Özürlü kayınbiraderini döverek öldürdüEniştesi tarafından dövülerek öldürülen Gökhan Aydemir'in (10) cesedi adli tıp morguna kaldırıldı.

Eskişehir'de, 10 yaşındaki özürlü çocuk, altını ıslattığı ve sofrayı döktüğü gerekçesiyle eniştesi tarafından sopayla dövülerek öldürüldü.


25 gün önce çalışmak için Afyonkarahisar'dan Eskişehir'e gelen Soner Çoban (22), kayınvalidesi özürlü olduğu için 10 yaşındaki zihinsel ve işitme engelli kayınbiraderi Gökhan Aydemir ile kardeşi Muhammed Aydemir'i de beraberinde getirdi. Enişte Çoban, önceki sabah birlikte kahvaltı yaptıkları 10 yaşındaki kayınbiraderi Gökhan Aydemir'in sofra bezini taşırken düşürerek içindeki ekmek kırıntılarını yere döktü. Bu duruma sinirlenen öfkeli enişte Çoban, 10 yaşındaki özürlü kayınbiraderi Aydemir'i sopayla dövdü. Bayılarak yere yığılan Aydemir'i ablası Meryem Çoban, lavaboya götürerek ayılması için başını soğuk su ile yıkadı. Bir gelişme olmayınca da kalp masajı yaparak kendine geldiği düşüncesiyle yatağa yatırdı. Abla Çoban'ın çağırması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Gökhan Aydemir'in öldüğünü tespit etti. Olay üzerine paniğe kapılan enişte Soner Çoban kaçtı. Abla Meryem Çoban, polise verdiği ifadesinde, özürlü olan kardeşi Gökhan'ın zaman zaman altını ıslattığını ve eşinin bu duruma kızarak kardeşini devamlı dövdüğünü belirtti.

ZAMAN