yapılanları doğru bulmuyoruz. İşverenlerin bu tutumdan derhal vazgeçmesi gerekiyor. İşten atmak çözüm mü. Çalışanlar demokratik haklarını kullanıyorlar. İşverenle şu ana kadar bir sorun yaşamadık, topli iş sözleşmesi masasına oturduk, yaklaşık 20 maddeyi geçtik. Diğer maddelerle ilişkin görüşmeler devam ediyor. Şimdi teklif beklerken, bu baskıların olması hayli üzücü. Biz ücretlere ilişkin teklif beklerken, işveren temsilcilerinin üyelere yönelik baskı yapması, bu sürece ilişkin samimi olmadıklarını ortaya koydu. Sendika olarak üyelerimiz de kurumlar da zarar görmeden, demokratik bir ortamda, toplu sözleşme imzalamak istiyoruz."

gazeteciler.com