DÖRDÜZLER HAYATA TUTUNAMADI

Resmi büyütmek için tıklayın

Şırnak'ın Silopi İlçesindeki Tek Doğum Doktorunun İzne Ayrılması Üzerine Annelerinin Mersin'de Dünyaya Getirdiği Dördüz Bebekler, Öldü.

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki tek doğum doktorunun izne ayrılması üzerine annelerinin Mersin'de dünyaya getirdiği dördüz bebekler, öldü.

Doğumun ardından bebeklerin tedavisiyle ilgilenen Mersin Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Saime Aksın,15 Ağustos Cuma günü birimlerine doğum için başvurduktan sonra, yapılan kaydın hemen ardından ameliyata alınan bir çocuk annesi Zeynep Oluk'un, biri kız dördüz bebekler dünyaya getirdiğini hatırlattı.

Aksın, sezaryen ile dünyaya 7 aylık gelen bebeklerin durumlarının ilk başlarda iyi olduğunu belirterek, ''Ancak daha sonra yaptığımız tüm çalışmalara rağmen akciğerlerindeki sorunlar nedeniyle bebekleri yaşatamadık'' dedi.

Zeynep Oluk (38), Şırnak'ın Silopi ilçesinde hamileliği süresince kontrol için sürekli olarak gittiği Silopi Devlet Hastanesindeki tek doğum doktorunun izne ayrılmasının ardından yakınlarının bulunduğu Mersin'e gelmiş ve burada 15 Ağustosta dördüz bebek dünyaya getirmişti.

Kaynak : Anadolu ajansı