'Aile dostu' Tanfer, Veli Küçük'ü de dolandırmışErgenekon iddianamesinde sunulan ek klasörler birbirinden ilginç bilgiler içeriyor.


Belgeler sadece devletin içindeki derin yapılanmayı çözmekle kalmıyor, tuhaf ilişikler yumağını da ortaya çıkarıyor. Bu ilişkilerden biri de Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün, 'eski elemanı, aile dostu' olan Yalçın Tanfer'le ilişkisi. JİTEM adına görevlerde bulunduğu iddia edilen Tanfer'in bir dönem Veli Küçük'ü dolandırıp ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde Küçük ile Yalçın Tanfer'in eski eşi Günay Tanfer arasında geçen telefon görüşmesinde, Küçük, Tanfer'in kendi adını kullanarak dolandırıcılık yaptığını anlatıyor. Küçük ve Günay Tanfer'in ilginç telefon konuşmasından ilgili bölüm:

Küçük: Ben hayatımda bunun kadar şerefsiz bir adam görmedim.
Günay: Evet Veli abi.
Küçük: Gitmiş otelde kadın satanlardan para almış benim adıma. Av malzemesi satan bir yerden Veli Paşa'ya hediye edeceğim, sizin işinizi halledeceğim diye bir tüfek almış, otomatik tüfek. Benim adıma her gittiği yerde beni kullanmaya başlamış. Benim haberim oldu. Bu nataşa denilen Rus kadınları almış bilmem ne yapmış

ZAMAN