3 şehit, bir gün sonra arkadaşlarına kavuştuErzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan 9 askerden 3'ü daha son yolculuklarına uğurlandı.

Şehit Er Murat Atsen, Bursa Ulucami'deki törenden sonra arkadaşlarının omzunda son yolculuğuna uğurlandı. Şehit yakınları ayakta durmakta zorlanırken binlerce vatandaş terörü lanetledi.


Şehit askerlerden 6'sı önceki gün memleketlerinde toprağa verilmişti. Şehit askerlerden jandarma erler Adem Bilaloğlu İzmir'de, Murat Atsen Bursa'da, Abdurrahman Bolat Hatay'ın Hassa ilçesinde toprağa verildi. Şehit aileleri gözyaşlarına boğulurken, törenlere katılan binlerce vatandaş teröre lanet okudu.
Şehit er Abddurrahman Bolat için Hatay'ın Hassa ilçesindeki Mevlana Camii'nde tören düzenlendi. Törende konuşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehitlerin acısını aileleri kadar derinden duyduklarını ifade ederek, "Bu şehitlerimiz, millete mal oldular. Onlar, milletin şehit evlatlarıdır. Tesellimiz şehit mertebelerine ulaşmalarıdır. Şehitlik, yüce bir mertebedir." dedi. Şehit Bolat'ın cenazesi, Ardıçlı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Şehit er Adem Bilaloğlu için İzmir Karşıyaka Mahallesi'ndeki Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde düzenlenen törene Millî Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile Devlet Bakanı Mehmet Aydın da katıldı. Şehit annesi Ayten Bilaloğlu, Bakan Gönül'ün yanına gelerek, "Tek evladım vardı, onu da elimden aldılar. Teröre lanet olsun." sözleriyle duygularını dile getirdi. Şehidin cenazesi, Kadifekale Hava Şehitliği'nde defnedildi.
Şehitlerden Abdurrahman Bolat da Bursa Ulucami'de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine şehit erin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik katıldı. Ellerindeki Türk bayraklarıyla Ulucami'nin avlusunu dolduran vatandaşlar terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı. Camiye gelerek şehit ailesine taziyelerini ileten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, PKK terör örgütünün dağınık vaziyette nerede ne yapacağını bilemez bir halde olduğunu belirterek, "Bu saldırılar da son çırpınışları olarak görünüyor. Güvenlik kuvvetleri gerekli önlemleri alıyorlar. Bu kahpece saldırıları önlediğimizde bunların kökü kurutulacak." dedi. Şehit er Murat Atsen'in cenazesi, Hamitler Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.
Mehmet Dener, Özdemir Özkan, Ömer Oruç, Adem Elitok, Ensar Alatürk; Hatay, İzmir, Bursa

ZAMAN


TERÖRÜ LANETLİYORUZ!!!