Bir şehit ardında iki acılı anne bıraktıDramın ardından dram çıktı...

13.08.2008 15:50Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerin önceden yola döşediği mayının patlatılması sonucu şehit olan askerlerimiz birer birer toprağa veriliyor. Bugün de şehitlerimizin cenazeleri kaldırıldı.

BURSA'YA ATEŞ DÜŞTÜ

Er Murat Atsen, Bursa Ulucami'de kılanan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Şehit Er Atsen'in cenazesi, Ortabağlar Mahallesi Ural Sokak'taki evinden alınarak Ulucami'ye getirildi. Cenazeyle birlikte camiye gelen şehit erin babası Yılmaz Atsen, halası Saliha Arat, kardeşleri Hülya Çavuş ve Mehmet Atsen, anneannesi Bülbül Aktaş, kendileri için ayrılan özel bölümde taziyeleri kabul etti.
Şehit Atsen'in halası Saliha Arat'ın tören sırasında ağlayarak ağıtlar yakması, cenazeye katılanları duygulandırdı.
Cenaze törenine şehit erin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir, Bursa milletvekilleri, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Baykurt, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Ali Erdinç, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ellerindeki Türk bayraklarıyla Ulucami'nin avlusunu ve çevresini dolduran vatandaşlar terör örgütünü lanetleyen sloganlar atarken, bazı vatandaşların da gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

İZMİR

Jandarma Er Adem Bilaloğlu için İzmir Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde tören düzenlendi.
Törene Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Erdal Bucak, Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Ömer Paç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir milletvekilleri İsmail Katmerci, Mehmet Tekelioğlu, Taha Aksoy, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Devlet Bakanı Aydın, Milli Savunma Bakanı Gönül, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Özel ve diğer protokol mensupları şehit erin annesi Ayten ve babası İdris Bilaloğlu'na baş sağlığı dileğinde bulundu.
Şehit erin anne ve babasının sürekli ağladıkları gözlenirken, törende fenalaşan kız kardeşi Didem Bilaloğlu, sağlık ekipleri tarafından ambulansa götürüldü.
Cami bahçesinde toplanan bir grup ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Kahrolsun PKK'' sloganları attı.
Şehit erin 2 yaşındaki yeğeni Mert Can Öztopçuoğlu da tabutun önünde bir süre elinde Türk bayrağı ile dolaştı. Şehit erin arkadaşları, üzerinde Adem Bilaloğlu'nun fotoğrafının bulunduğu Türk bayrağını cami bahçesinde açtı.

HATAY

Jandarma Er Abdurrahman Bolat'ın cenazesi, Hatay'ın Hassa ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.
Hassa Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Abdurrahman Bolat'ın (21) cenazesi, önce Ardıçlı beldesindeki ailesinin evine getirildi. Türk Bayrağı'na sarılı tabut, daha sonra kortej eşliğinde, Mevlana Camisi'ne götürüldü.
Kortejin yürüyüşü sırasında, vatandaşlar ''Kahrolsun PKK'', ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Askere uzanan eller kırılsın'' şeklinde sloganlar attılar.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehit Abdurrahman Bolat için Mevlana Camisi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, acı bir vesile ile bir arada bulunulduğunu ve şehitleri rahmetle andıklarını belirterek, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Türk Milleti'ne baş sağlığı diledi.
Şehitlerin acısını aileleri kadar derinden duyduklarını ve bundan emin olunmasını isteyen Atalay, ''Bu şehitlerimiz, millete mal oldular. Onlar, milletin şehit evlatlarıdır. Tesellimiz şehit mertebelerine ulaşmalarıdır. Şehitlik, yüce bir mertebedir'' dedi.

MALATYA

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde teröristlerin yola döşediği mayını patlaması sonuçu şehit olan Kurmay Yarbay Miktat Şamdancı ile Jandarma uzman çavuş Selim Kabakaş bugün Malatya’da düzenlenen törenle, şehitlikte toprağa verildi. Şehit Kurmay Yarbay Şamdancı'nın cenaze törenine, kendisini büyüten annesi Ümmühan Şandancı ile 2 yaşında evlatlık veren ve Ankara'da oturan öz annesi Emlik Özdemir de katıldı.

Kemah şehitleri dün gözyaşları içinde memleketlerinde toprağa verilirken Mülütyü'dü farklı bir dram yaşandı. Kurmay Yarbay Miktat Şamdancı'nın cenaze töreninde, onu 2 yaşındayken evlat edinip büyüten annesi Ümmühan Şamdancı gözyaşı döktü. Diğer yanda ise, eşi ölünce evlatlık verdiği oğlunun şehit düştüğünü duyan ve ortaya çıkıp törene koşan öz annesi Emlik Özdemir sinir krizleri geçirdi.

AJANSLAR