Para isterler diye hastaneye gitmediBatman'ın Kozluk ilçesinde pamuk tarlasında çalışırken fenalaşan Abdullah Çakmak (15) ailesi tarafından hastane yerine eczaneye götürülerek koluna serum taktırıldı.


Aile serumun bitmesini bir caddenin orta refüjündeki ağacın altına bekledi.
Batman'ın Kozluk ilçesinde pamuk tarlasında ailesiyle birlikte çalışan Abdullah Çakmak (15) aşırı sıcak nedeniyle fenalaştı. Ailesi tarafından Batman'a getirilen Çakmak, burada hastane yerine eczaneye götürüldü. Bir eczanede koluna serum takılan Abdullah Çakmak, annesi, kardeşi ve ağabeyi ile birlikte Diyarbakır Caddesi'nin orta refüjündeki bir ağacın gölgesinde oturdu. Çakmak'ın kolundaki serum orta refüjdeki bir ağaca bağlandı. Hep birlikte ağacın gölgesinde oturan Çakmak ailesi, serum bittikten sonra ayrıldı.
Aşırı sıcak ve güneş çarpması nedeniyle fenalaşan oğlu Abdullah'ı Batman'a getirdiklerini, paraları olmadığı için hastaneye gitmediklerini söyleyen anne Çakmak, şöyle dedi: "Hiçbir sosyal güvencemiz yok. Hastane bize fazla masraf çıkarır düşüncesiyle eczaneye giderek, oğlumun durumunu anlattık. Eczanede serum takıldı. Biz de serumun bitmesi için bu ağacın gölgesine geldik ve serumu da ağaca bağladık."
Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, sağlık kuruluşlarının amaçlarının hastaları sağlıklarına kavuşturmak olduğunu ve başvuran hastaların öncelikle tedavilerinin yapıldığını söyleyerek, hastaların hiç çekinmeden sağlık kuruluşlarına başvurmalarını istedi.
Serum bitince tarlaya döndü Pamuk tarlasında çalışırken aşırıı sıcak sebebiyle fenalaşan Abdullah Çakmak, 'çok para isterler' korkusuyla hastaneye gidemedi. Eczanede kendisine serum bağlanan Çakmak, caddenin ortasındaki refüjde bir ağaca astığı serum bittikten sonra ailesiyle birlikte tarlaya geri döndü

ZAMAN