Bordo bereliler intikam peşinde
12 Ağustos 2008 Salı 19:44
Erzincan'da 9 yiğidimizi teröre kurban verdik. Asker şimdi intikam peşinde. Geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Erzincan'ın Kemah İlçesi yakınlarında yola döşedikleri mayını uzaktan kumanda ile patlatıp 1'i yarbay 9 askerin şehit olmasına, 2 askerin de yaralanması neden olan PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için özel eğitimli birlikler devreye sokuldu.

Eylemi yapan 10 kişilik olduğu değerlendirilen grubun Erzincan'dan Tunceli sınırlarına doğru kaçtıklarının tespit edilmesi üzerine Erzincan 3'üncü Ordu Komutanlığı ile Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nın başlattığı hava destekli operasyon tüm hazıyla sürüyor.
KAÇIŞ YOLLARINA TİMLER İNDİRİLDİ

Her 2 komutanlıktan kalkan Skorsky helikopterlerle PKK'lı teröristlerin bulunduğu ve kaçış yollarına Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı bordo bereliler ile Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı Arama Kurtarma Birliği'nden timler indirildi.

PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonların sürdüren ve özel operasyonlar yapan seçkin timleri, zorlu doğa koşullarında hiç bir destek almadan yanlarında götürdükleri mühimmat ve yiyecekle 20 gün her koşulda kalabiliyor. Yanlarında en gelişmiş telsiz cihazları ve uydu telefonları ile gece görüş cihazları bulunan timler, arazide kendilerini göstermeden günlerce kamufle ederek terör örgütüne büyük darbeler vurabiliyor. Pusu attıkları bölgenin kilometrelerce uzağında teröristleri teknik cihazlarla tespit eden timler, telsizle gece ya da gündüz ayırt etmeden Kobra tipi helikopterlere koordinat vererek ulaşamadıkları bölgelerdeki teröristlerin bombalama emrini de verebiliyor.

KOBRALAR PKK'NIN TEPESİNDE

Munzur Dağları'nda timlerin sürdürdüğü operasyonda Kobra tipi helikopterler de havadan destek verip, teröristlerin saklanabileceği alanlar ile geçiş yolların ve birçok stratejik bölgeyi ateş altında tutuyor. Munzur Dağları'nın Ovacık İlçesi'ne yakın bölgelerine kaçtıkları belirlenen teröristlerin saklanabileceği çok sayıda mağara ve yeraltı sığınakları bulunduğu belirtildi. Operasyonun zorlu doğa koşullarında sürdüğünü belirten asker yetkililer, teröristlerle henüz ‘Sıcak temas' sağlanamadığını bildirdi.

internethaber