Alanya'da UFO telaşıGökyüzünde dolaşan ışık kümesi görenleri şaşırttı

25.08.2008 15:09Antalya'nın Alanya ilçesi semalarında dün gece beliren sarı - beyaz renkli cisimler görenleri şaşırttı. İlçede UFO şüphesi uyandıran cisimler, cep telefonuna saniye saniye kaydedildi.
Alanyum Alışveriş Merkezi civarında dün gece saat 22.43 sıralarında görünen cisimler, kendi etrafından dönerek hareket etti. Çıplak gözle de görülebilen ve birbirine bağlantılı 4 ışıklı cisim, sürekli yer değiştirdiği için Alanya'nın birçok yerinden görülebildi. Alanya semalarında dönerek dolaşmaya devam eden 4 cisim esrarengizliğini korurken, görenler UFO yorumu yaptı.
Gökyüzündeki ilginç cismi görenlerden Seval Yavuz, şunları söyledi: "Balkonda oturuyorduk. Bir anda gökyüzünde uçan daire şeklinde hareket eden renkli cisimler gördük. Önce 1 tanesi geldi. Koyu portakal renginde çok parlak ve büyüktü. Hep ayni yerde duruyordu. Yıldızlar onun yanında çok sönük görünüyordu. Bir süre sonra hareket etmeye başladı. Tam kameraya çekecekken bir anda kayboldu. Yaklaşık 10 dakika sonra 4 ışıklı birbirine bağlantılı ve ışıklı bir cisim daha geldi. Yaklaşık 4 dakika gökyüzünde dolaştı. Sonra kayboldu. Cismin yeryüzü ile hiç bir bağlantısı yoktu. Işık yansıması olsa arada bir ışık bağı olurdu. Çok ilginçti. Aklıma UFO demekten başka bir şey gelmiyor. Çünkü başka hiç bir şeye benzemiyordu."

CİHAN