Ramazan'da 1.5 milyon kumanya dağıtımıRamazan ayında 10 ayrı bölgede mobil büfe araçlarıyla 1 milyon 450 bin adet kumanya paketi dağıtılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte geleneksel hale getirilen "Ramazan Etkinlikleri", bu yıl Feshane Kültür Merkezi, Topkapı İstanbul Şehir Parkı ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Türk sanat, halk ve tasavvuf müzikleri sanatçılarının sahne alacağı sahura kadar süren etkinliklerde, Nasreddin Hoca, İbiş, Karagöz, Kavuklu-Pişekar gibi geleneksel gösteri sanatı örneklerinin yanı sıra semah, illüzyon, akrobasi ve kukla gösterileri, mehter konserleri, çocuk tiyatro oyunları yer alacak.

Sergi ve panellerin de düzenleneceği bu merkezlerde açılacak stantlarda ayrıca çeşitli ürünlerin satışı, sunumu ve tanıtımı yapılacak. Bu yıl, yaklaşık 4 milyon YTL'ye mal olacağı tahmin edilen etkinliklerin gerçekleştirileceği söz konusu 3 merkezi, günde yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yine Ramazan dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü'ne ait mobil büfe araçlarıyla Eminönü, Avcılar, Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şirinevler, Büyükçekmece, Aksaray ve Taksim meydanlarında 1 milyon 450 bin adet kumanya paketi dağıtılacak.

Her noktada günde 5 bin adet dağıtılacak ambalajlanmış kumanya paketlerinde; bir çeşit yemek, ekmek, meyve suyu, hurma, peynir, zeytin ve reçel olacak.


23-08-2008, Cumartesi

Güncel.net