Erzincan'da şehit olan er Abdurrahman Bolat'ın Hatay'daki baba evine ateş düştü. Şehidin ailesi teröre lanet yağdırdı.

Erzincan'ın Kemah ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayın patlatılması sonucu 9 asker şehit olmuş 2 asker de yaralanmıştı. Şehit olan askerlerden Abdurrahman Bolat'ın (20) Hatay'ın Hatsa ilçesine bağlı Ardıçlı Beldesinde yaşayan aile ocağına acı haber kor gibi düştü. Sinir krizleri geçiren baba Ali Bolat teröristelere lanet okuyarak, "Bir evladım var, onu da göndereceğim. Vatan sağ olsun." dedi.Anne Sıdıka Bolat ise, "Oğlumu vuranların elleri kırılsın. Bugün bizim düğün günümüz diyerek" feryat etti. Şehidin kız kardeşi Ferhan da, "Kardeşimi bizden alanların Allah belasını versin. Ben bugün ağlamayacağım. Bugün bizim düğün günümüz. Kardeşim cennete ulaştı. Bizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez" diyerek gözyaşı döktü.Şehidin erkek kardeşi Muhammet (14) ise, bu hain pusuyu düzenleyenler hakkettiklerini bulacaklar. 5 yıl sonra ben de asker olacığım, beni beklesinler 5 yıl sonra abimin intikamını alacağım" şeklinde konuştu.
Şehidin evinde gözyaşı ve feryatlar yükselirken çok sayıda şehit yakını da baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin cenazesinin, çarşamba günü yapılacak törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında teröristlerin yola döşedikleri uzaktan kumandalı mayın tuzağına düşerek şehit olan 9 askerden biri olan Barış Demir'den geriye asker gecesi Türk bayrağı önünde çekilmiş görüntüleri kaldı.Bugün sabah saatlerinde Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında operasyon dönüşü askeri araç geçişinde uzaktan kumandalı mayının patlaması sonucu şehit düşen er Barış Demir'in evine ateş düştü. İzmir'in Menemen ilçesi Emiralem beldesinde oturan Barış Demir'den geriye güle oynaya gittiği askerden şehit haberi geldi. Acı haberi alan Demir ailesi gözyaşlarına boğuldu.

Şehit er Barış Demir'in memleketi olan Emiralem beldesinin tüm sokakları ise Türk Bayrakları ile donatıldı. Altı aylık asker olan er Barış Demir ile Emiralem beldesinde aynı tertip olan 11 kişi belde de bulunan düğün salonunda ortak asker gecesi
düzenledi.

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında şehit düşen er Barış Demir, düzenlenen asker gecesinde Türk Bayrağı'nı öperken sanki şehit yemini eder gibiydi. Demir ailesi oğulları Barış Demir'i asker gecelerinde yalnız bırakmadı. Baba Mehmet Demir oğlu Barış Demir ile önlü arkalı zeybek havası oynarken, oğlunu vatani görevine yollamanın mutluluğu içersinde olduğu gözlerinden okunuyor.


Vatani görevini başarı ile yaparken şehit düşen er Barış Demir'den geriye Türk bayrağı önünde annesi Ayşe Demir ile çekilmiş görüntüleri kaldı. Güle oynaya gittiği asker ocağından ise şehit haberi geldi.


Kaynak = Mynet Haber